Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wyborczy

  wyborów. Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. W zgłoszeniu wyborca obowiązany jest wskazać właściwy dla niego obwód głosowania.§ (...)

 • Nie będzie transmisji z lokali wyborczych i inne zmiany w prawie wyborczym

  korespondencyjne, niepełnosprawny, wyborca

 • Jak głosować na prezydenta w II turze?

  . Wniosek kierujemy do właściwego konsula lub kapitana statku. Należy pamiętać, że za granicą czy na polskim statku zagłosuje również każdy wyborca, który postara się wcześniej o (...)

 • Porada prawna na temat wyborca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wyborca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego w przypadku głosowania poza miejscem stałego zameldowania

  konsula. Z takim zaświadczeniem wyborca może zgłosić się do dowolnego polskiego obwodu głosowania za granicą lub w kraju.Uzyskanie wpisu do spisu wyborców sporządzonego przez właściwego terytorialnie

 • Jak złożyć protest wyborczy do sądu?

  znaleźć obydwie przesłanki. Osobą uprawnioną do wniesienia protestu przeciwko ważności wyborów radnego lub wójta jest wyborca, którego nazwisko w dniu wyborów było umieszczone (...)

 • Wybory 2011: Dziś mija ważny termin

  cofnięcia pełnomocnictwa Najpóźniej można to zrobić na 2 dni przed dniem wyborów. Wyborca, który udzielił pełnomocnictwa może również głosować osobiście, jeżeli wcześniej (...)

 • Zmiany dotyczące komisji wyborczych

  następującym po dniu ogłoszenia, czyli 13 lutego 2019 r. Kodeks wyborczy, komisja wyborcza, wybory, głosowanie, wyborca, bezdomny, urzędnik wyborczy, głos

 • Ostatnia szansa na wybór lokalu wyborczego

  wprowadził taką możliwość dla osób, które na stałe mieszkają za granicą lub w Polsce, lecz w dnu głosowania będą poza granicami kraju. Jeśli wyborca zamierza skorzystać z tej opcji, (...)

 • Jak zagłosować za granicą?

  oraz numer PESEL swój oraz osoby upoważnianej. Wyborca, któremu wydano zaświadczenie o prawie do głosowania zostanie automatycznie skreślony ze spisu wyborców w miejscu swego

 • Głosowanie korespondencyjne i przez pełnomocnika

  grupy osób nie będą jednak mogły zagłosować przez pełnomocnika. Będzie tak np. w sytuacji, gdy wyborca mieszka za granicą lub zdecyduje się na oddanie głosu korespondencyjnie. Jak zagłosować (...)

 • Zobacz, jak zmienią się tegoroczne wybory

  skorzystać z takiej możliwości trzeba złożyć wniosek do wójta gminy, w której wyborca jest wpisany do rejestru. Pismo musi trafić do urzędu najpóźniej w 10 dniu przed głosowaniem. Wniosek

 • Wybory 2011: nowe zasady głosowania

  i tajnym oddaniu głosu na karcie oraz instrukcję, jak oddać prawidłowo oddać głos. Po wypełnieniu karty do głosowania wyborca włoży ją do koperty na kartę, którą zaklei, a następnie (...)

 • Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

  wniosek dopisany. Należy to zrobić do 17 czerwca. Jeżeli wyborca taki będzie przebywał w Polsce w dniu wyborów, to może oddać głos w dowolnym obwodzie legitymując się ważnym polskim paszportem (...)

 • Wójt, burmistrz, prezydent - wybieramy ich bezpośrednio

  ustalania wyników wyborów. Wyborca może więc oddać głos tylko na jednego kandydata poprzez postawienie znaku X obok jego nazwiska (tylko i wyłącznie wtedy oddany głos będzie uznawany (...)

 • Na wyborach możesz zarobić. Zobacz ile

  wójta spośród pracowników jednostki, w której utworzony jest obwód. wybory, komisja wyborcza, obwodowa komisja, wyborca, gmina, komitet wyborczy

 • Dopisanie do spisu wyborców. Dziś upływa termin składania wniosków

  . Wyborca dopisany do spisu wyborców na własny wniosek zostaje skreślony ze spisu w miejscu stałego zamieszkania. Poza miejscem zameldowania mogą głosować zarówno osoby mieszkające na terenie danej (...)

 • Wybory samorządowe. Wniosek o zmianę lokalu wyborczego

  Publicznej gminy. Powinny one znajdować się też w obwieszczenia wójta (burmistrza, prezydenta miasta) o numerach i granicach obwodów głosowania. Niepełnosprawny wyborca ma prawo do informacji o: (...)

 • Sejm zdecydował. Głosowanie korespondencyjne dla każdego

  wyborczy wyborca będzie mógł odebrać w urzędzie gminy, albo zostanie on przesłany bezpośrednio do jego domu. Z głosowania korespondencyjnego będą wyłączone wybory do organów stanowiących (...)

 • Mija termin dla głosujących poza domem

  którym podajemy swoje imię (imiona) i nazwisko oraz numer PESEL oraz dane osoby upoważnionej do odebrania dokumentu. Wyborca, któremu wydano zaświadczenie o prawie do głosowania zostanie (...)

 • Na głosowanie możesz przyjść pijany

  musimy głosować na sucho. – Przepisy nie mówią nic na temat tego, że nietrzeźwy nie może oddać głosu – zaznacza Lech Gajzler. Wyborca po piwku musi jednak uważać. Bez problemu (...)

 • Głosowanie poza miejscem zamieszkania

  . Chodzi o gminę, w której jesteśmy zameldowani na stałe. Wyborca nie zapłaci ani grosza za wydanie zaświadczenia. WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O PRAWIE DO GŁOSOWANIA Ważny jest termin. (...)

 • Data wyborów oficjalna. Jak zagłosujemy?

  komitetów wyborczych będzie mógł zgłosić tylko po jednym kandydacie na senatora w okręgu, a wyborca będzie mógł zagłosować na jedno nazwisko. W poprzednich wyborach w jednym (...)

 • Wybór prezydenta można zaskarżyć

  one wpływ na wynik wyborów. Może go wnieść wyborca, który w dniu wyborów był umieszczony w spisie wyborców w jednym z obwodów głosowania. Prawo wniesienia protestu

 • Ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców

  pełnomocnictwa do głosowania należy kierować do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) gminy, w której wyborca wpisany jest do rejestru wyborców.  Do wniosku dołączamy kopię (...)

 • Wybory na urlopie? Weź dzisiaj zaświadczenie

  zapewniające anonimowość. Przed przystąpieniem do głosowania wyborca musi okazać obwodowej komisji wyborczej dokument tożsamości ze zdjęciem - np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane