Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezpieczenie rolnika prowadzącego działalność

  opłacania składki w KRUS. Jestem innego zdania. Proszę o państwa pomoc w tej sprawie. Poprzednio obowiązująca regulacja stanowiła, że rolnik lub domownik, który podlega ubezpieczeniu w pełnym (...)

 • Okres pobierania zasiłku wychowawczego

  osobistej opieki uprawnionego. Zgodnie z nieobowiązującą już ustawą zasiłek wychowawczy nie przysługuje: w razie korzystania z urlopu wychowawczego krótszego niż 3 miesiące, jeżeli (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Katowicach. Po kilku dniach otrzymałem pismo z ROPS z prośbą o dostarczenie kilkunastu dokumentów wraz z tłumaczeniami, ponieważ mój wniosek został odebrany jako ubieganie (...)

 • Porada prawna na temat wychowawczy z krus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wychowawczy z krus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • KRUS sam zaległych składek egzekwować nie może

  art. 52 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 2008 roku, Nr 50, poz. 291 ze zm.). Wyposażenie organu władzy publicznej w kompetencję władczą (w (...)

 • KRUS a pozarolnicza działalność gospodarcza

  wyrejestrować się z ZUS i zarejestrować w KRUS i tam płacić składki ubezpieczeniowe? Możliwość połączenia prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej z ubezpieczeniem w (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  gospodarcza w przypadku gdy podatnik łączy przychody z działalności gospodarczej z innymi przychodami lub rozlicza się wspólnie z małżonkiem; odliczonych od dochodu składek na (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

  . Udzielenie urlopu wychowawczego jednemu z rodziców lub opiekunów następuje po przedstawieniu, wraz z wnioskiem o udzielenie urlopu, oświadczenia drugiego z rodziców lub opiekunów dziecka (...)

 • Wysokość zasiłku wychowawczego

  wychpowawczy. Zasady jego ustalania reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie urlopów i zasiłków wychowawczych. Zgodnie z § 5 tego Rozporządzenia, pracownicy korzystającej (...)

 • Zgoda żony na wyrejestrowanie z KRUS

  pewnym okresie czasu z gospodarstwem rolnym i nieszukaniu stałego zatrudnienia poza nim". Podobnie w wyroku SN z dnia 25 września 2007r. , sygn. I UK 101/2007, LexPolonica nr 1955724: (...)

 • KRUS czy ZUS rolnika z działalnością twórczą

  Twórca z tytułu prowadzonej działalności twórczej był ubezpieczony w ZUS i opłacał składki. Wyrejestrował się z ZUS i zarejestrował w KRUS, z uwagi na to, iż posiadał ziemię (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Kruz A ZUS opłaty

  Czy można będąc rolnikiem nie płacić Zusu z pensji szeregowego pracownika - tj osoby fizycznej. (214235) Trzeba zlikwidować kruz. Bla dobra wszystkich (...)

 • staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii i opłacam w PL KRUS...

  Staram sie o zasiłek rodzinny w Holandii,spełniam wszystkie kryteria obowiązujące W NL,jednakże w Pl opłacam KRUS(Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) (...)

 • Urlop wychowawczy

  Czy moge korzystac z urlopy wychowawczego posylajac jednoczesnie dziecko do przedszkola? czy te dwie rzeczy sie wykluczaja i posylajac dziecko do przedszkola (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

  Co się dzieje w sytuacji, kiedy kobieta za raz po urlopie macierzyńskim wniosek, ze chce iść na urlop wychowawczy, ale od np. końca 2005 roku do końca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane