Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  (podatników VAT czynnych), jest podatnikiem, obowiązanym do rozliczenia podatku VAT przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia? Przepisy ustawy o VAT nie różnicują (...)

 • Leasing w podatku VAT

  dalszym ciągu może więc odliczać jedynie 50% podatku z faktury, zaś w całym okresie umowy odliczenie nie może być większe niż 5.000 zł. Utrata do odliczenia podatku od paliwa pomimo (...)

 • Porada prawna na temat www.kip.gov.pl odliczenia podatku vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat www.kip.gov.pl odliczenia podatku vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  istniejące przed wejściem Polski do Unii. Zgodnie zaś z ww. przepisami, dopuszczalne są tylko te ograniczenia prawa odliczania VAT, które występowały na dzień 30 kwietnia 2004 r. Sposób odliczenia (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  odliczenia podatku od raty czynszu. Do maja 2005 r. podatnik odliczył już 5.000 zł podatku VAT. Pomimo wejścia w życie nowych regulacji podatnik nie ma prawa do dokonania dalszego (...)

 • Kontrahenci małego podatnika

  do odliczenia wiąże się z odroczeniem zapłaty podatku przez małego podatnika. Zgodnie bowiem z jedną z naczelnych zasad podatku VAT, prawo do odliczenia podatku u (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  przepisami, podstawowy termin zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym wynosi 180 dni. Jednakże podatnik może otrzymać zwrot w terminie 60 dni, jeżeli różnica podatku dotyczy: wartości (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  sytuacji:    podatnik nie odlicza podatku VAT, tylko zalicza go do kosztów, następnie podatnik dokonuje odliczenia podatku (np. poprzez korektę) – a więc (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, z wyjątkiem wymienionych w pkt 1. Skutki braku zarejestrowania Prawo do odliczenia podatku VAT (a ściślej mówiąc, (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  podat­nik miał prawo do dokonania odliczenia podatku naliczonego od poniesionych wy­datków. Ustawodawca odnosi się do obiektywnie istniejącego prawa podatnika do odliczenia podatku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane