Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Leasing podatkowy

  amortyzacji wynosi 20%. W związku z tym normatywny okres amortyzacji wynosi 5 lat.   Z kolei w odniesieniu do wartości niematerialnych i prawnych, normatywny okres amortyzacji uzależniony (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  sięgnąć do załącznika Nr 1 do ustawy o PIT oraz ustawy o CIT. Załącznikiem tym jest bowiem tzw. „Wykaz rocznych stawek amortyzacyjnych”. Środki transportu zostały w nim (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  , przypadającą na okres ich dotychczasowego używania, obliczonych dla środków trwałych przy zastosowaniu stawek amortyzacyjnych określonych w Wykazie rocznych stawek amortyzacyjnych, (...)

 • Porada prawna na temat wykaz rocznych stawek amortyzacji 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wykaz rocznych stawek amortyzacji 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Metody amortyzacji

  przypadających za okres od wprowadzenia ich do ewidencji (wykazu) do końca tego roku podatkowego. Amortyzacji dokonuje się na podstawie tzw. planu amortyzacji, w jakim określone są kwoty rocznych (...)

 • Amortyzacja odśnieżarki

  , przyrządy, ruchomości i wyposażenie. W takim przypadku stawka amortyzacji, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zawierającym wykaz rocznych (...)

 • Amortyzacja hali namiotowej

  . 16j-16ł, dokonuje się przy zastosowaniu stawek amortyzacyjnych określonych w Wykazie stawek amortyzacyjnych i zasad, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1. Wykaz rocznych stawek (...)

 • Co nowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

  przekraczającej przychód uzyskany przez podatnika z ich zbycia. Zmieniono też załącznik nr 1 do ustawy o PIT pn. „Wykaz rocznych stawek amortyzacyjnych". Zmiana ta podyktowana (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  produkcją zwierzęcą, sprzedaż ryb z własnych połowów itd. Możliwe jest również stosowanie wielu różnych stawek równocześnie. Gdy podatnik nie prowadzi ewidencji w sposób

 • Co nowego w podatku dochodowym od osób prawnych?

  konsekwencji tej zmiany przychody wynikające z podziałów (połączeń) nie będą już objęte tym zwolnieniem; zmiana załącznika nr 1 do ustawy o CIT pn. „Wykaz rocznych stawek (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane