Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Samochód w spółce cywilnej

  uzyskania przychodów bieżące koszty eksploatacyjne związane z ich utrzymaniem (np. zakup paliwa). Wydatki na ten cel są ograniczone limitem kilometrówki (należy więc prowadzić ewidencję (...)

 • Koszt samochodu i hotelu wspólnika spółki cywilnej

  przebiegu. Wydatki związane z używaniem samochodu powinny być udokumentowane fakturami wystawionymi na spółkę. Oczywiście należy mieć przy tym na uwadze poruszoną w poprzedniej odpowiedzi kwestię (...)

 • Obowiązki właściciela lokali i zarządcy nieruchomością wspólną - opinia prawna

  lokali, wydatki na utrzymanie porządku i czystości, wynagrodzenie członków zarządu lub zarządcy. Obowiązek ponoszenia wydatków, o których mowa w pkt. 2, 4, może jednak zostać przeniesiony, co (...)

 • Opinia prawna na temat wydatki eksploatacyjne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wydatki eksploatacyjne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego

  wydatki mieszkaniowe. Podsumowując, z powyższego wynika, iż właściwy organ w/w nie ma dowolności w przyznawaniu dodatku mieszkaniowego. Jeżeli Pani/Pan spełnia opisane tu warunki, to nie ma powodów (...)

 • Wynajęcie spółce budynku prezesa

  dla ustalenia wysokości kosztów z tytułu najmu ma treść zawartej umowy. Powinno z niej wynikać, jakie wydatki związane z wynajmowaną rzeczą ponosi właściciel, a jakie najemca. Jak stwierdził (...)

 • Wydatki na raty leasingowe i eksploatację pojazdu

  kwoty wynikającej z pomnożenia stawki za kilometr oraz ilości kilometrów udokumentowanych w ewidencji przebiegu pojazdu? Czy przepisy dotyczące w/w zagadnienia są identyczne w 2004 i 2005 roku? Wydatki

 • Opłaty za mieszkanie.

  przypadają współwłaścicielom w stosunku do wielkości udziałów; w takim samym stosunku współwłaściciele ponoszą wydatki i ciężary związane z rzeczą wspólną. Dlatego (...)

 • Opłata za stanowisko parkingowe

  do wielkości udziałów; w takim samym stosunku współwłaściciele ponoszą wydatki i ciężary związane z rzeczą wspólną (w tym koszty zarządu i utrzymania rzeczy wspólnej

 • Koszt usług na przełomie roku po sprawozdaniu

  otrzymano.Zaliczając zatem wydatki na odpłaty eksploatacyjne i usługi telekomunikacyjne do kosztów pośrednich, a także przjmując, że dokumenty będące podstawą ich księgowania zostały (...)

 • Ulga na wynajem a sprzedaż mieszkania

  wynajem, oraz wydatków na zakup działki pod budowę tego budynku. Wydatki ponoszone przez podatnika na budowę lokalu na wynajem odliczane były od dochodu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 8 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane