Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  kategorie: wydatki limitowane – podatnik może odliczyć faktycznie poniesione wydatki w określonym limicie, wydatki nielimitowane – podatnik ma prawo odliczyć co do zasady (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  ograniczeniami kwotowymi oraz udokumentowaniem poniesionych wydatków fakturą. Gdzie wykazujemy wydatki poniesione na Internet? Wydatki takie wykazujemy co do zasady w zeznaniu rocznym (wyjątek (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  podatek dochodowy, w brzmieniu obowiązującym w 2003 r. Za uprawniające do odliczeń wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego uważa się wydatki poniesione (...)

 • Porada prawna na temat wydatki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wydatki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  na rzecz udziałowców (akcjonariuszy) lub członków spółdzielni nie będących pracownikami w rozumieniu odrębnych przepisów, z tym że wydatki ponoszone na rzecz członków

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  z opodatkowania. W zeznaniu wykazuje się dochody zwolnione z opodatkowania niezależnie od tego, czy wydatki na cele mieszkaniowe zostały poniesione do dnia złożenia zeznania, czy też będą poniesione

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  wykorzystywane co najmniej przez okres 60 miesięcy, lub 2) ulepszone - jeżeli przed wprowadzeniem do ewidencji wydatki poniesione przez podatnika na ulepszenie

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  obejmują opłaty i wydatki. Do uiszczenia kosztów sądowych obowiązana jest strona, która wnosi do sądu pismo podlegające opłacie lub powodujące wydatki, chyba że ustawa stanowi (...)

 • PITY 2010: jak rozliczyć ulgę internetową

  również odliczać wydatki poniesione w kawiarence internetowej. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl PITY 2010

 • Jak skorzystać z podatkowej ulgi rehabilitacyjnej?

  wydatkami a kwotą sfinansowaną (dofinansowaną) z tych funduszy (środków) lub zwróconą w jakiejkolwiek formie. Jak należy udokumentować wydatki? Wydatki na cele rehabilitacyjne (...)

 • Jak skorzystać z nowej ulgi sportowej?

  to wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów, ale są to wydatki wyraźnie wykluczone z tych kosztów. Stosownie bowiem do art. 16 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane