Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  ochronnego powinna być potwierdzona w decyzji. Art. 173. Unieważnienie albo wygaśnięcie prawa ochronnego podlega wpisowi do rejestru znaków towarowych. Dział II Oznaczenia geograficzne Rozdział (...)

 • Ustawa o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  niewykonania tego obowiązku.   Art. 18. 1. Wygaśnięcie wierzytelności zabezpieczonej zastawem rejestrowym pociąga za sobą wygaśnięcie tego zastawu, chyba że umowa zastawnicza (...)

 • Czym charakteryzuje się zastaw rejestrowy?

  zastawów.   Kiedy zastaw rejestrowy wygasa? Zastaw ten wygasa w następujących przypadkach:   wygaśnięcie wierzytelności zabezpieczonej zastawem rejestrowym pociąga za sobą (...)

 • Porada prawna na temat wygaśnięcie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wygaśnięcie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  razie nieuiszczenia opłaty w wyznaczonym terminie Urząd Patentowy stwierdza wygaśnięcie decyzji o udzieleniu prawa z rejestracji wzoru przemysłowego. Art. 112. Udzielone prawa z rejestracji wzorów

 • odstąpienie od umowy pożyczki a wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  tym zakresie: Art. 18. 1. Wygaśnięcie wierzytelności zabezpieczonej zastawem rejestrowym powoduje wygaśnięcie zastawu, z zastrzeżeniem ust. 2. 2. Zastaw rejestrowy nie wygasa, jeżeli umowa (...)

 • Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  rejestrowego może być przeniesione tylko wraz z zabezpieczoną tym zastawem wierzytelnością, wykreślenie zastawu z rejestru zastawów powoduje wygaśnięcie zastawu. Podstawa prawna: ustawa z dnia (...)

 • Likwidacja zastawu na rzeczy

  sobą wygaśnięcie tego zastawu, chyba że umowa zastawnicza stanowi inaczej. Wykreślenie zastawu rejestrowego z rejestru zastawów na wniosek zastawnika powoduje wygaśnięcie tego zastawu. W przypadku

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  pochodziło od dyrektora, to w razie dwukrotnego, nieusprawiedliwionego nie zgłoszenia). Kiedy następuje wygaśnięcie stosunku pracy nauczyciela? Wygaśnięcie stosunek pracy nauczyciela z mocy (...)

 • Odpowiedzialność wspólników za długi spółki cywilnej - opinia prawna

  jaka umowa była źródłem powstania Pańskiego zobowiązania, zmiana tego zobowiązania lub jego wygaśnięcie (np. odnowienie, zwolnienie z długu) może podlegać specjalnym uregulowaniom przewidzianym (...)

 • Skazanie burmistrza prawomocnym wyrokiem a sprawowanie mandatu - opinia prawna

  miesiąca od upływu tego terminu. W momencie wejścia w życie ustawy o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta ustęp 1 artykułu 26 brzmiał następująco: „Wygaśnięcie mandatu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wygaśnięcie alimentów

  Jakie są warunki wygaśnięcia alimentów? Czy jest to wiek? czy praca? Czy jest to gdzieś w przepisach napisane? I czy ten obowiązek ustaje automatycznie? (...)

 • Wygaśnięcie mandatu radnego

  Rada gminy może podjąć uchwałę, w której stwierdzi wygaśnięcie mandatu radnego. Zgodnie z prawem w takim przypadku przeprowadza się wybory uzupełniające.

 • wygaśnięcie koncesji na alkohol

  witam serdecznie Jestem właścicielem baru, wygasła mi koncesja na alkoholu, czy można się od niej odwołać? jak to zrobić? ile to może trwać?

 • wygaśnięcie majątkowych praw autorskich

  Mam problem z wyliczeniem wygaśnięcia majatkowych praw autorskich... Mianowicie, muszę obliczyć kiedy upływa czas wygaśnięcia tych praw od daty (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane