Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela

  gdy okres ten przekracza 14 dni. Zamiast oryginału wystarczy wydruk Obecnie podczas kontroli musimy pokazać policjantowi oryginał polisy OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie. (...)

 • Co jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  . Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje co do zasady tylko zdarzenia powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Co do zasady umowę ubezpieczenia OC posiadaczy (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  upływu terminu na który została zawarta, istnieje obowiązek uiszczania obu składek. umowa, ubezpieczenie OC, wypowiedzenie, składki

 • Porada prawna na temat wygloszenie polisy oc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wygloszenie polisy oc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyższe kary dla kierowców. Za co?

  . Teraz jest to niemożliwe i trzeba opłacać dwie polisy jednocześnie. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl ubezpieczenie, polisa, polisa OC, kierowca, kary, grzywna

 • Likwidacja szkody komunikacyjnej z OC - typowa procedura

  ubezpieczyciel wystąpi o zwrot wypłaconego odszkodowania do towarzystwa sprawcy, a ty nie stracisz zniżek w autocasco). Po uzgodnieniu z ubezpieczycielem sprawcy z jego polisy OC mogą być pokryte (...)

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  związku z ruchem tych pojazdów, czyli ubezpieczenie OC. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest zatem obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC za szkody powstałe w związku (...)

 • Co grozi za jazdę bez polisy OC?

  udzielenie informacji mamy 30 dni na zapłacenie kary lub udowodnienie, że w chwili kontroli mieliśmy polisę. Ile za brak OC? Wysokość opłaty karnej za brak OC uzależniona jest od: 1. rodzaju (...)

 • Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego

  250 zł lub karze nagany.  Od 1 października 2018 roku podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia posiadania polisy OC nie będzie karana mandatem. Nie będzie więc (...)

 • Polisa OC a zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

  Czy kierowanie pojazdem z aktualnym ubezpieczeniem OC, ale nieposiadaniem polisy ubezpieczeniowej przy sobie jest wykroczeniem? Jest mi wiadome, że po wejściu do Unii przyjęliśmy prawodawstwo w (...)

 • Ubezpieczenie OC za samochód. Co się zmienia?

  Od jutra zniknie problem podwójnej polisy. Łatwiej będzie również ją wypowiedzieć. Nowe przepisy nie obejmą jednak wszystkich. Jeśli kierowca nie wypowie umowy OC, automatycznie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • Ubezpieczenie OC

  Problem ubezpieczeniowy!! Proszę o pomoc! W zeszłym roku mój syn ubezpieczył auto w PZU. W tym roku podpisał umowę OC z innym ubezpieczycielem. We (...)

 • SPOWODOWAŁEM WYPADEK DROGOWY.

  SPOWODOWAŁEM WYPADEK DROGOWY:3 OFIARY ŚMIERTELNE, DWIE W SZPITALU. BYŁEM TRZEŹWY NIE UCIEKŁEM Z MIEJSCA WYPADKU, PROKURATOR NIE ZASTOSOWAŁ ŻADNYCH (...)

 • odszkodowanie z oc

  Mam dostać odszkodowanie z OC za rozbity samochód, a pytanie moje jest czy mogę domagać sie odszkodowania za to że mam nieczynne auto a na codzień (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane