Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  , notarialnie uwierzytelnionego oświadczenia, na wyjazd dziecka z drugim z rodziców za granicę na okres powyżej 2 miesięcy (takie zezwolenie na wyjazd wymagane było przepisami rozporządzenia (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  uwierzytelnionego oświadczenia, na wyjazd dziecka z drugim z rodziców za granicę na okres powyżej 2 miesięcy (takie zezwolenie na wyjazd wymagane było przepisami rozporządzenia (...)

 • Uniemożliwienie wywiezienia dziecka z kraju

  przepisu, można zaliczyć jedynie sprawy dotyczące wykonywania władzy rodzicielskiej, czyli sprawy dziecka, na przykład sprawa miejsca stałego pobytu dziecka (jego wyjazd za granicę). (...)

 • Porada prawna na temat wyjazd za granicę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyjazd za granicę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę bez zgody byłego współmałżonka

  orzeczenia sądu opiekuńczego”. Ponadto, z uchwały SN z dnia 10 listopada 1971r., sygn. III CZP 69/71, LexPolonica nr 314382 wynika, że na wyjazd za granicę na pobyt stały (...)

 • Kontakty z dzieckiem a praca za granicą

  ojcem za granicą. Otóż wyjazd za granicę należy do spraw istotnych związanych z dzieckiem i zgodę na wyjazd powinni wyrazić oboje rodzice. Naszym zdaniem przyznanie przez (...)

 • Wyjazd dziecka za granicę a ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Czy rodzic, którego władza rodzicielska została ograniczona może nie zgodzić się na wyjazd dziecka za granicę? Należy wskazać na pogląd Sądu Najwyższego:: „Na wyjazd (...)

 • Zgoda na wyjazd dziecka za granicę

  ;cić (podobnie jak wyżej) do sądu opiekuńczego o wyrażenie zgody przez sąd. Jak wynika z opisu sytuacji niezbędne będą wnioski o wyrażenie przez sąd zgody na wyjazd dziecka za granicę (...)

 • Rezygnacja ze szkoły za zagodą rodziców

  dziecka i załatwiania jego spraw. Nawet, jeśli ojciec wyraził zgodę na wyjazd córki za granicę celem nauki w polskiej szkole, to powinien mieć również wpływ na to, czy (...)

 • Zgoda sądu na wyjazd dzieci za granicę

  innymi sprawami i okoliczności danej sprawy. sąd opiekuńczy, wniosek, istotne sprawy, dziecko, wyjazd za granicę

 • Zgoda rodzica na wyrobienie paszportu

  rzeczywiście zaistniały.  rodzice, dzieci, władza rodzicielska, pozbawienie, paszport, wyjazd, za granicę, sąd opiekuńczy

 • Wyjazd dzieci za granicę

  . Taką sprawą mógłby być wyjazd zagraniczny jednak o charakterze jedynie urlopowym. Z całą pewnością wyjazd dziecka za granicę na stałe lub na dłuższy czas (np. na rok) jest (...)

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko

  dziecka musiał uzyskać zgodę drugiego rodzica na wyjazd za granicę. Art. 135 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego stanowi, że zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych (...)

 • Wyjazd za granicę - obowiązek meldunkowy

  przepisu tego wynika, że obowiązek zgłoszenia dotyczy osoby, która planuje ponaddwumiesięczny wyjazd. Jeżeli życiowa potrzeba zrodziła konieczność pozostania za granice ponad 2 miesiące, (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  możesz się ubiegać, skorzystaj z Tabeli frankfurckiej. Przykładowo za brak balkonu możemy żądać do 10 proc., za hałas w nocy do 40 proc., a za brak wyżywienia do 50 proc. niższej (...)

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym

  Planuję wyjazd za granicę w delegację wynajętym z wypożyczalni samochodem osobowym (Peugeot 307). Z pewnością wydam spore kwoty na paliwo (olej napędowy). Czy VAT z faktury za (...)

 • Alimenty na dziecko przebywające za granicą

  . alimenty, rata alimentacyjna, wyjazd za granicę, zmiana obowiązku alimentacyjnego, depozyt sądowy,

 • Wniosek o wyrobienie paszportu dla dziecka

  paszportu niezbędne jest wystąpienie do sądu z wnioskiem, którego wzór zamieszczamy poniżej. paszport dla dziecka, wyrobienie paszportu, zgoda na paszport, małoletni, wyjazd za granicę

 • Ustanowienie pełnomicnika - wyjazd za granicę

  udzieli Pan pełnomocnictwa i poinformuje o nim urząd skarbowy, wszelkie pisma zgodnie z art. 145 § 2 ustawy doręcza się pełnomocnikowi.   pełnomocnictwo, wyjazd za granicę, pełnomocnik (...)

 • O czym warto pamiętać wyjeżdżając za granicę?

  .)Źródło: www.msz.gov.pl wyjazd za granicę, wycieczka, podróż zagraniczna, konsulat, konsul, opieka konsulatna, paszport, wyjazdy turystyczne, zarobkowe, turyści, praca za (...)

 • Sprawa o podwyższenie alimentów - pełnomocnik

  zmianę wysokości alimentów, w sądzie może stawać za pozwanego pełnomocnik - tu matka. Nadto wyjazd za granicę jednego z małżonków nie może być w żaden sposób ograniczony (...)

 • Niezapłacony kredyt a wyjazd za granicę

  a także wyjeżdżać za granicę. Jeżeli tylko posiada ważny paszport, może swobodnie przekroczyć granicę kraju. Egzekucja, wyjazd, grzywna

 • Wyjazd za granicę a zasiłek rodzinny

  dnia, w którym osoba stała się uprawniona do świadczeń rodzinnych w innym państwie w związku ze stosowaniem przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. wyjazd za granicę, (...)

 • Wyjazd za granicę a odroczenie kary

  , której udzielono odroczenia takiej kary nie mogła opuszczać kraju. kara, pozbawienie wolności, odroczenie, wyjazd za granicę, prawo karne wykonawcze

 • Wyjazd za granicę a obowiązek meldunkowy

  , meldunek, wyjaz za granicę, zameldowanie, pobyt stały, pobyt czasowy, obowiązek meldunkowy

 • Jak uzyskać paszport?

  przez ten organ. Ile trzeba zapłacić za wydanie paszportu? Za wydanie paszportu ważnego 10 lat opłata paszportowa wynosi 100 zł (opłata podstawowa), ulgowa opłata paszportowa wynosi 50 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • opieka nad dzieckiem z podwojnym obywatelstwem

  Witam bardzo prosilabym o opinie prawna, czy ktos orientuje sie jak wyglada sprawa w sytuacji gdy: jestem w zwiazku malzenskim z cudzoziemcem, urodzilo (...)

 • Wyjazd za granicę

  Witam, wychowuję samodzielnie 2,5 r. synka. ojciec dziecka ma ograniczone prawa rodzicielskie i ustalone wizyty w każdą sobotę po 4 godz w miejdcu (...)

 • wyjazd z dziecmi za granice

  mam problem, moze tutaj ktos mnie naprowadzi na jakis trop. Jestem po rozwodzie, dzieci sa pod moja opieka. Ojciec dziecmi sie nie interesuje, jak mowi (...)

 • Paszport dla dziecka-konkubinat i brak zgody ojca-PROSZE O POMOC!

  Mam problem z "tatusiem" mojego synka.Otóż obecnie żyję w konkubinacie.Mój obecny partner pracuje w Irlandii,ma stałą pracę,wynajmuje (...)

 • wyjazd za granicę z dzieckiem

  Witam Mam pytanie moja żona chce wyjechać z naszym dzieckiem za granicę jesteśmy po rozwodzie, ale nie mam ograniczonych praw do dziecka i co w przypadku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane