Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  prowadzona jest z małżonkiem, który nie ma ustalonego prawa do emerytury lub renty i podlega ubezpieczeniu z mocy ustawy oraz gdy rencista pobiera rentę rolniczą z tytułu niezdolności (...)

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku.   Podstawa prawna1. Ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, (...)

 • Jak uzyskać rentę i emeryturę przyznawaną w szczególnym trybie?

  przesłanką jest podleganie ubezpieczeniu społecznemu z określonego tytułu np umowy o pracę. Ustawodawca z uwagi na socjalny charakter tego rodzaju świadczeń stworzył instytucję, która (...)

 • Opinia prawna na temat www zus jak przejsc z renty na emeryture pl

  Nie szukaj dłużej informacji na temat www zus jak przejsc z renty na emeryture pl, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki na ubezpieczenie rencisty

  jednego tytułu do objęcia obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego, o którym mowa w art. 66 ust. 1, składka na ubezpieczenie zdrowotne opłacana jest z każdego z tych tytułów odrębnie.  (...)

 • Jedziesz na jakiś czas za granicę? Zapewnij sobie ubezpieczenie zdrowotne

  jeden z następujących sposobów: po osobistym zgłoszeniu się ubezpieczonego, na prośbę złożoną drogą elektroniczną - w późniejszym okresie, na prośbę listowną, na (...)

 • Przejście z renty na emeryturę

  faktycznego nie wynika, ażeby renta była rodzicom wstrzymywana. Emerytura nie może być niższa od pobieranej dotychczas renty z tytułu niezdolności do pracy. Emeryturę ZUS ustala na (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna

  pracy zarobkowej, albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość.  Przychody z takiej renty są zwolnione od podatku. Do przychodów (...)

 • Renta inwalidzka wspólnika spółki cywilnej – opinia prawna

  służbą wojskową,renta z tytułu niezdolności do pracy pozostającej w związku z wypadkiem przy pracy (w drodze do lub z pracy) lub chorobą zawodową.W tym miejscu należy odpowiedzieć (...)

 • Odwołanie od zmiany wysokości renty

  renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem. W przesłanych dokumentach przedstawiono sposób wyliczenia należnego świadczenia, wyrównując różnicę między (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  -1, w formie zgłoszenia ZUS ZUA albo ZUS ZZA, przekazywanego w formie elektronicznej lub pisemnej bezpośrednio do ZUS. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie http://www.zus.pl/ 

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane