Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Fair play w internecie?

  . Zgodnie z nowymi przepisami państwa członkowskie będą musiały wdrożyć te wyjątki w swoich krajowych systemach prawnych. Zapewni to jednolitą ochronę praw i interesów użytkowników (...)

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?

  wygaśnie, kiedy pozostajesz w stanie nieczynnym:  po 6 miesiącach,  dlatego, że odmówisz podjęcia pracy, kiedy będzie można Cię do niej przywrócić.  Jakie są wyjątki (...)

 • Wyjątki od zasady swobody umów

  Jakie wyjątki od zasady swobody umów wprowadzają przepisy Kodeksu cywilnego? Przepis art. 3531 od wyrażonej w nim zasady swobody wprowadza również wyjątki. Mianowicie treść (...)

 • Porada prawna na temat wyjątki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyjątki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona przedemerytalna pracownika - wyjątki

  Ograniczenia wynikające z art. 39 k.p., a zatem dotyczące zakazu wypowiadania umów o pracę pracownikom w wieku przedemerytalnym znajdują zastosowanie także do wypowiedzenia wynikających z umowy warunków (...)

 • Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  działalności gospodarczej. Oba warunki (własność nieruchomości należąca do osoby fizycznej i określony cel usunięcia) należy spełnić łącznie. Uwaga na wyjątki - usunięcie może być niemożliwe (...)

 • Jakimi zasadami winna się kierować administracja publiczna?

  nieostatecznej decyzji administracyjnej do organu administracyjnego wyższego stopnia, zaś wyjątki mogą być ustanowione tylko w ustawie. Organ odwoławczy nie będzie przy tym kontrolował wyłącznie (...)

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  zasady przewidziane są jednak wyjątki: Jeśli wykonujesz pracę najemną w przedsiębiorstwie albo na statku pływającym pod banderą jednego państwa, lecz firma wysłała cię do pracy na pokład (...)

 • Wyjątki w koncesji na alkohol

  Jakie są warunki i koszty uzyskania koncesji w przypadku zaopatrywania statkow, pociagow i samolotów? Warunki i koszty uzyskania zezwolenia w przypadku zaopatrywania statków, pociągów i samolotów cywilnych (...)

 • Wyjątki od zasady superficies solo cedit

  przepisy o współwłasności znajdujące się w Kodeksie cywilnym. wyjątki, zasady, superficies, solo, cedit

 • Zasady chowania zmarłych w polskim systemie prawnym

  jednak zwłoki przewieźć na ląd i tam pochować. Wyjątki od tej reguły mogą być czynione przez kapitana okrętu z uwzględnieniem wskazań sanitarnych i wojskowych ( jeżeli chodzi o okręty wojenne (...)

 • Równe traktowanie w pracy

  szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe. Wyjątki od zasady równego traktowania w zatrudnieniu Kodeks pracy przewiduje także wyjątki od zasady równego traktowania, tj. przypadki, (...)

 • Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT

  ulgi na dzieci”.   Wyjątki Z ulg nie można skorzystać w określonych w przepisach przypadkach. Są to między innymi: wstąpienie dziecka w związek małżeński czy umieszczenie dziecka w (...)

 • Do którego sądu skierować pismo? - Właściwość sądu

  nieruchomość, której położenie jest podstawą oznaczenia właściwości sądu, jest położona w kilku okręgach sądowych). Od wskazanych w artykule zasad mogą istnieć wyjątki dotyczące (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  , których podmiotem był spadkodawca, w zasadzie nie wygasają z chwilą jego śmierci. Wyjątki zostały omówione powyżej (np. umowa o dzieło lub zlecenie). Zatem również prawa wynikające (...)

 • Ustna umowa pożyczki - ograniczenia dowodowe

  określonej w art. 74 § 1 k.c. Istnieją jednak wyjątki od tej zasady. Przede wszystkim możemy powołać przedmiotowe dowody, jeżeli obie strony wyrażą na to zgodę. Ta możliwość istnieje również, (...)

 • Obowiązek alimentacyjny. Od kogo możesz żądać środków utrzymania bądź wychowania?

  zarobkowych i majątkowych. Istnieją jednak dwa wyjątki od tej zasady pierwszeństwa. Otóż w sytuacji, gdy zobowiązany w pierwszej kolejności nie będzie w stanie wypełnić swojego obowiązku (...)

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  odpowiedzialności z ograniczonej sumą komandytową na niezależną od niej, często nieograniczoną. Wyjątki od zasady ograniczonej odpowiedzialności komandytariusza Wyjątkowe zasady odpowiedzialności (...)

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  zajmowania danego stanowiska stosunek pracy z nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas nie określony w niepełnym wymiarze. Wyjątki mogą się wiązać (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

   następujące  pojazdy do których ustęp 1 pkt. 2 nie ma zastosowania, wyjątki te dotyczą: 1) pojazdów samochodowych mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest (...)

 • Udzielenie absolutorium procedury i konsekwencje prawne

  powszechnie obowiązującymi. Wskazana wyżej zasada zna liczne wyjątki; i tak udzielenie absolutorium nie zwalnia członków organów spółki z o.o. od odpowiedzialności za: świadome (...)

 • Diety zagraniczne a majątek wspólny

  funduszu emerytalnego każdego z małżonków) to tylko przykład. To jest reguła. Od niej ustawodawca przewidział pewne wyjątki, które zawarł w art. 33 k.r.o. Wyjątki w prawie interpretuje (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  ust. 4 ustawy o VAT]. Poniżej szczegółowo omawiamy te wyjątki:  1.   Przemieszczenia własnych towarów do innego państwa członkowskiego nie uznaje się za wewnątrzwspólnotową dostawę

 • Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego

  z wnioskiem o dokonanie wpisu jest obowiązkowe, jest tzw. wpis obligatoryjny, od zasady tej jednak zostały przewidziane wyjątki, kiedy to wpis ten ma charakter fakultatywny, wyjątki te zawarte (...)

 • Odmowa udzielenia urlopu na żądanie

  ). Naturalnie, jak wszystkie wyjątki, także i te powinny być interpretowane ściśle, pracodawcy nie wolno ich nadużywać. Naszym zdaniem w opisanej sytuacji pracodawca mógłby się powołać na (...)

 • Praca w firmie nie mającej w Polsce siedziby

  (czyli, że nie zachodzą wyjątki wymienione w rozporządzeniu), należy stosować polskie przepisy. Pracodawcy zagraniczni z państw członkowskich Unii będący płatnikami składek, niemający w Polsce (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Jak sprzedać współwlasność

  Witam serdecznie, jakiś czas temu otrzymałam w spadu połowę domu a raczej 1/2 udziału w nieruchomości jednnorodzinnej(po pewnej pani która była (...)

 • wypoczynek po pracy - taki jest minimalny okres czasu?

  Witam wszystkich, Ostatnio szukałem dla siebie i kolegów z pracy tej informacji, tutaj na forum mi udzielono pomocy, a poeniważ była całkiem sensownie (...)

 • Alimenty - podatek.

  Mam pytanie czy od alimentów jakie ojciec płaci na dziecko, należy doliczyć podatek? ALimenty z tego co kojarze są bez podatku, tzn są nie opodatkowane (...)

 • Rozwód kościelny - świadkowie.

  Witam, w trakcie rozowduj kościelnego sa jakieś konfrontacje stron i powoływanie świadków czy nie zabardzo? Witam, strony przesłuchiwane są z reguły (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane