Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ceny usług telefonii stacjonarnej

  korzystniejszy od planu Telefonii Dialog cennik Telefon Podstawowy. Alternatywą dla usług świadczonych przez operatorów tradycyjnej telefonii stacjonarnej staje się telefonia internetowa (...)

 • Większa ochrona dla abonentów

  różnych przyczyn, umowę w formie pisemnej (bo np. nie korzysta z nowoczesnych technologii) będzie otrzymywał od operatora cennik i regulamin usługi również w tej formie, co pozwoli (...)

 • Jak potwierdzić tożsamość smartfonem?

  sytuacji. Aplikacja ponadto sprawdza, czy twój telefon jest podatny na taki atak. Jeżeli twój telefon wymaga aktualizacji — zobaczysz takie zalecenie przy instalacji aplikacji. (...)

 • Porada prawna na temat www.tp.pl nowy cennik od 1maja 2012 telefon stacjonarny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat www.tp.pl nowy cennik od 1maja 2012 telefon stacjonarny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczanie podatku VAT od usług medialnych

  zastanowić, czy ewentualna możliwość odliczenia podatku za czerwiec (lub za II kwartał) 2012 r. nie byłaby uzależniona od zapłaty należności w okresie od 22 do 30 czerwca. Wydaje (...)

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków.

  odstąpienia od umowy nie rozpoczyna się, jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy. Brakuje więc dodatkowych przesłanek, takich jak np. wręczenie wzoru (...)

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  przy pomocy wirtualnego asystenta, czy słuchając piosenek, które wybrał dla nas telefon na podstawie naszych preferencji. Inteligentne systemy nie tylko ułatwiają życie codzienne, lecz także

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  wzmiankowanym już udogodnieniem wynikającym z art. 1002 k.p.c. W przypadku stosunku przewidzianego na ponad dwa lata nowy właściciel może bowiem wypowiedzieć umowę z zachowaniem rocznego terminu wypowiedzenia, (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Art. 15e (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  - od dnia wydania przesyłki; 3) szkód niedających się z zewnątrz zauważyć - od dnia protokolarnego ustalenia szkody; 4) zapłaty lub zwrotu należności - od dnia zapłaty, a (...)

 • Opłaty za autostrady. Będzie taniej

  samochód lub motocykl 0,28 zł brutto A2 Nowy Tomyśl – Świecko 106 km Teraz bezpłatny, podległy pod koncesjonariusza. Opłaty zostaną wprowadzone od 20 maja (...)

 • Nie zadzwonimy przez "zero"

  telefonicznych (Dz. U. Nr 52, poz. 307 z późn. zm.). Dariusz Madejski, e-prawnik.pl prefiks, telefon stacjonarny, numer telefoniczny, połączenie krajowe

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  pracy oraz zmiany pracodawcy Na jaki okres będzie wydane zezwolenie na pracę sezonową, jeśli np. wniosek był wpisany na 3 miesiące np. od 1 maja do 1 sierpnia , wiza wydana od 1 (...)

 • Drożej za obiad i pokój w sanatorium

  skorzystać z leczenia. Stawki idą tymczasem w górę. Nowy cennik zamieszczono w obowiązującej od 1 lutego nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  mieścić w racjonalnych granicach. Ocena tej kwestii zależna jest od wielu czynników, w tym m.in. od: efektywnej dostępności inspektora, możliwości uzyskania przez niego szczegółowej

 • Roam like at home na wakacje

  uzgodnili następujące nowe pułapy cen hurtowych:  3,2 centów za minutę połączenia głosowego, od 15 czerwca 2017 r. 1 cent za wiadomość SMS, od 15 czerwca 2017 r. stopniowe, (...)

 • Nowy taryfikator punktów karnych

  rozmawiają przez telefon trzymając słuchawkę lub piszą SMS-y podczas jazdy – tłumaczy w rozmowie z e-prawnik.pl podinspektor Włodzimierz Mogiła z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. - (...)

 • Jak konsument może się bronić przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi przedsiębiorców?

  ., Nr 171, poz. 1206); Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. 2003 r., Nr 153, poz. 1503, ze zm.);  Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o nadzorze ubezpieczeniowym

 • Zasiłek dla opiekunów osób niepełnosprawnych - nowe świadczenie

  niepełnosprawnych otrzymają nowy rodzaj świadczenia - zasiłek dla opiekunów. Otrzymają go zarówno wstecz - za okres od 1 lipca 2013 r. do dnia poprzedzającego wejście w życie ustawy - jak (...)

 • Zmiany w Systemie Dozoru Elektronicznego i więziennictwie

  . też: Nowy system kształcenia kadr Służby Więziennej Reforma dla kadr Służby Więziennej Nadchodzi gruntowna reforma więziennictwa Kodeks karny wykonawczy, więziennictwo, służba więzienna, (...)

 • Dłuższa praca, mniej ulg i wyższe składki

  publicznych na koniec 2012 roku – powiedział podczas expose szef rządu. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl nowy rząd, program rządu, becikowe, ulgi, składki, KRUS, rolnik, przywileje, mundurowi, (...)

 • Paszport dla dziecka ważny jeszcze dłużej

  Schengen każde dziecko musi posiadać paszport - czytamy na stronie ministerstwa. Nowy termin ważności paszportów dla dzieci do 5 roku życia wprowadza ustawa z 25 maja 2012 roku o zmianie (...)

 • Straż Graniczna po nowemu. Rząd ujawnił plan

  lub w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców oraz wydanych decyzji o zobowiązaniu do opuszczenia kraju (za okres od 1 stycznia 2011 r. do 30 czerwca 2012). Należy również podkreślić, że (...)

 • Kiedy nie można odmówić wykonania europejskiego nakazu aresztowania?

  sposób, pouczył ten sąd, że trzeba stosować procedury obowiązujące od lat w tego rodzaju przypadkach" – podsumował Minister Sprawiedliwości. Trybunał już w przeszłości zajmował (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane