Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  ; Mąż pracuje w Irlandii ponad 3 lata. Ja z dwójką dzieci mieszkam w Polsce. Czy mimo, że nie pracuję, mogę się ubiegać o świadczenia rodzinne?   Mąż pracujący (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  napojów alkoholowych w ostatnim roku kalendarzowym.W przypadku przedsiębiorców, których wartość sprzedaży hurtowej napojów alkoholowych w roku (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  , doręczając jej odpis pozwu. Osoba ta może wstąpić do sprawy w każdym jej stanie w charakterze powoda; w tym wypadku do udziału prokuratora w sprawie stosuje się odpowiednio (...)

 • Opinia prawna na temat www.MOPS w ostrołęce Alimenty jak się ubiegać

  Nie szukaj dłużej informacji na temat www.MOPS w ostrołęce Alimenty jak się ubiegać, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak złożyć pieniądze do depozytu sądowego?

  kosztów sadowych prosimy o zapoznanie się z artykułami:Jak ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych w sprawach cywilnych?Kiedy możesz ubiegać (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  do prowadzenia księgi wieczystej wniosek o dokonanie w niej wpisu o zajęciu lub o złożenie tego wniosku do zbioru dokumentów. § 2. Jeżeli w księdze wieczystej znajdują (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  małżonków może żądać, ażeby ustalenie udziałów w majątku wspólnym nastąpiło z uwzględnieniem stopnia, w którym każdy z nich przyczynił się (...)

 • Alimenty na dziecko - od a do z

  pobieranego stypendium, z uzyskiwanych zarobków, w takim zakresie, w jakim powinno przyczyniać się do pokrywania kosztów utrzymania rodziny, jeżeli mieszka u (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  art. 9 ust. 1 i 1a, po uprzednim odliczeniu, odrębnie przez każdego z małżonków, kwot określonych w art. 26 art. 26c; w tym przypadku podatek określa się na imię obojga (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  nieistnienia małżeństwa, w których postępowanie umarza się wówczas w całości. § 4. Z umorzeniem postępowania umarzają się nawzajem także koszty stron (...)

 • Alimenty dla niepełnosprawnej siostry

  zstępnych (pierwszy w kolejności) i wstępnych (drugi w kolejności). Pozostający w niedostatku uprawniony, kierując roszczenie do swego rodzeństwa, musi się liczyć z tym, że (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane