Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup samochodu ciężarowego do firmy

  , obliczonych dla środków trwałych przy zastosowaniu stawek amortyzacyjnych określonych w Wykazie rocznych stawek amortyzacyjnych, stanowiącym załącznik nr 1 do ustawy, (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  . 1. Nauczycielowi akademickiemu przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze trzydziestu sześciu dni roboczych w ciągu roku. Urlop wypoczynkowy powinien być wykorzystany w (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  złożenia zeznania podatkowego, w kwietniu lub w maju roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe. W tym samym czasie naczelnik urzędu skarbowego przekaże na (...)

 • Porada prawna na temat wykaz stawek amortyzacji środków trwałych w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykaz stawek amortyzacji środków trwałych w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dopuszczalność amortyzacji i ochrona znaku towarowego. Wycena aportu wnoszonego do spółki z o.o. – opinia prawna (Opinia opata na starej ustawie o Vat)

  aportowanego przedsiębiorstwa jest niższa od wartości nominalnej objętych w zamian udziałów, różnica ta zapisana jest w księgach jako tak zwana wartość firmy. Nie podlega ona jednak amortyzacji (...)

 • Obiekty pomocnicze według KŚT

  oraz sposobu amortyzacji mają przepisy Klasyfikacji Środków Trwałych, stanowiącej załącznik do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Klasyfikacji (...)

 • Stawka amortyzacji urządzenia

  metodę jego amortyzacji. Poprawność stosowanych okresów i stawek amortyzacji środków trwałych powinna być przez jednostkę okresowo weryfikowana, powodując (...)

 • Samochody w działalności ryczałtowca

  posiadanych środków trwałych (samochodów), należy pamiętać, że w okresie, kiedy podatnik jest opodatkowany w formie ryczałtu, środki trwałe nadal podlegają zużyciu (amortyzacji), (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  złożonego w złej wierze, dłużnikowi, a także osobie trzeciej przysługuje przeciwko wierzycielowi roszczenie o naprawienie szkody. Art. 35. W sprawach nieuregulowanych w ustawie do postępowania (...)

 • Amortyzacja sztucznej trawy

  początkowej środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 Klasyfikacji, z wyłączeniem samochodów osobowych, w roku podatkowym, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji (...)

 • Wprowadzenie prywatnego samochodu do firmy

  amortyzacji środków trwałych powinnam wprowadzić - cenę rynkową czy cenę nabycia samochodu? Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby prywatny samochód ciężarowy wprowadzić do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • Likwidacją środków trwałych

  Witam, mam pytanie odnośnie procedury likwidacji środków trwałych w S.C., konkretnie samochodu osobowego, w taki sposób aby ponieść jak najmniejsze (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane