Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowe auto także wtedy, gdy zostało kupione prywatnie

  , a współwłaścicielem samochodu jest rodzic podatnika (w części 50%). Zatem do ewidencji środków trwałych jako wartość początkową należy przyjąć wartość 30 tys. zł. Ale gdy współwłaścicielem (...)

 • Sprzedaż rzeczy wniesionej jako aport do spółki z o.o. - opinia prawna

  czynniki wpływające na wycenę aportu w dniu zawarcia umowy spółki. Przy wycenie został zastosowany pewien obiektywny miernik jakim jest wycena wartości samochodu przez ubezpieczyciela, która (...)

 • Samochód osobowy w ewidencji środków trwałych

  prawa własności samochodu nastąpiło kilka lat wcześniej przed podjęciem decyzji o przeznaczeniu samochodu wyłącznie do celów działalności i uznaniu go za środek trwały. Biorąc jednak (...)

 • Porada prawna na temat wycena samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wycena samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Amortyzacja zakupionego samochodu

  amortyzacja, podatki, wycena, koszty uzyskania przychodów

 • Co wpłynie na podział majątku rozwodzących się małżonków – opinia prawna

  majątku (chciałabym zatrzymać dom) będzie można odliczyć od części należnej mężowi wartość samochodu, który wziął i czy wartość samochodu (którego już nie ma) dolicza się do dzielonego (...)

 • Wycena aportu

  nominalnej. Mogą być jednak obejmowane po cenie wyższej od wartości nominalnej, wtedy nadwyżkę przelewa się do kapitału zapasowego. spółka zo.o., wycena, kapitał, udział, wkład

 • Wycena darowizny

  samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem ich miejsca położenia, stanu i stopnia zużycia.Zatem w przypadku darowizny samochodu wartość rynkową (podstawę opodatkowania) można określić na podstawie (...)

 • Sprzedaż samochodu spółki na rzecz wspólnika

  jedynego wspólnika musi mieć formę pisemną z podpisem notarialnie poświadczonym. To, czy planowana sprzedaż samochodu przekracza zakres zwykłych czynności spółki, zależy od konkretnych okoliczności

 • Odpowiedzialność serwisu samochodowego za naprawę

  pomocą wszelkich dostępnych środków dowodowych. Będzie do nich należeć przede wszystkim faktura, wycena zniszczonych części, opinia biegłego w sprawie przyczyn awarii itp. naprawa, dzieło, umowa, (...)

 • Szkoda komunikacyjna całkowita

  wycena wraku odpowiada wartości rynkowej, więc ubezpieczyciel może sprzedać wrak za kwotę własnej wyceny? W takim przypadku kwotą wypłaty odszkodowania powinna być wartość wyceny pojazdu przed (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zbyt niska wycena samochodu po kradzieży

  Witam, Ukradziono mi auto. Ubezpieczyciel obliczył jego wartość na podstawie tabel Eurotaxu (zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia). Nie zgodziłem (...)

 • Czy mogę więcej?

  Witam! Jestem posiadaczem samochodu Renault Laguna 97 kombi RN, który ma kratkę i jest odliczany w firmie czyli wiem, że liczą się kwoty netto, (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Odszkodowanie z OC sprawcy - zaniżona wycena PZU

  Witam serdecznie. Około miesiąca temu miałem kolizję drogową, w wyniku której zostało uszkodzone moje auto (w części przedniej: reflektory, maska, (...)

 • Umowa działu spadku

  Witam Proszę o opinię czy taki zapis umowy działu spadku jest prawidłowy i wystarczająco precyzyjny? W szczególności czy zapis dotyczący konta (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane