Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedsiębiorco, sprawdź co się zmienia w podatku VAT od 1 czerwca 2005 r.!

  wadliwych oraz przepisy dotyczące zaliczkowego zwrotu podatku w przypadku środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji oraz gruntów i środków (...)

 • Przyspieszona amortyzacja używanego lokalu

  ulepszonych środków trwałych, po raz pierwszy wprowadzonych do ewidencji danego podatnika, z tym że okres amortyzacji dla budynków (lokali) i budowli nie może być krótszy niż 10 lat, (...)

 • Magazyny środkiem trwałym

  ; nie potrafi ustalić kosztu wytworzenia środka trwałego, to wartość początkowa może być ustalona (z zachowaniem wskazanych wyżej reguł) przez biegłego powołanego przez podatnika.Dla budynków

 • Opinia prawna na temat wykaz stawek amortyzacji środków trwałych w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykaz stawek amortyzacji środków trwałych w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Amortyzacja jednorazowa - pomoc de minimis

  podatnicy, mogą dokonywać jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 Klasyfikacji, z wyłączeniem samochodów (...)

 • Obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży VAT

  grudnia 2002 r. w sprawie prowadzenia ewidencji przychodów i wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (Dz. U. z 2002 r. nr 219, poz. 1836 ze (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu

  ; Jeśli cena nabycia będzie wyższa niż 3.500 zł, wówczas korzystający będzie musiał amortyzować nabyty przedmiot umowy leasingu oraz ująć go w ewidencji środków trwałych. Niestety, (...)

 • Podstawa opodatkowania podatkiem od nieruchomości dla budowli

  razie wytworzenia we własnym zakresie - koszt wytworzenia; w razie nabycia, w drodze spadku, darowizny lub w inny nieodpłatny sposób - wartość rynkową z dnia nabycia, chyba, że (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  charakterze. jeżeli należność jest określona w naturze, podstawą opodatkowania jest wartość świadczenia obliczona na podstawie przeciętnych cen stosowanych w danej miejscowości lub na (...)

 • Wartości niematerialne i prawne

  dowody zakupu towarów, prowadzić wykaz środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, ewidencję wyposażenia oraz, odrębnie za każdy rok podatkowy, ewidencję (...)

 • Stawka amortyzacyjna

  o podatku dochodowym od osób fizycznych). Przy ustalaniu tych stawek podajnik powinien jedynie pamiętać, że okres amortyzacji dla inwestycji w cudze użytkowanie wieczyste nie może (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Likwidacją środków trwałych

  Witam, mam pytanie odnośnie procedury likwidacji środków trwałych w S.C., konkretnie samochodu osobowego, w taki sposób aby ponieść jak najmniejsze (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane