Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wykaz chorób zawodowych

  zawodowych oraz podmiotów właściwych w tych sprawach. Dz.U. 2002 Nr 132, poz. 1115 Na podstawie art. 237 § 1 pkt 2 i 3 Kodeksu pracy zarządza się, co następuje: § 1. Ustala się wykaz (...)

 • Orzeczenie o niezdolności do pracy

  zawodowych zawiera załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. w sprawie wykazu chorób zawodowych, szczegółowych zasad postępowania w sprawach zgłaszania podejrzenia, (...)

 • Wykaz chorób uprawniających do renty

  w dzienniku ustaw.Czy są takie dotyczące zwykłych pracowników -niemundurowych? Nie mam na myśli chorób zawodowych. O przyznaniu uprawnienia do renty orzeka Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 • Porada prawna na temat wykaz-chorób zawodowych kierowców

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykaz-chorób zawodowych kierowców, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przepisy regulujące czas pracy kierowców zmienione

  . Nowelizacja ustawy o czasie pracy kierowców wdraża dyrektywę unijną dotyczącą organizacji czasu pracy osób wykonujących czynności w trasie w zakresie transportu drogowego i polega na objęciu kierowców

 • Badania psychotechniczne

  badania psychotechniczne takie jak dla kierowców zawodowych. Czy zgodne z prawem jest wysyłanie przez Naczelnika Urzędu Skarbowego takiego pracownika na badania, takie jak dla kierowców (...)

 • Licencja na transport drogowy

  nie jest właścicielem tych pojazdów - również dokument potwierdzający prawo do dysponowania nimi. Odnośnie certyfikatu kompetencji zawodowych, według przepisów wystarcza aby przynajmniej (...)

 • Nowe umiejętności na rzecz nowych miejsc pracy

  z celami kształcenia wysuwanymi w dokumencie KE. Dotyczy to w szczególności kształcenia po dyplomie uzyskanym w uczelniach wyższych, w większości związanego z poszerzaniem kompetencji zawodowych (...)

 • Wykaz prac wzbronionych młodocianym

  transporcie oraz komunikacji samochodowej i tramwajowej, w tym w szczególności:    a) prace kierowców pojazdów silnikowych i ich pomocników,    b) prace konduktorów w autobusach (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane