Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa o kartę płatniczą

  to wydawca powiadamia posiadacza o warunkach, terminie i miejscu wydania karty płatniczej, następuje wydanie. Do chwili jej wydania wydawca ponosi odpowiedzialność za szkodę wynikającą z użycia (...)

 • Redakcja naukowa publikacji

  także jest utworem podlegającym ochronie prawnej, a zatem wydawca miał prawo uwidocznić swoje nazwisko. redakcja naukowa, publikacja, redakcja, utwór, redakcja techniczna

 • Wydanie książki

  uprawnionym bibliotekom określonej liczby egzemplarzy publikacji (tzw. egzemplarze obowiązkowe). prawo autorskie, wydawca, książka, egzemplarz, publikacja, prawa autorskie

 • Porada prawna na temat wydawca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wydawca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 78 - 129)

  , a wydawca lub producent na żądanie twórcy mają obowiązek zachowania w tajemnicy źródeł informacji wykorzystanych w utworze oraz nieujawniania związanych z tym dokumentów.  2. Ujawnienie

 • Przyszłe prawa autorskie

  , które napisze pod pseudonimem, jeśli by taki przyjął w przyszłości. Wydawca będzie miał 60 dni na rozważenie takiej możliwości na zasadzie wyłączności, zanim Autor zaoferuje Dzieło (...)

 • Umorzenie przez sprzedawcę części długu

  (wydawca książki telefonicznej) postępuje słusznie odmawiajac nam wystawienia korekty faktury VAT na \"darowaną\" kwotę zadłuzenia? Jakie może mieć to następstwa podatkowe? Kwota umorzenia to 6,4% (...)

 • Obsługa kart płatniczych a VAT od 1 lipca 2017 r.

  (akceptanta) lub wypłaty środków pieniężnych w bankomacie, inicjuje proces rozliczenia transakcji płatniczej przez wydawcę karty płatniczej za pośrednictwem organizacji płatniczej; wydawca (...)

 • Uwagi do ustawy o kontroli skarbowej (art. 7c)

  podmiotów zobowiązanych do udzielania informacji na podstawie tego przepisu. Ponadto, przepis jest tak sformułowany, że dotyczy wszystkich przedsiębiorców, o których wydawca (...)

 • Umowa sprzedaży majątkowych praw autorskich do książki

  Umowa sprzedaży majątkowych praw autorskich do książki umowa, prawo autorskie, książka, wydawca

 • Jak uzyskać dane innej osoby z Rejestru Dowodów Osobistych?

  wydawca może wystąpić o zdjęcie pisarza, które znajduje się w RDO, jeśli chce je umieścić na okładce książki). ##baner## Można złożyć wniosek o udostępnienie danych, które (...)

 • Przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich a VAT

  sposób w związku rozpowszechnianiem utworu. Dopóki twórca nie ujawnił swojego autorstwa, w wykonywaniu prawa autorskiego zastępuje go producent lub wydawca, a w razie ich braku - (...)

 • Pozew o umieszczenie sprostowania

  wydawca/właściciel gazety? Który sąd (rejonowy/okręgowy) jest właściwy do rozpoznania takiej sprawy i jakie są koszty wpisu sądowego? Jakie są minimalne koszty zastępstwa procesowego? Żądanie (...)

 • Dystrybutor a producent

  sprzedawca, hurtownik, jak i – na przykład – wydawca dołączający upominek doczasopisma. dystrybutor, producent, różnice

 • umieszczenie skanu fragmentu gazety z ogłoszeniem

  powyższemu ogłoszeniu cechy utworu w rozumieniu prawa autorskiego, to zarówno podmiot od którego pochodzi to ogłoszenie (burmistrz) jak i wydawca gazety nie mogliby się sprzeciwić

 • Nieodpłatna umowa o przekazanie praw autorskich

  Wydawca kalendarza uzgodnił z fotografem, iż wszystkie sesje (utwory) będą przekazane nieodpłatnie. Podczas pisania umowy o wykonanie utworów i udzielenie licencji doszło do wątpliwości. Czy w myśl

 • Przebojowi wariaci

  Qarterly. Sama firma McKinsey, wydawca pisma, 10 lat temu zatrudniała niemal wyłącznie posiadaczy dyplomów MBA. Dziś 40% nowo przyjmowanych stanowią prawnicy, lekarze, naukowcy, wojskowi, byli oficjele

 • Zawarcie i rozwiązanie umowy o elektroniczny instrument płatniczy

  przypadku wydawcy natomiast mamy do czynienia już z pewnym ograniczeniem w tym zakresie, bowiem wydawca wprawdzie również może wypowiedzieć umowę o elektroniczny instrument płatniczy, jednak (...)

 • Niemieckie ograniczenie dla wyszukiwarek wymaga zatwierdzenia Komisji

  konkretnie do usług społeczeństwa informacyjnego, projekt przepisu technicznego podlega uprzedniej notyfikacji Komisji. W jej braku jednostka może podnieść brak możliwości jego stosowania. Internet, wydawca

 • Dyrektywa o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym

  autorskie, podatek od linków, filtrowanie treści, ACTA 2, mem, link, twórca, wydawca

 • Opłaty na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania a VAT

  przepisów prawa podatkowego, organizacje zbiorowego zarządzania, VAT, prawo autorskie, opłaty reprograficzne, twórca, wydawca, podatek od towarów i usług

 • Będą zmiany w Prawie prasowym?

  ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. prawo prasowe, dziennikarz, autoryzacja, wywiad, prasa, media, reporter, redaktor, redakcja, rozmowa, relacja, wydawnictwo, wydawca, wydanie, czasopismo, gazeta, telewizja

 • Fair play w internecie?

  Parlament Europejski przyjął 26 marca 2019 r. nowe przepisy dotyczące praw autorskich w internecie. Platformy internetowe ponoszą odpowiedzialność za treści zamieszczane przez użytkowników. Niektóre (...)

 • UOKiK ukarał jednego z największych wydawców prasowych

  Czytelnicy miesięcznika PC Format mogli zostać wprowadzeni w błąd co do zasad korzystania z bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, oferowanego razem z czasopismem - uznał UOKiK. Wydawca

 • Jak obronić się przed paparazzi?

  ; Wydawca dziennika "Super Express" Murator S.A. w Warszawie przeprasza Panią Justynę Steczkowską za opublikowanie na łamach "Super Expressu" Jej zdjęć zrobionych podczas prywatnych wakacji na plaży (...)

 • Po konferencji Droga po kapitał

  objęło konferencję Radio PiN. Cytaty w kolejności pojawiania się:Arkadiusz Dawid, prezes Bonnier Business Polska (wydawca „PB"):Kryzys tworzy okazje biznesowe, ale naturalne jest, że firmy w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Portal informacyjny a rejstracja czasopisma

  Witam, oto sytuacja w jakiej się znalazłem: Jestem redaktorem naczelnym jednego z mało nakładowych miesięczników. Aktualnie jestem na wypowiedzeniu, (...)

 • faktury za fikcyjne prezenty - IMP...

  Chętnie skontaktuję się z osobami, które twierdzą, że zostały "naciągnięte" przez firmę IMP Sp. Z.o.o. Oczekuję na kontakt od osób z województwa (...)

 • Problem z WAM i ekwialentem - POMOCY!!!!!

  Od IV/2005 jestem emerytem wojskowym. Ze służby odeszłem z uwagi na likwidację Jednostki Wojskowej.W III/ 2005 oddałem zajmowanš kwaterę i przeprowadziłem (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Legitymacja prasowa

  Mam pytanie: czy żeby wyrobić sobie legitymację prasową należy gdzieś redakcję zarejestrować w sądzie ? Prowadzę popularny serwis sportowy (internetowy) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane