Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  uwierzytelnionego oświadczenia, na wyjazd dziecka z drugim z rodziców za granicę na okres powyżej 2 miesięcy (takie zezwolenie na wyjazd wymagane było przepisami rozporządzenia (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  może żądać zaspokojenia z majątku osobistego dłużnika, z wynagrodzenia za pracę lub z dochodów uzyskanych przez dłużnika z innej działalności zarobkowej, jak również (...)

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę bez zgody byłego współmałżonka

  Witam. Wzięłam rozwód z mężem. Przyznano mi opiekę nad naszym dzieckiem. Czy mogę wyjechać z nim na stałe za granicę, jeśli mąż nie wyraża na to zgody? Jeżeli (...)

 • Porada prawna na temat wyjazd z dzieckiem bez zgody ojca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyjazd z dzieckiem bez zgody ojca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zgody drugiego małżonka albo zobowiązanie jednego z małżonków nie wynika z czynności prawnej, wierzyciel może żądać zaspokojenia z majątku osobistego dłużnika, z (...)

 • Rozwód w Polsce czy za granicą - opinia prawna

  roku złoży pozew o rozwód. Wtedy jurysdykcję będzie miał również polski sąd. Problem stwarza jednak wyjazd do Polski wraz z dzieckiem bez zgody ojca. (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  określonymi osobami lub zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu. osoba, w stosunku do której zachodzi prawdopodobieństwo, że nie wywiąże się należycie z (...)

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  leczenie do szpitala bez jego zgody (po konsultacji z jego lekarzem), czy też potrzebuje na to każdorazowo zgody sądu? 3. Jeśli moja matka ubezwłasnowolni ojca, czy (...)

 • Prawa ojca

  urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego czy chociażby zakaz zatrudniania ojca opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 roku życia bez jego zgody w godzinach nadliczbowych, (...)

 • Jakie prawa ma ojciec?

  zakaz zatrudniania ojca opiekującego się dzieckiem do ukończenia przez nie 4 roku życia bez jego zgody w godzinach nadliczbowych, tzw. przerywanym systemie czasu pracy oraz delegowania (...)

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  znaczenie przysposobienia; istnieje możliwość przysposobienia bez zapytania dziecka o zgodę lub bez wysłuchania, a ma to miejsce wówczas, gdy dziecko nie jest zdolne do wyrażenia zgody (...)

 • Władza rodzicielska - prawa i obowiązki rodziców wobec dziecka

  ;w może działać bez potrzeby porozumiewania się z drugim rodzicem; w sprawach istotnych rodzice powinni rozstrzygać wspólnie (jest tak zawsze, bez względu na to, czy rodzice są (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  podstawie stosownych zezwoleń Dozwolony jest natomiast przywóz środków odurzających lub substancji psychotropowych na własne potrzeby lecznicze o ile osoba przedstawi, określone w przepisach

 • Zgoda na zagraniczny wyjazd dziecka

  mozliwości. Jeżeli nie skorzysta Pani z tych dróg odwoławczych i wyjedzie Pani z dzieckiem za granice i pozostanie tam dłużej, niż wynika to z orzeczenia sądu, może się Pani (...)

 • Uznanie dziecka - od A do Z

  samobójstwo albo, jeżeli ojciec dziecka groził matce, że jeżeli nie wyrazi ona zgody na uznanie, to dziecko porwie. Jeżeli zatem miała miejsce jedna z takich sytuacji, ojciec dziecka (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  , w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  pracy, składnik ten wyłącza się z podstawy wymiaru zasiłku. Zasada ta ma zastosowanie np.. do wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia czy innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie (...)

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę

  aktu urodzenia, - Zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach / rolnicy z Urzędu Gminy, - Opinie z miejsc pracy, - Zaświadczenia lekarskie o ogólnym stanie zdrowia z adnotacją, że wymienione (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ukończenia 18 roku życia), to: jeżeli osiągamy dochody tylko z tytułu zatrudnienia, wówczas składamy tylko wniosek o świadczenie wychowawcze; jeżeli mamy dochody z innych źródeł (...)

 • Wywiezienie dziecka za granicę po rozwodzie

  rodziców; e) zawiesić władzę rodzicielską jednego lub obojga rodziców; f) uregulować sposób wykonywania osobistych kontaktów z dzieckiem tego z rodziców, któremu nie zostało powierzone (...)

 • Uniemożliwienie wywiezienia dziecka z kraju

  kwestię zgody obojga rodziców na wyjazd dziecka za granicę potwierdził Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 10 listopada 1971 r. (III CZP 69/71), gdzie stwierdził, iż „na wyjazd (...)

 • Prawa do dziecka z konkubinatu

  Jakie prawa do opieki nad dzieckiem posiadam, jeżeli nie żyję w związku formalnym z matką dziecka? Jeżeli np. matka nie wykazuje zgody na wyjazd z córką na urlop bez (...)

 • Paszport dla małoletniego dziecka

  to bez względu na to, czy rodzice są małżeństwem. Każdemu z rodziców przysługuje pełnia władzy (w tym przypadku została ona ograniczona) z wyjątkiem istotnych spraw dziecka, o których (...)

 • Powrót dziecka z zagranicy

  ? Czy wówczas podlegają prawu państwa w którym przebywają, a co oznacza,że np. matka nie może wyjechać z dzieckiem do Polski bez zgody ojca? Opieka nad dzieckiem (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  mieszkania do dn. 18.10.2006. W międzyczasie kupiłam nowe mieszkanie, ale z powodu opóźnień z winy dewelopera nie mogłam się przeprowadzić w wyznaczonym terminie i mieszkałam wraz z (...)

 • Zgoda rodzica na pobyt dziecka za granicą

  . Innymi słowy o sprawach dnia codziennego (czyli z wyłączeniem spraw istotnych dziecka) każde z rodziców może decydować samodzielnie nie pytając o zgodę drugiego rodzica. Taką sprawą mógłby (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wyjazd z dzieckiem bez zgody ojca

  mam pytanie chcę pojechać z dzieckiem na wczasy za granice, czy jeżeli zrobię to bez zgody ojca mogę mieć problemy? Czy jeżeli dowie się o tym (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę

  Czy po wejściu do unii, muszę mieć zgodę ojca mojego dziecka na wyjazd z dzieckiem za granicę. Nie jestem z nim w związku małżeńskim, a niedługo (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane