Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  , notarialnie uwierzytelnionego oświadczenia, na wyjazd dziecka z drugim z rodziców za granicę na okres powyżej 2 miesięcy (takie zezwolenie na wyjazd wymagane było przepisami rozporządzenia (...)

 • Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  ustawowy, opiekun prawny lub inna osoba sprawująca nad nią faktyczna opiekę w miejscu ich wspólnego pobytu. Tak więc rodzic, opiekun prawny lub opiekun faktyczny zgłaszają wyjazd za granicę (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  uwierzytelnionego oświadczenia, na wyjazd dziecka z drugim z rodziców za granicę na okres powyżej 2 miesięcy (takie zezwolenie na wyjazd wymagane było przepisami rozporządzenia (...)

 • Porada prawna na temat wyjazd za granicę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyjazd za granicę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uniemożliwienie wywiezienia dziecka z kraju

  przepisu, można zaliczyć jedynie sprawy dotyczące wykonywania władzy rodzicielskiej, czyli sprawy dziecka, na przykład sprawa miejsca stałego pobytu dziecka (jego wyjazd za granicę). (...)

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę bez zgody byłego współmałżonka

  orzeczenia sądu opiekuńczego”. Ponadto, z uchwały SN z dnia 10 listopada 1971r., sygn. III CZP 69/71, LexPolonica nr 314382 wynika, że na wyjazd za granicę na pobyt stały (...)

 • Kontakty z dzieckiem a praca za granicą

  ojcem za granicą. Otóż wyjazd za granicę należy do spraw istotnych związanych z dzieckiem i zgodę na wyjazd powinni wyrazić oboje rodzice. Naszym zdaniem przyznanie przez (...)

 • Wyjazd dziecka za granicę a ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Czy rodzic, którego władza rodzicielska została ograniczona może nie zgodzić się na wyjazd dziecka za granicę? Należy wskazać na pogląd Sądu Najwyższego:: „Na wyjazd (...)

 • Zgoda na wyjazd dziecka za granicę

  ;cić (podobnie jak wyżej) do sądu opiekuńczego o wyrażenie zgody przez sąd. Jak wynika z opisu sytuacji niezbędne będą wnioski o wyrażenie przez sąd zgody na wyjazd dziecka za granicę (...)

 • Rezygnacja ze szkoły za zagodą rodziców

  dziecka i załatwiania jego spraw. Nawet, jeśli ojciec wyraził zgodę na wyjazd córki za granicę celem nauki w polskiej szkole, to powinien mieć również wpływ na to, czy (...)

 • Zgoda sądu na wyjazd dzieci za granicę

  innymi sprawami i okoliczności danej sprawy. sąd opiekuńczy, wniosek, istotne sprawy, dziecko, wyjazd za granicę

 • Zgoda rodzica na wyrobienie paszportu

  rzeczywiście zaistniały.  rodzice, dzieci, władza rodzicielska, pozbawienie, paszport, wyjazd, za granicę, sąd opiekuńczy

 • Wyjazd dzieci za granicę

  . Taką sprawą mógłby być wyjazd zagraniczny jednak o charakterze jedynie urlopowym. Z całą pewnością wyjazd dziecka za granicę na stałe lub na dłuższy czas (np. na rok) jest (...)

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko

  dziecka musiał uzyskać zgodę drugiego rodzica na wyjazd za granicę. Art. 135 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi, że zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych (...)

 • Wyjazd za granicę - obowiązek meldunkowy

  przepisu tego wynika, że obowiązek zgłoszenia dotyczy osoby, która planuje ponaddwumiesięczny wyjazd. Jeżeli życiowa potrzeba zrodziła konieczność pozostania za granice ponad 2 miesiące, (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  możesz się ubiegać, skorzystaj z Tabeli frankfurckiej. Przykładowo za brak balkonu możemy żądać do 10 proc., za hałas w nocy do 40 proc., a za brak wyżywienia do 50 proc. niższej (...)

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym

  Planuję wyjazd za granicę w delegację wynajętym z wypożyczalni samochodem osobowym (Peugeot 307). Z pewnością wydam spore kwoty na paliwo (olej napędowy). Czy VAT z faktury za (...)

 • Alimenty na dziecko przebywające za granicą

  . alimenty, rata alimentacyjna, wyjazd za granicę, zmiana obowiązku alimentacyjnego, depozyt sądowy,

 • Wniosek o wyrobienie paszportu dla dziecka

  paszportu niezbędne jest wystąpienie do sądu z wnioskiem, którego wzór zamieszczamy poniżej. paszport dla dziecka, wyrobienie paszportu, zgoda na paszport, małoletni, wyjazd za granicę

 • Ustanowienie pełnomicnika - wyjazd za granicę

  udzieli Pan pełnomocnictwa i poinformuje o nim urząd skarbowy, wszelkie pisma zgodnie z art. 145 § 2 ustawy doręcza się pełnomocnikowi.   pełnomocnictwo, wyjazd za granicę, pełnomocnik (...)

 • O czym warto pamiętać wyjeżdżając za granicę?

  .)Źródło: www.msz.gov.pl wyjazd za granicę, wycieczka, podróż zagraniczna, konsulat, konsul, opieka konsulatna, paszport, wyjazdy turystyczne, zarobkowe, turyści, praca za (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka

  , wyjazd za granicę

 • Sprawa o podwyższenie alimentów - pełnomocnik

  zmianę wysokości alimentów, w sądzie może stawać za pozwanego pełnomocnik - tu matka. Nadto wyjazd za granicę jednego z małżonków nie może być w żaden sposób ograniczony (...)

 • Niezapłacony kredyt a wyjazd za granicę

  a także wyjeżdżać za granicę. Jeżeli tylko posiada ważny paszport, może swobodnie przekroczyć granicę kraju. Egzekucja, wyjazd, grzywna

 • Wyjazd za granicę a zasiłek rodzinny

  dnia, w którym osoba stała się uprawniona do świadczeń rodzinnych w innym państwie w związku ze stosowaniem przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. wyjazd za granicę, (...)

 • Wyjazd za granicę a odroczenie kary

  , której udzielono odroczenia takiej kary nie mogła opuszczać kraju. kara, pozbawienie wolności, odroczenie, wyjazd za granicę, prawo karne wykonawcze

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • opieka nad dzieckiem z podwojnym obywatelstwem

  Witam bardzo prosilabym o opinie prawna, czy ktos orientuje sie jak wyglada sprawa w sytuacji gdy: jestem w zwiazku malzenskim z cudzoziemcem, urodzilo (...)

 • Wyjazd za granicę

  Witam, wychowuję samodzielnie 2,5 r. synka. ojciec dziecka ma ograniczone prawa rodzicielskie i ustalone wizyty w każdą sobotę po 4 godz w miejdcu (...)

 • wyjazd z dziecmi za granice

  mam problem, moze tutaj ktos mnie naprowadzi na jakis trop. Jestem po rozwodzie, dzieci sa pod moja opieka. Ojciec dziecmi sie nie interesuje, jak mowi (...)

 • Paszport dla dziecka-konkubinat i brak zgody ojca-PROSZE O POMOC!

  Mam problem z "tatusiem" mojego synka.Otóż obecnie żyję w konkubinacie.Mój obecny partner pracuje w Irlandii,ma stałą pracę,wynajmuje (...)

 • wyjazd za granicę z dzieckiem

  Witam Mam pytanie moja żona chce wyjechać z naszym dzieckiem za granicę jesteśmy po rozwodzie, ale nie mam ograniczonych praw do dziecka i co w przypadku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane