Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co nowego w płatnościach bezpośrednich?

  lipca roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie płatności, a w przypadku gruntów, na których znajdują się cenne siedliska przyrodnicze oraz siedliska lęgowe ptaków

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 1 - 14)

  ;1) dochód z umorzenia udziałów (akcji),  2) dochód uzyskany z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) na rzecz spółki, w celu umorzenia tych

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  % - z działalności w zakresie handlu hurtowego lub detalicznego, 2) 10% - z działalności budowlanej lub montażowej albo w zakresie usług transportowych, 3) 60% - z działalności (...)

 • Porada prawna na temat wydzielenie siedliska z gospodarstwa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wydzielenie siedliska z gospodarstwa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Warunki zabudowy zagrodowej

  Posiadam 14 h gruntów rolnych z wydanymi warunkami zabudowy zagrodowej. Średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego w gminie jest 8.5 h. Czy mogę wydzielić z tego gospodarstwa działkę (...)

 • Opodatkowanie siedliska na działce rolnej

  . b ustawy zwolnione z podatku od nieruchomości są tylko budynki gospodarcze położone na gruntach gospodarstw rolnych, służące wyłącznie działalności rolniczej. Natomiast jeżeli część działki (...)

 • Agencja Nieruchomości Rolnych na półmetku – uwarunkowania dalszej prywatyzacji

  nieruchomości wchodzące w skład gospodarstwa rolnego.Zgodnie z art. 28a ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, wprowadzonym ustawą (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  ;wartości odtworzeniowej i jest liczona według wskaźnika, który obowiązuje w dniu złożenia wniosku), jeśli spełnisz wszystkie poniższe wymagania: korzystasz z programu MdM (masz kredyt (...)

 • Działka rolna-wyłączenie prawa pierwokupu

  wyniku nabycia nieruchomości rolnej następuje powiększenie gospodarstwa rodzinnego, jednak do powierzchni nie większej niż 300 ha, a nabywana nieruchomość rolna położona jest w gminie, w której (...)

 • Ustanowienie służebności-dostęp do drogi

  , bo mam gospodarstwo. Dodatkowo wydzielenie geodezyjne drogi jako osobnej działki, to konieczność oddania gminie kolejnych 400m2 mojej ziemi na poszerzenie gminnej drogi z innej strony działki. (...)

 • Grunty oddane Skarbowi Państwa w zamian za rentę

  Jakie przepisy regulują zwrot siedliska (gospodarstwa rolnego) oddanego swego czasu za rentę? Problematykę związaną z gruntami wchodzącymi w skład gospodarstwa rolnego przejętymi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane