Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Usuwanie drzew z nieruchomości

  takie usunięcie drzew i krzewów wydaje wojewódzki konserwator zabytków. Uzyskanie zgody na usunięcie drzew i krzewów nie jest konieczne, gdy dotyczy: drzew i krzewów owocowych, (...)

 • zgoda na wycięcie drzew

  . Stawki opłat za usuwanie drzew nie mogą przekraczać za jeden centymetr obwodu pnia mierzonego na wysokości 130 cm: 1) 270 zł - przy obwodzie do 25 cm; 2) 410 zł - przy obwodzie od 26 do 50 cm; 3) (...)

 • Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  ;rych opłaty za usunięcie drzew i krzewów nie trzeba uiszczać. Zgodnie z nowymi regulacjami, nie nalicza się opłat za usunięcie drzew, których obwód pnia mierzony na (...)

 • Porada prawna na temat wycinka drzew owocowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wycinka drzew owocowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wycinka drzewa na nieruchomości współwłaścicieli

  niej - konieczne jest usunięcie kilku drzew. Czy musze otrzymać zgodę pozostałych współwłaścicieli? Czy powinno to być w formie umowy pisemnej? Czy mogę liczyć na zwrot kosztów za uśniecie drzew (...)

 • Trudniej wyciąć drzewo...

  dokonania zgłoszenia.  Usuwanie drzew z prywatnych posesji Nowelizacja zakłada wprowadzenie szczególnych reguł postępowania dotyczących usunięcia drzew, które rosną na nieruchomościach

 • Usunięcie obumarłego drzewa na opał

  zastąpienia ich innymi drzewami lub krzewami, w liczbie nie mniejszej niż liczba usuwanych drzew lub krzewów. Wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów na obszarach objętych ochroną (...)

 • Ochrona Puszczy Białowieskiej

  pożarowego, we wszystkich klasach wieku drzewostanów w nadleśnictwach […]”. Przystąpiono tym samym do usuwania suchych drzew oraz drzew zasiedlonych kornikiem drukarzem na około (...)

 • Usuwanie drzew i krzewów z terenów zabytków

  , zabytek, wycinka, pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków

 • Wycinka drzew i krzewów przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

  oparciu o ustawę przeciwpowodziową. wycinka, drzew, krzewów, pańswowe, gospodarstwo, leśne, lasy, państwowe

 • Mniejsze kary za wycinkę drzew

  wprowadzić  odstępstwo od konieczności uzyskiwania zezwolenia w przypadku usuwania drzew należących do gatunków obcych, inwazyjnych, usuwania drzew przez właściwe służby w stanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wycinanie drzew bez zezwolenia

  Czy na wycięcie drzew owocowych koło domu należy mieć pozwolenie? Jaka kara grozi za wycięcie bez pozwolenia? Na drzewa owocowe nie trzeba mieć pozwolenia. (...)

 • Wycinka drzew

  Na działce budowlanej gminy porosły drzewa(brzozy),które zasłaniaja moje solary.Drzewa rosną,są coraz większe -około 50szt. i stanowią problem (...)

 • wycinka drzew

  W tamtym roku wyciąłem dwa drzewa bez zezwolenia. Przyjechała gmina i wymierzyła pnie. Wymierzono dwie sosny po jakieś 25 cm średnicy pnia każda. (...)

 • Przymusowa wycinka drzew pod rzekę ?

  Witam, gmina nakazała mi wycinkę drzew pod nowe koryto rzeki, przyszło mi pismo w którym gmina nakazuje wycięcie ok 40 drzew w odległości 2m od (...)

 • Wycinka bez zgody??

  witam, czy będąc użytkownikiem wieczystym mogę wystąpić o zgodę na usunięcie drzew z nieruchomości właściciela ??


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane