Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wykaz prac wzbronionych młodocianym

  płetwonurków,    d) prace w kesonach. 15) Prace w warunkach obniżonego ciśnienia, w tym w szczególności w komorach niskich ciśnień lub w innych (...)

 • Jak zdobyć kwalifikacje poza szkołą?

  mistrza w zawodzie wchodzącym w zakres zawodu, w którym zdaje egzamin kwalifikacyjny, oraz po uzyskaniu tytułu mistrza co najmniej roczny staż pracy w zawodzie, w którym (...)

 • Jak będą przeprowadzane egzaminy eksternistyczne?

  ; 180 minut - w przypadku egzaminu przeprowadzanego w formie pisemnej;   nie więcej niż 20 minut - w przypadku egzaminu przeprowadzanego w formie ustnej;   nie (...)

 • Porada prawna na temat wykaz zawodów praca w szkodliwych warunkach

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykaz zawodów praca w szkodliwych warunkach, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?

  zdrowiu lub życiu innych osób. Są to np. prace: maszynistów pojazdów trakcyjnych, kierowców pojazdów uprzywilejowanych, operatorów (...)

 • Praca w szczególnych warunkach

  (działalność gospodarcza) jest zaliczana do pracy w szczególnych warunkach zgodnie z ustawą? Wykaz zawodów uprawnionych do wcześniejszego uzyskania świadczeń emerytalnych (...)

 • Wykaz chorób zawodowych

  byłego pracownika, zwanego dalej „pracownikiem”, w okresie jego zatrudnienia w narażeniu zawodowym lub po zakończeniu pracy w takim narażeniu, nie później jednak niż w (...)

 • Dla kogo emerytury pomostowe?

  charakterze uważa się pracowników wykonujących po dniu wejścia w życie ustawy, w pełnym wymiarze czasu pracy, wymienione prace. Za pracowników wykonujących prace (...)

 • Czynniki szkodliwe w środowisku pracy

  i zdrowia pracownika w miejscu pracy; w ciągu 30 dni po zakończeniu działalności przez przedsiębiorstwo lub zakład; niezwłocznie, w przypadku każdej awarii lub wypadku, które mogły (...)

 • Warunki szkodliwe dla zdrowia

  W przemyśle spożywczym w jaki sposób zalicza się czas pracy w warunkach szkodliwych? Jakie przepisy to regulują? Jeśli np. pracownik przebywa przez kilka godzin w (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  oraz z ich rodzicami lub opiekunami w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w innych poradniach specjalistycznych. Co jest pracą nauczyciela w warunkach uciążliwych? Za (...)

 • Wykaz prac wzbronionych kobietom

  wymuszonej, prace w pozycji stojącej łącznie ponad 3 godziny w czasie zmiany roboczej.   II. Prace w mikroklimacie zimnym, gorącym i zmiennym Kobietom w ciąży i w (...)

 • Wykaz niektórych rodzajów prac wzbronionych młodocianym, przy których zezwala się na zatrudnianie młodocianych w wieku powyżej 16 lat

  pod ziemią w górnictwie węglowym, w głębinowych kopalniach rud i kopalniach soli oraz w kamieniołomach i kopalniach odkrywkowych przewidziane w programach praktycznej nauki zawodu, (...)

 • Praca za granicą

  i tłumaczenie dokumentów, informację o trybie i warunkach dopuszczania cudzoziemców do rynku pracy w państwie wykonywania pracy, inne zobowiązania stron. Ww. umowa (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , uwzględniając w szczególności rodzaje i formy uzyskiwania przez skazanego wykształcenia i kwalifikacji zawodowych w warunkach zakładu karnego, specyfikę prowadzonego nauczania w (...)

 • Uprawnienia pracownicze rodziców

  indywidualnych z przyczyn niedotyczących pracowników pracodawca ma możliwość wypowiedzenia warunków pracy i płacy (wypowiedzenia zmieniającego) pracownikom w okresie ciąży, (...)

 • Kto i kiedy na wcześniejszą emeryturę? - opinia prawna

  wcześniejszego wieku odchodzenia na emeryturę w przypadku pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnych reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 r. w sprawie (...)

 • Wykaz zawodów w szczególnym charakterze

  Gdzie znajdę wykaz zawodów wykonywanych w szczególnych warunkach, które uprawniają do wcześniejszej emerytury? Wykaz takich zawodów znajduję się w Rozporządzeniu (...)

 • Warunki zatrudnienia osoby niepełnoletniej - opinia prawna

  szkolnych urlopu bezpłatnego w wymiarze nie przekraczającym łącznie z urlopem wypoczynkowym 2 miesięcy. Poza tym do urlopów młodocianych stosuje się przepisy dotyczące urlopów (...)

 • Dodatkowy urlop policjanta

  płucnej, e) warunkach narażenia na działanie substancji toksycznych niekumulujących się w organizmie, f) warunkach narażenia na wibrację ogólną, 2) 9 dni roboczych, jeżeli służba (...)

 • Odpisy na ZFŚS i szczególnie uciążliwe warunki

  pracodawca. Konieczna jest do tego konsultacja z pracownikami lub ich przedstawicielami. Przedstawiciele pracowników są w tym celu wybierani przez zakładowe organizacje związkowe bądź przez pracowników (...)

 • Praca kobiety w warunkach szkodliwych

  Czy kobiecie, która przechodzi na emeryturę w wieku 55 lat ze stażem pracy 30 lat, w tym 22 lata w warunkach szkodliwych, przysługuje jakakolwiek rekompensata pieniężna z (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  pod ziemią i wykonywania pracy fizycznej, w służbie zdrowia). Jeżeli kobieta jest w ciąży - praca na wysokości, prace w wykopach oraz w zbiornikach otwartych, prace w (...)

 • Pojęcie pracy, wykonywanej w warunkach szkodliwych dla zdrowia

  punktu widzenia prawa jest więc określenie praca w szczególnych warunkach, gdyż pojęcie praca w warunkach szkodliwych dla zdrowia występuje w (...)

 • Zaliczenie okresów pracy w warunkach szkodliwych

  Ubiegając się o wcześniejszą emeryturę i wnosząc o uznanie, iż praca odbywała się (przynajmniej w pewnym zakresie) w warunkach szkodliwych, jaki organ będzie właściwy (...)

 • Przerwa podczas pracy przy komputerze

  miesięcy. Można wprowadzić skrócony czas pracy dla pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnie uciążliwych lub szczególnie szkodliwych dla zdrowia. Skrócenie to może polegać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • praca w warunkach szkodliwych

  czy praca przy maglu elektrycznym jest pracą w warunkach szkodliwych ? Jaka jest do tego podstawa prawna ? dziękuję z góry za odpowiedź W chwili obecnej (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • szkodliwe warunki pracy

  Pracuję w sklepie z odzieżą używaną ,praca jes ciężka z uwagi na odzież która jest dezynfekowana za granicą niznanymi środkami chemicznymi,przy (...)

 • warunki szkodliwe

  czy praca w maglu elektrycznym jest praca w warunkach szkodliwych i gdzie to jest zapisane ? dziękuję z góry za odpowiedź czy praca na stanowisku traktorzysty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane