Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  może być ograniczony do części spadku.§ 2. Umowny dział spadku może objąć cały spadek lub być ograniczony do części spadku.Art. 1039. § 1. Jeżeli w razie dziedziczenia ustawowego (...)

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  sąd spadku do uchylenia notarialnego poświadczenia dziedziczenia w przypadku, gdy: w odniesieniu do tego samego spadku zostało wydane postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku zarejestrowania (...)

 • Roszczenie o wydanie przedmiotu spadkowego

  przesłanek: spadkobierca, który posiada tytuł do spadku został pozbawiony władania spadkiem lub jego częścią przez osobę roszczącą sobie prawa do spadku a przedmioty, których władania (...)

 • Porada prawna na temat wydanie spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wydanie spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  wchodzącej w skład spadku. Zbywcą spadku może być tylko osoba, która przyjęła spadek, czyli złożyła przed sądem lub przed notariuszem oświadczenie o przyjęciu spadku. W tym wypadku (...)

 • Mam postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, co dalej – opinia prawna

  spadku jest niezbędne dlatego, iż ma wywołać skutek w takiej postaci, iż każdy ze spadkobierców włada odziedziczoną przez siebie częścią spadku. Tak jest co do zasady. W Państwa sytuacji (...)

 • Notarialne poświadczenie dziedziczenia

  odniesieniu do tego samego spadku zostało wydane postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, zarejestrowania dwa lub więcej aktów poświadczenia dziedziczenia w odniesieniu do tego samego (...)

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  należy zamieścić oświadczenia spadkobierców o prostym przyjęciu spadku lub przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza albo o odrzuceniu spadku, chyba że oświadczenia tej treści (...)

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  został wyznaczony termin rozprawy w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku, oznacza to, iż spadek został już przez spadkobierców przyjęty w określony sposób. Właśnie sposób przyjęcia spadku (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  cudzoziemcu   100 zł od wniosku o wydanie właściwemu konsulowi spadku po cudzoziemcu   500 zł od wniosku o dział spadku, a jeżeli zawiera on zgodny projekt działu (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  Pańskiego wujka uprawnień Pana i Pańskiego brata do spadku uniemożliwia skuteczne domaganie się wydania spadku przed stwierdzeniem nabycia tego spadku. Natomiast osobie, która jest w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane