Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spółka z o.o. z obcokrajowcem

  stawia w tej sytuacji żadnych przeszkód. Kapitał zakładowy w spółce z o.o. nie może być mniejszy niż 50 tys. zł. Wartość nominalna udziału nie może być niższa niż 50 złotych. (...)

 • Wycofanie wniosku o wpis do KRS

  proporcjonalnie w stosunku do swoich dotychczasowych udziałów. W związku z powyższym dla skuteczności uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego i objęciu ich tylko przez niektórych (...)

 • Rozliczenie dochodów z obrotu akcjami na GPW

  różnica to że z uwzględnieniem udziału w spółce. Powinienem więc otrzymać z biura maklerskiego PIT 8C dla spółki za rok 2010, a następnie rozbić całość na członków spółki cywilnej (...)

 • Porada prawna na temat wycofanie udziałów w spółce cywilnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wycofanie udziałów w spółce cywilnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakaz konkurencji wspólnika w spółce z o.o.

  stanowisko w firmie PPP, ale nie jako członek zarządu firmy PPP. Oba podmioty działają na tym samym rynku i ściśle ze sobą konkurują w walce rynkowej. Pani C nadal posiada udziały w (...)

 • Zmiany w ksh - łączenie, podział i przekształcenia spółek

  przejmującej). W przypadku przejęcia spółki, w której spółka przejmująca ma co najmniej 90% udziałów lub akcji (a nie wszystkie) zniesiono również możliwość sporządzenia uproszczonego (...)

 • Nabycie działki i wniesienie jako aportu a podatek

  prowadzonej przez nas spółki cywilnej. W księdze wieczystej jako właściciele jesteśmy wpisani ja i żona, nie ma mowy o spółce. W koszty uzyskania spółki zaliczyliśmy pierwszą (...)

 • Współwłasność udziałów w sp. z o.o.

  Czy można doprowadzić do scalenia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością poprzez zawarcie umowy spółki cywilnej w tym celu, tak by łącznie dotychczasowi (...)

 • Propozycje zmian w kodeksie spółek handlowych

  wynosi 800 000 euro. Przekształcenie spółki cywilnej w spółę jawną w tym trybie odbywa się poprzez zgłoszenie do sadu rejestrowego dokonane przz wszystkich wspólników spółki cywilnej. (...)

 • Pozakodeksowe obowiązki członków zarządu spółki

  obowiązków w zakresie rachunkowości określonych ustawą, w tym z tytułu nadzoru, również w przypadku, gdy określone obowiązki w zakresie rachunkowości - z wyłączeniem odpowiedzialności (...)

 • Wspólność majątkowa a działalność gospodarcza

  ). W 2007r. małżonek zamierza zbyć część udziałów w spółce z o.o. W 2007r. małżonek zamierza ustanowić rozdzielność majątkową w swoim małżeństwie. Czy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • Wypowiedzenie umowy spółki cywilnej

  Czy wspólnicy mogą wypowiedzieć udziały w spółce nieuczciwemu wspólnikowi? W umowie spółki jest zapis, że "z ważnych powodów wspólnicy mogą (...)

 • SPÓŁKA CYWILNA A ZAJĘCIE KONTA

  witam serdecznie mam następujący problem i pytanie : mąż jest w spółce cywilnej, w której skład wchodzi 6 osób łącznie z moim mężem....za (...)

 • Do czego mam prawo przed rozwodem?

  Witam. Jestem w trakcie rozwodu. Mąż wyprowadził się z domu 6 miesięcy temu. Nie łoży na utrzymanie domu. Cięzko utrzymać mi nieruchomość z (...)

 • Zwolnienie z Vat a dwie firmy

  Od pewnego czasu posiadam firmę (jednoosobowa działalność gospodarcza). Od samego początku wybrałem zwolnienie z VAT i nie przekraczam limitu. Od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane