Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela

  przekracza 14 dni. Zamiast oryginału wystarczy wydruk Obecnie podczas kontroli musimy pokazać policjantowi oryginał polisy OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie. Resort finansów

 • Co jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  . Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje co do zasady tylko zdarzenia powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Co do zasady umowę ubezpieczenia OC posiadaczy (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  upływu terminu na który została zawarta, istnieje obowiązek uiszczania obu składek. umowa, ubezpieczenie OC, wypowiedzenie, składki

 • Porada prawna na temat wygloszenie polisy oc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wygloszenie polisy oc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyższe kary dla kierowców. Za co?

  to niemożliwe i trzeba opłacać dwie polisy jednocześnie. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl ubezpieczenie, polisa, polisa OC, kierowca, kary, grzywna

 • Likwidacja szkody komunikacyjnej z OC - typowa procedura

  ubezpieczyciel wystąpi o zwrot wypłaconego odszkodowania do towarzystwa sprawcy, a ty nie stracisz zniżek w autocasco). Po uzgodnieniu z ubezpieczycielem sprawcy z jego polisy OC mogą być pokryte (...)

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  związku z ruchem tych pojazdów, czyli ubezpieczenie OC. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest zatem obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC za szkody powstałe w związku (...)

 • Co grozi za jazdę bez polisy OC?

  udzielenie informacji mamy 30 dni na zapłacenie kary lub udowodnienie, że w chwili kontroli mieliśmy polisę. Ile za brak OC? Wysokość opłaty karnej za brak OC uzależniona jest od: 1. rodzaju (...)

 • Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego

  250 zł lub karze nagany.  Od 1 października 2018 roku podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia posiadania polisy OC nie będzie karana mandatem. Nie będzie więc (...)

 • Polisa OC a zatrzymanie dowodu rejestracyjnego

  Czy kierowanie pojazdem z aktualnym ubezpieczeniem OC, ale nieposiadaniem polisy ubezpieczeniowej przy sobie jest wykroczeniem? Jest mi wiadome, że po wejściu do Unii przyjęliśmy prawodawstwo w (...)

 • Ubezpieczenie OC za samochód. Co się zmienia?

  Od jutra zniknie problem podwójnej polisy. Łatwiej będzie również ją wypowiedzieć. Nowe przepisy nie obejmą jednak wszystkich. Jeśli kierowca nie wypowie umowy OC, automatycznie

 • Będą ułatwienia dla kierowców

  kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Zamiast tego policja sprawdzi wspomniane dane w systemie informatycznym CEP (Centralna Ewidencja Pojazdów

 • OC i AC skradzionego samochodu

  Czy należy mi się zwrot składek z polisy pakietowej, czyli AC i OC, w podanej poniżej sytuacji? Zakupiłem pojazd w dniu 9.12.2002 , zawarłem OC i AC, pojazd okazał się kradziony, od (...)

 • Odszkodowanie z polisy OC

  taka praktyka jest prawidłowa? Dlaczego zatem składkę zapłaciłem według wartości brutto? Odszkodowanie z polisy AC czy OC wypłaca się według rzeczywistej wartości szkody. W konkretnym przypadku (...)

 • Jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca?

  razie kontroli – za brak przy sobie tych dokumentów - nie dostaną mandatów. Zniesienie obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC to efekt przygotowanej (...)

 • Data wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC

  wywiązałem się z terminu wypowiedzenia polisy OC? Czy towarzystwo ubezpieczeniowe X ma prawo przedłużyć wypowiedzianą polisę OC? Jakich należności ma prawo żądać ode mnie towarzystwo (...)

 • Jeśli zdarzy się wypadek samochodowy...? Czynności, które należy wykonać aby ułatwić sobie uzyskanie odszkodowania

  prowadzącego ubezpieczenia OC), który wypłaca odszkodowanie tylko za szkodę na osobie. Jeżeli sprawca jest znany, a nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC, Fundusz wypłaca osobie uprawnionej (...)

 • Kto zapłaci za leczenie ofiar wypadków komunikacyjnych?

  sprawców kolizji i wypadków z udziałem rowerzystów czy pieszych, którzy nie mają ustawowego obowiązku posiadania polisy OC. Od tych osób Fundusz będzie dochodził zwrotu poniesionych kosztów (...)

 • Składka OC a sprzedaż auta

  28 października 2007 roku zawarłam umowę OC na samochód z Ubezpieczycielem . W sierpniu 2008 roku sprzedałam samochód i wysłałam wygłoszenie polisy OC na w/w samochód do Ubezpieczyciela (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  straty na pojeździe, gdy ona poniosła tak wielką stratę, jak utrata męża. Ona też nie ma AC ani innej prywatnej polisy na życie czy od odpowiedzialności cywilnej na osobach. Czy jest to sprawa bez (...)

 • Kierowcy nadal muszą wozić ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu

  potwierdzeń, Minister wyda i opublikuje odpowiedni komunikat. Resort ma nadzieję, że kierowcy będą mogli zostać uwolnieni od konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC (...)

 • Przejęcie polisy OC przez kupującego

  , zgodnie z którymi umowa ubezpieczenia OC jest niejako przypisana do pojazdu. Oznacza to w praktyce, że zakupując pojazd zbywca jest obowiązany do wydania Panu – jako nabywcy – polisy

 • OC wprowadzającego sprzęt elektryczny i elektroniczny

  ; Kiedy powstaje obowiązek setOstatni( '39' ); takiego ubezpieczenia OC? Obowiązek setOstatni( '39' ); ubezpieczenia OC powstaje: w dniu, w którym wprowadzający setOstatni( '40' ); sprzęt (...)

 • Przewłaszczenie na zabepieczenie a OC pojazdu

  ubezpieczenia OC, gdyż obowiązek zawarcia umowy OC aktualizuje się w razie istnienia co najmniej stanu potencjalnego zagrożenia odpowiedzialnością odszkodowawczą, a ten wystąpi w razie (...)

 • Renta alimentacyjna z OC sprawcy

  na jego ojca? Dzieci i żony pasażerów dostały renty ZUS. Czy przysługują im też renty z polisy OC? Ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest objęta odpowiedzialność (...)

 • Wypowiedzenie umowy obowiązkowego ubezpieczenia

  Mój samochód jest ubezpieczony i za dwa tygodnie kończy się ważność polisy (OC i AC). Chciałbym teraz zmienić ubezpieczyciela i ubezpieczyć samochód w nowej firmie tylko w zakresie OC. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • Ubezpieczenie OC

  Problem ubezpieczeniowy!! Proszę o pomoc! W zeszłym roku mój syn ubezpieczył auto w PZU. W tym roku podpisał umowę OC z innym ubezpieczycielem. We (...)

 • SPOWODOWAŁEM WYPADEK DROGOWY.

  SPOWODOWAŁEM WYPADEK DROGOWY:3 OFIARY ŚMIERTELNE, DWIE W SZPITALU. BYŁEM TRZEŹWY NIE UCIEKŁEM Z MIEJSCA WYPADKU, PROKURATOR NIE ZASTOSOWAŁ ŻADNYCH (...)

 • odszkodowanie z oc

  Mam dostać odszkodowanie z OC za rozbity samochód, a pytanie moje jest czy mogę domagać sie odszkodowania za to że mam nieczynne auto a na codzień (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane