Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC kierowców - zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela

  odstąpić od umowy, powiadamiając o tym na piśmie drugą stronę umowy), w razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  teść nie jest osobą uprawnioną do wypowiedzenia tej umowy. Jak zostało wcześniej wspomniane to żonie na mocy art. 31 ust. 1 przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy ubezpieczenia (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  umowy, regulamin, wiąże drugą stronę, jeżeli został jej doręczony przed zawarciem umowy. Ta zmiana art. 384 § 1 polega więc na jasnym wysłowieniu zasady, że wzorzec umowy (do (...)

 • Opinia prawna na temat wycofanie wypowiedzenia umowy oc

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wycofanie wypowiedzenia umowy oc, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  do zawarcia nowej umowy najpóźniej w ostatnim dniu przed rozwiązaniem się umowy wypowiedzianej.   Z kolei zbywca samochodu jest obowiązany do przekazania nabywcy dokumentów

 • Wycofanie pojazdu z ruchu a ubezpieczenie OC

  . Pojawiło się pytanie, czy wycofanie pojazdu z ruchu wpływa na obowiązek ubezpieczenia OC. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nie przewiduje rozwiązania umowy ubezpieczenia z chwilą (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  dokonując wypowiedzenia umowy informuje oszczędzającego o możliwości dokonania wypłaty transferowej.8. W przypadku wypowiedzenia umowy o prowadzenie IKE przez oszczędzającego (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  zawarcia umowy o prowadzenie IKE, zwane dalej "potwierdzeniem zawarcia umowy".2. Instytucja finansowa wydaje oszczędzającemu potwierdzenie zawarcia umowy także w przypadku zamiaru dokonania (...)

 • Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela

  mógł być wydruk umowy na domowej drukarce. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl OC, polisa OC, oświadczenie, wypowiedzenie, zerwanie OC, kara za brak OC, ubezpieczenia, kierowca, (...)

 • Wycofanie wypowiedzenia umowy o pracę

  jednocześnie z jego odwołaniem. Bez zaistnienia powyższych przesłanek wycofanie oświadczenia woli jest nieskuteczne. W związku z powyższym, jeżeli pracownik wyraża zgodę na wycofanie oświadczenia (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  zawarta przez poprzednika. Jeżeli natomiast Ty jako nabywca (czy to obdarowany, czy tez kupujący) nie dokonasz wypowiedzenia tej umowy ubezpieczenia OC, zakład ubezpieczeń dokonuje ponownej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • wycofanie wypowiedzenia w s.c.

  mój wspólnik wypowiedział mi w lipcu umowę s.c. ze skutkiem do końca m-ca, jednakże w stosownym piśmie ja nie uznałem tego wypowiedzenia jako dokonanego (...)

 • OC Fundusz gwarancyjny- Problem

  Witam Wszystkich! Chciałbym zasięgnąć waszych porad odnośnie problemu z jakim sie zmagam. Otóż tak, cała sprawa dotyczy ubezpieczenia, a było (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane