Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściciel nie wejdzie do wynajętego mieszkania

  Jeśli zrobi to wbrew woli lokatora, to popełni wynajem, mieszkanie, mir domowy, wtargniecie, przestepstwo

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  2 powierzchni użytkowej mieszkania albo domu jednorodzinnego. Jeśli zdecydujesz się na większe mieszkanie, na przykład o powierzchni użytkowej 55 m2, to dofinansowanie dostaniesz do 50 m2, (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  biegnie nieubłaganie i wynosi 90 dni od dokonania czynności uprawniającej do uzyskania premii; dlatego opieszałość w złożeniu wniosku może Cię kosztować utratę prawa do premii, Premia (...)

 • Porada prawna na temat wtargniecie do mieszkanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wtargniecie do mieszkanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  wystawiania takiego weksla nie jest jeszcze wiadomo, jaka kwota długu pozostaje do zwrotu. Do weksla dołącza się deklarację wekslową, czyli porozumienie między wystawcą weksla a wierzycielem (...)

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  małżonka, który to mieszkanie otrzymał. Jeśli mieszkanie to przypadnie Panu to stanie się Pan jego właścicielem, a przestanie być Pan jak do momentu podziału współwłaścicielem. (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  października do 30 września następnego roku kalendarzowego. Jednak, wyjątkowo, pierwszy okres, na jaki jest przyznane prawo do świadczenia, jest dłuższy, gdyż rozpoczął się 1 kwietnia 2016 (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  konieczne do uznania ojcostwa powinien być niezwłocznie przekazany do urzędu stanu cywilnego właściwego do sporządzenia aktu urodzenia dziecka. Art. 75. § 1. Można uznać ojcostwo (...)

 • Skutki rozwodu

  zmuszonego do współzamieszkiwania z rozwiedzionym małżonkiem, przez możliwością samowoli z jego strony, np. zakaz wprowadzania do wspólnego mieszkania osób trzecich. Czy (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz wynikających z przydziału spółdzielni mieszkaniowych: prawa do domu jednorodzinnego lub prawa do lokalu w małym domu mieszkalnym, a w (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  na nazwisko ojca. Wymienił zamki w drzwiach i nie chce (bez postanowienia o przyznaniu praw do spadku) wydać nam nowych kluczy do mieszkania. Zabronił nam przychodzenia do tego mieszkania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane