Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o kartę płatniczą

  kartę płatniczą, kiedy to wydawca powiadamia posiadacza o warunkach, terminie i miejscu wydania karty płatniczej, następuje wydanie. Do chwili jej wydania wydawca ponosi odpowiedzialność za (...)

 • Redakcja naukowa publikacji

  także jest utworem podlegającym ochronie prawnej, a zatem wydawca miał prawo uwidocznić swoje nazwisko. redakcja naukowa, publikacja, redakcja, utwór, redakcja techniczna

 • Wydanie książki

  uprawnionym bibliotekom określonej liczby egzemplarzy publikacji (tzw. egzemplarze obowiązkowe). prawo autorskie, wydawca, książka, egzemplarz, publikacja, prawa autorskie

 • Porada prawna na temat wydawca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wydawca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 78 - 129)

  , a wydawca lub producent na żądanie twórcy mają obowiązek zachowania w tajemnicy źródeł informacji wykorzystanych w utworze oraz nieujawniania związanych z tym dokumentów.  2. Ujawnienie

 • Przyszłe prawa autorskie

  , które napisze pod pseudonimem, jeśli by taki przyjął w przyszłości. Wydawca będzie miał 60 dni na rozważenie takiej możliwości na zasadzie wyłączności, zanim Autor zaoferuje Dzieło (...)

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu

  (wydawca książki telefonicznej) postępuje słusznie odmawiajac nam wystawienia korekty faktury VAT na \"darowaną\" kwotę zadłuzenia? Jakie może mieć to następstwa podatkowe? Kwota umorzenia to 6,4% (...)

 • Obsługa kart płatniczych a VAT od 1 lipca 2017 r.

  (akceptanta) lub wypłaty środków pieniężnych w bankomacie, inicjuje proces rozliczenia transakcji płatniczej przez wydawcę karty płatniczej za pośrednictwem organizacji płatniczej; wydawca (...)

 • Uwagi do ustawy o kontroli skarbowej (art. 7c)

  podmiotów zobowiązanych do udzielania informacji na podstawie tego przepisu. Ponadto, przepis jest tak sformułowany, że dotyczy wszystkich przedsiębiorców, o których wydawca (...)

 • Umowa sprzedaży majątkowych praw autorskich do książki

  Umowa sprzedaży majątkowych praw autorskich do książki umowa, prawo autorskie, książka, wydawca

 • Przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich a VAT

  sposób w związku rozpowszechnianiem utworu. Dopóki twórca nie ujawnił swojego autorstwa, w wykonywaniu prawa autorskiego zastępuje go producent lub wydawca, a w razie ich braku - (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Portal informacyjny a rejstracja czasopisma

  Witam, oto sytuacja w jakiej się znalazłem: Jestem redaktorem naczelnym jednego z mało nakładowych miesięczników. Aktualnie jestem na wypowiedzeniu, (...)

 • faktury za fikcyjne prezenty - IMP...

  Chętnie skontaktuję się z osobami, które twierdzą, że zostały "naciągnięte" przez firmę IMP Sp. Z.o.o. Oczekuję na kontakt od osób z województwa (...)

 • Problem z WAM i ekwialentem - POMOCY!!!!!

  Od IV/2005 jestem emerytem wojskowym. Ze służby odeszłem z uwagi na likwidację Jednostki Wojskowej.W III/ 2005 oddałem zajmowanš kwaterę i przeprowadziłem (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Legitymacja prasowa

  Mam pytanie: czy żeby wyrobić sobie legitymację prasową należy gdzieś redakcję zarejestrować w sądzie ? Prowadzę popularny serwis sportowy (internetowy) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane