Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  z systemem rent i emerytur rolnych.Znosi się fundusz administracyjny, z którego dotychczas finansowana była działalność administracyjna KRUS. KRUS jako państwowa osoba prawna (...)

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.

  wychowawczych (Dz. U. z 1996 r., nr 60, poz. 277). zasiłek wychowawczy, urlop wychowawczy, pracownica, dziecko, świadczenia, ubezpieczenie społeczne

 • Zawieszenie części uzupełniającej renty rolniczej

  Jestem współwłaścicielem gospodarstwa rolnego i płaciłam dla mojego męża składki w KRUS. Od 5 lat otrzymuje on z KRUS rentę rolniczą. Po zmianach w ustawie, KRUS zawiesił (...)

 • Porada prawna na temat wychowawczy z krus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wychowawczy z krus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenie składki KRUS

  niezapłaconych składek KRUS? Zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników ubezpieczeniu temu, zależnie od sytuacji, podlega się na wniosek lub z mocy ustawy. (...)

 • Domniemanie, że właściciel działki jest rolnikiem

  doręczenia odpisu decyzji. Należy bezwzględnie przestrzegać tego terminu.  Warto też przytoczyć w tym miejscu wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie z dnia 14 października 2005 r., VII U 2173/2005, (...)

 • Przejście z ZUS do KRUS

  gospodarczej i dokonać zgłoszenia do KRUS. Przepisy nie przewidują bowiem zawieszenia działalności. Oczywiście może to nastąpić w praktyce, lecz z punktu widzenia prawa osoba taka jest traktowana (...)

 • Nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych podpisana

  matka i ojciec. Ustawa wprowadzająca roczne urlopy rodzicielskie wydłużyła okres, w którym można korzystać z urlopu wychowawczego - wcześniej musiał być wykorzystany zanim dziecko skończy cztery (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  postąpić np. z kodami 56.10.A (gastronomia) lub 33.15.Z (naprawa statków i łodzi). Gdy w rubryce 13 zabraknie miejsca, należy wypełnić część EDG-RD. Dla potrzeb urzędu statystycznego (...)

 • Otworzenie działalności gospodarczej przez rolnika

  , zabawki itp.). Będzie to komis rzeczy używanych, a więc działalność ta nie będzie związana z rolnictwem związku z tym moje zapytania. Czy opłacając składki KRUS mam prawo otworzyć (...)

 • Pracownica na urlopie wychowawczym

  wychowawczy nic nie zmienia w tym zakresie. Co więcej, data rozwiązania tej umowy wyznacza termin zakończenia urlopu wychowawczego. urlop wychowawczy, ustanie stosunku pracy, umowa na czas określony, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Kruz A ZUS opłaty

  Czy można będąc rolnikiem nie płacić Zusu z pensji szeregowego pracownika - tj osoby fizycznej. (214235) Trzeba zlikwidować kruz. Bla dobra wszystkich (...)

 • staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii i opłacam w PL KRUS...

  Staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii,spełniam wszystkie kryteria obowiązujące W NL,jednakże w Pl opłacam KRUS(Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) (...)

 • Urlop wychowawczy

  Czy moge korzystac z urlopy wychowawczego posylajac jednoczesnie dziecko do przedszkola? czy te dwie rzeczy sie wykluczaja i posylajac dziecko do przedszkola (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

  Co się dzieje w sytuacji, kiedy kobieta za raz po urlopie macierzyńskim wniosek, ze chce iść na urlop wychowawczy, ale od np. końca 2005 roku do końca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane