Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpisy na ZFŚS i szczególnie uciążliwe warunki

  ekspozycji pracowników. Wyniki badań i pomiarów pracodawca zobowiązany jest udostępniać na każde żądanie pracowników lub ich przedstawicieli. Wykaz prac szczególnie szkodliwych lub uciążliwych (...)

 • Warunki zatrudnienia osoby niepełnoletniej - opinia prawna

  wykonującego zadania służby medycyny pracy. Wykaz ten wymaga zatwierdzenia przez właściwego inspektora pracy. Wykaz lekkich prac nie może zawierać prac wzbronionych młodocianym, które (...)

 • Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych

  sprawie wykazu prac wykonywanych przez nauczycieli w warunkach szkodliwych dla zdrowia oraz szczegółowych zasad wypłacania dodatku za prace nie zalicza do prac, których wykonywanie przez nauczycieli (...)

 • Porada prawna na temat wykaz stanowisk szkodliwych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykaz stanowisk szkodliwych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co każdy powinien wiedzieć z dziedziny BHP?

  .), przestrzeganie zakazu zatrudniania kobiet przy pracach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia (art. 176 K.p.) oraz zakazu zatrudniania młodocianych przy pracach im wzbronionych (...)

 • Wykaz stanowisk pracy w szczególnych warunkach

  obowiązują wykazy stanowisk ustalone na podstawie przepisów dotychczasowych wyłączają pracodawców prywatnych. emerytrura, wiek emerytalny, szczególne warunki, szczególny charakter

 • Wykaz prac wzbronionych młodocianym

  ). Wykaz prac wzbronionych młodocianym, praca, młodociany, zakaz, zagrożenie

 • Wykaz prac wzbronionych kobietom

  szkodliwych substancji chemicznych Kobietom w ciąży i w okresie karmienia: prace w narażeniu na działanie czynników rakotwórczych i o prawdopodobnym działaniu rakotwórczym, określonych (...)

 • Ochrona pracy kobiet (kobieta w ciąży) - opinia prawna

  szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia. Ich wykaz został określony w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów. „Prace wzbronione” zostały kobietom (...)

 • Zmiany w BHP

  przepisami o substancjach i preparatach chemicznych, oraz materiały zawierające szkodliwe czynniki biologiczne zakwalifikowane do 3 lub 4 grupy zagrożenia zgodnie z przepisami w sprawie szkodliwych czynników

 • Dla kogo emerytury pomostowe?

  stopniu utrudniającym ich pracę na dotychczasowym stanowisku; wykaz prac w szczególnych warunkach określa załącznik nr 1 do ustawy (podajemy go niżej). Czynniki ryzyka, o których tu mowa, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • napoje w pracy

  praca na kotłowniach zawsze należała do tych prac objętych warunkami szkodliwymi, uciążliwymi. wszystko zależało jak zakwalifikowano warunki panujące (...)

 • emerytury pomostowe

  proszę o pomoc: szukam wykazów stanowisk, zawodów za które były wypłacane dodatki za warunki szkodliwe. Praca odbywała się w latach '65 - '70. (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane