Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  713/04),postanowienie o odrzuceniu skargi z powodu nieuiszczenia wpisu od skargi w wyznaczonym terminie (postanowienie NSA z 29.07.2004, OZ 120/04),postanowienie o umorzeniu postępowania,  (...)

 • Wniesienie skargi kasacyjnej do NSA

  skutek powinno wywołać nie opłacenie skargi kasacyjnej i nie wezwanie przez WSA do jej opłacenia. Tak więc jeżeli skarżący nie opłacił skargi kasacyjnej w terminie, i nie uczynił (...)

 • Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy niekonieczny...

  skargą do WSA bez korzy­stania z tego prawa oraz o wysokości wpisu od skargi. Pouczenie takie może brzmieć następująco: "Od decyzji nie służy odwołanie. Strona niezadowolona (...)

 • Porada prawna na temat wycofanie skargi z wsa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wycofanie skargi z wsa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przepisy o kasacji wyroku NSA niekonstytucyjne?

  skargi kasacyjnej. Trybunał Konstytucyjny orzeknie w sprawie zgodności: - art. 87 § 1 w związku z art. 88 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

 • Skarga do WSA

  gmina nie dokonała czynności pomimo mojego wezwania i zachodziła potrzeba złożenia skargi do wsa o co miałbym wnosić? O nakazanie dokonania czynności? Co może orzec wsa w przypadku (...)

 • Odrzucenie skargi przez WSA

  Złożyłem dwie skargi do WSA na działanie Starosty i Wojewody po wysłaniu wezwania do usunięcia niezgodności z prawem. Sąd odrzucił skargi, podkreślając w uzasadnieniu, że (...)

 • Zaskarżenie uchwały Rady Gminy

  bezzasadna. Do powiadomienia dołączono uchwałę RG wraz z uzasadnieniem. Z uzasadnienia wynika, że RG nie jest kompetentna do rozpatrzenia skargi w tym zakresie, a ja zaspokojenie uzyskałem (...)

 • Skarga do WSA na postępowanie skargowe

  z kategorii podlegających skardze są: „inne niż określone w pkt 1-3 akty lub czynności z zakresu administracji publicznej dotyczące uprawnień lub obowiązków wynikających z (...)

 • Czy i kiedy nastąpi przedawnienie spornego zobowiązania podatkowego - opinia prawna

  później została przez WSA uchylona. Tu więc zgodnie z wyrokiem NSA z dnia 26.04.2002 (I SA/Lu 685/00 M.Podat. 2003/4/44), nie nastąpiłoby przerwanie biegu przedawnienia. Proszę więc (...)

 • Zaskarżenie rozporządzenia wojewody

  załatwienia skargi. Zawiadomienie o odmownym załatwianiu skargi powinno zawierać ponadto uzasadnienie faktyczne i prawne. Zawiadomienie o sposobie załatwienia skargi jest czynnością materialno (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • skarga kasacyjna do NSA

  Bardzo proszę o opinię w sprawie pozwolenia na budowę. Otrzymałam pozwolenie na rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku od Prezydenta Miasta. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • adwokat nie napisał skargii kasacyjnej - co robić?

  W 2003 roku moi rodzice zaczęli rozbudowę starego domu. Życzliwi sąsiedzi pisali skargi gdzie tylko się da (między innymi do nadzoru budowlanego (...)

 • Skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego

  Złożyłem skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na uchwałę Rady miejskiej odrzucajacą zarzuty do projektu miejscowego planu zagospodarowania (...)

 • Jakie pismo napisać ?

  Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego kazusa? Uważam, że trzeba tu napisać pismo o przywrócenie terminu do wniesienia skargi ( argumentując (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane