Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwiązanie umowy ubezpieczenia OC samochodu osobowego

  zarejestrowany, każda ze stron może odstąpić od umowy, powiadamiając o tym na piśmie drugą stronę umowy. c) wypowiedzenia przez nabywcę przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu (...)

 • Data wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC

  doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Bez znaczenie w tej kwestii jest data, w której wysłał Pan oświadczenie woli o wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia (...)

 • Ubezpieczenie OC samochodu-towaru

  ; Rozwiązanie umowy OC również przewidziane jest ustawą w określonych przypadkach:   Art.33. Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu: 1) (...)

 • Opinia prawna na temat wycofanie wypowiedzenia umowy OC

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wycofanie wypowiedzenia umowy OC, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skutki nieopłacenia składki OC

  obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia, wysokość opłaty jest uzależniona od okresu pozostawania tego posiadacza bez (...)

 • Składka OC a sprzedaż auta

  zbycia samochodu (taką chwilą będzie zawarcie umowy sprzedaży). Niestety, zbycie nie następuje z chwilą zawarcia umowy komisu, więc można przyjąć, że mimo zawarcia umowy komisu, (...)

 • Anulowanie złożonego wypowiedzenia

  po stronie pracodawcy. W trakcie trwania okresu wypowiedzenia może dojść do zmiany trybu wypowiedzenia. Pracownik ma prawo tak samo pracodawca rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia (...)

 • Płatnośc za OC

  stosuje się odpowiednio. Z przepisu tego wynika, iż na nabywcę pojazdu mechanicznego, w chwili zawarcia umowy sprzedaży, przechodzą wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umowy ubezpieczeniowej (...)

 • OC i AC skradzionego samochodu

  decyzji dotyczącej zarejestrowania, należy stwierdzić, że w dniu zawierania umowy ubezpieczenia OC samochód nie był zarejestrowany. Powyższe nie stanowi jednak przeszkody do zawarcia umowy (...)

 • Rozwiązanie umowy ubezpieczenia OC

  i obowiązki związane z ubezpieczeniem OC. Żeby nastąpiło rozwiązanie dotychczasowej umowy nabywca powinien był ją wypowiedzieć najpóźniej 30 grudnia 2009 r., dlatego uważa się, (...)

 • Wypowiedzenie OC samochodu

  dopłata. Potwierdza to także artykuł 31 w ustępie 2 wspomnianej wyżej ustawy, zgodnie z którym „w razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • wycofanie wypowiedzenia w s.c.

  mój wspólnik wypowiedział mi w lipcu umowę s.c. ze skutkiem do końca m-ca, jednakże w stosownym piśmie ja nie uznałem tego wypowiedzenia jako dokonanego (...)

 • OC Fundusz gwarancyjny- Problem

  Witam Wszystkich! Chciałbym zasięgnąć waszych porad odnośnie problemu z jakim sie zmagam. Otóż tak, cała sprawa dotyczy ubezpieczenia, a było (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane