Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszt samochodu i hotelu wspólnika spółki cywilnej

  przebiegu. Wydatki związane z używaniem samochodu powinny być udokumentowane fakturami wystawionymi na spółkę. Oczywiście należy mieć przy tym na uwadze poruszoną w poprzedniej odpowiedzi kwestię (...)

 • Obowiązki właściciela lokali i zarządcy nieruchomością wspólną - opinia prawna

  lokali, wydatki na utrzymanie porządku i czystości, wynagrodzenie członków zarządu lub zarządcy. Obowiązek ponoszenia wydatków, o których mowa w pkt. 2, 4, może jednak zostać przeniesiony, co (...)

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego

  wydatki mieszkaniowe. Podsumowując, z powyższego wynika, iż właściwy organ w/w nie ma dowolności w przyznawaniu dodatku mieszkaniowego. Jeżeli Pani/Pan spełnia opisane tu warunki, to nie ma powodów (...)

 • Porada prawna na temat wydatki eksploatacyjne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wydatki eksploatacyjne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spłata udziału byłego małżonka w majątku wspólnym

  przemawiać fakt, iż sąd rozłoży na raty spłatę, a spłatą obciąży osobę, w przypadku której miesięczne wydatki łącznie ze spłatami równoważą się z dochodami. Najbardziej typowym zabezpieczeniem (...)

 • Samochód małżonków środkiem trwałym firmy

  przychodu. Środki trwałe są bowiem wykorzystywane na cele prowadzonej działalności, a zatem wydatki z nimi związane są ponoszone w tych samych celach - a więc w istocie w celu uzyskania przychodu (...)

 • Skutki wniesienia samochodów aportem

  przerejestrować na spółkę, zawrzeć nową polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), spółka też będzie ponosić koszty eksploatacyjne samochodu i rozliczać je w ramach swoich kosztów (...)

 • Skutki zadłużenia wobec wspólnoty

  treści artykułu 13 ustawy o własności lokali. Zgodnie z jego treścią „Właściciel ponosi wydatki związane z utrzymaniem jego lokalu, jest obowiązany utrzymywać swój lokal w należytym stanie

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane