Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy (art. 207-305)

  przed zagrożeniami wynikającymi z wykonywania pracy w warunkach narażenia na działanie czynników biologicznych, określi, w drodze rozporządzenia: 1) klasyfikację i wykaz szkodliwych

 • Kodeks pracy (art. 94-206)

  kobietom, 7) rodzaje prac i wykaz stanowisk pracy dozwolonych pracownikom młodocianym w celu odbywania przygotowania zawodowego, 7a) wykaz lekkich prac dozwolonych pracownikom młodocianym

 • Wykaz stanowisk z odzieżą roboczą

  , ochronna, stanowiska, wykaz stanowisk, tabela, obowiązki pracodawcy

 • Opinia prawna na temat wykaz stanowisk szkodliwych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykaz stanowisk szkodliwych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowa regulacja w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym i warunków ich zatrudniania

  młodocianymi) powinien wykaz prac wzbronionych młodocianym i stanowisk pracy, na których są wykonywane te prace, zamieścić w widocznym miejscu, w każdej komórce organizacyjnej, w której są (...)

 • Określenie szkodliwego stanowiska pracy

  faktycznie wykonywała, a co za tym idzie, nie wydaje się, aby ZUS uwzględnił czas wypłaty dodatku jako czas pracy w warunkach szkodliwych. Podstawą takiego rozstrzygnięcia ZUS będzie powyższy wykaz. (...)

 • Wykaz niektórych rodzajów prac wzbronionych młodocianym, przy których zezwala się na zatrudnianie młodocianych w wieku powyżej 16 lat

  warunków ich zatrudniania przy niektórych z tych prac (Dz. U. 2004 r., Nr 200, poz. 2047). Wykaz niektórych rodzajów prac wzbronionych młodocianym, przy których zezwala się na zatrudnianie młodocianych (...)

 • Rodzaj choroby pracownika a stanowisko pracy

  ? Skrócenie czasu pracy poniżej norm określonych w kodeksie pracy jest zarezerwowane dla pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnie uciążliwych lub szczególnie szkodliwych dla zdrowia. Wykaz (...)

 • Przerwa podczas pracy przy komputerze

  pracy wliczanych do czasu pracy albo na obniżeniu norm pracy. Wykaz stanowisk pracy objętych skróconym czasem pracy zostaje określony w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy. Należy (...)

 • Czynniki szkodliwe w środowisku pracy

  czynniki. Czego dotyczy nowy akt? Rozporządzenie określa: klasyfikację i wykaz szkodliwych czynników biologicznych, wykaz prac narażających pracowników na działanie czynników biologicznych, szczegółowe

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  ;3) wykaz podstawowych stanowisk pracy i wymagania kwalifikacyjne dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, uwzględniając obecnie istniejące w uczelniach nazwy stanowisk (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • napoje w pracy

  praca na kotłowniach zawsze należała do tych prac objętych warunkami szkodliwymi, uciążliwymi. wszystko zależało jak zakwalifikowano warunki panujące (...)

 • emerytury pomostowe

  proszę o pomoc: szukam wykazów stanowisk, zawodów za które były wypłacane dodatki za warunki szkodliwe. Praca odbywała się w latach '65 - '70. (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane