Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać paszport?

  organ.Ile trzeba zapłacić za wydanie paszportu?Za wydanie paszportu ważnego 10 lat opłata paszportowa wynosi 100 zł (opłata podstawowa),ulgowa opłata paszportowa wynosi 50 zł,za (...)

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  , zwłaszcza w warunkach szczególnie utrudnionego dojazdu do urzędu konsularnego.Kto nie płaci za wydanie paszportu?Zgodnie z ustawą, nie pobiera się opłaty za wydanie paszportu (...)

 • Paszport dla dziecka urodzonego za granicą

  ubiegająca się o wydanie paszportu i paszportu tymczasowego w kraju składa:  wypełniony wniosek o wydanie dokumentu paszportowego;  dwie jednakowe kolorowe fotografie (...)

 • Porada prawna na temat wydanie paszportu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wydanie paszportu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mój były mąż nie zgadza się na wydanie paszportu naszemu synowi.

  opłacie sądowej, która wynosi 40 zł. Pyta Pani jak skutecznie uzasadnić wniosek o wydanie paszportu. Nie ma tu niestety jednej sztywnej recepty, której zastosowanie będzie z góry

 • Jak wyrobić paszport?

  wniosku osobiście w konsulacie,  wniosek z prośbą o przesłanie paszportu pocztą albo kurierem - jeśli nie możesz odebrać paszportu osobiście w konsulacie, kopię dokumentu, który (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  wydanie. Zgodnie bowiem z art. 7 ust. 4 zd. 1 ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o paszportach (Dz. U. z dnia 07.01.1991r. Nr 2, poz. 5 ze zmianami) na wydanie paszportu osobie małoletniej (...)

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  posiada on jeszcze paszportu wówczas powstanie problem wyrażenia przez matkę zgody na jego wydanie. Zgodnie bowiem z art. 7 ust. 4 zd. 1 ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o paszportach na wydanie (...)

 • Ile zapłacimy za paszporty?

  paszportu, a nie od wieku osób występujących o jego wydanie. - W związku z powyższym przyjęto, iż opłata za wydanie paszportu biometrycznego ważnego 5 lat od daty wydania, (...)

 • Wydanie paszportu

  paszportu uprawniającego do wielokrotnych wyjazdów za granicę pobiera się opłatę paszportową w wysokości 100 zł. Za wydanie paszportu uprawniającego do wielokrotnych wyjazdów za (...)

 • Ważne zmiany dla wyrabiających paszport

  wglądu dokument uprawniający do ulgi lub zwolnienia z opłaty. Wniosek o wydanie paszportu składa się osobiście, z wyjątkiem wydania paszportu m.in. osobie małoletniej - wówczas składają (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane