Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Remont i nadbudowa poddasza

  Jestem właścicielem budynku mieszkalnego parterowego z poddaszem, który pragnę wyremontować. W zakres remontu wejdzie wymiana okien, stropu, dachu, drzwi. Przy okazji wymiany dachu chciałbym (...)

 • Naprawa dachu dzierżawionego budynku

  "modernizacji" faktycznie wymiana dachu tylko pogorszyła jego stan. Dodam, ze pieniądze na remont dachu pochodziły częściowo ze źródeł zewnętrznych: konserwator zabytków, unia. W (...)

 • Budynek graniczący z moją działką

  uwagi na niewielką zmianę wysokości budynku. Natomiast zmiana konstrukcji dachu stanowi remont istniejącego budynku, przez przeprowadzeniem którego konieczne jest dokonanie zgłoszenia. Z kolei wymiana

 • Porada prawna na temat wspolwlasnosc wymiana dachu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wspolwlasnosc wymiana dachu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Inaczej rozliczysz remont, a inaczej ulepszenie

  chce powiększyć efektywność środka. Wymiana okien w koszty podatkowe bezpośrednio Remont to wymiana zużytych elementów środka trwałego, która przywraca utraconą wartość użytkową środka, (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  ; elementów kowalsko-ślusarskich;  izolacji przeciwwodnych, przeciwwilgociowych, dźwiękochłonnych i cieplnych.  Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji w (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy. Gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna (...)

 • Wymiana krokwi

  Chcę wymienić pokrycie dachu na domku jednorodzinnym. Nie wiem, w jakim stanie są krokwie. Czy możliwa jest wymiana krokwi (ilu) bez zezwolenia na budowę, a jedynie za zgłoszeniem remontu? Pozwolenia

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  podstawę do podwyższenia limitu odliczeń) należy: wymiana lub remont części wspólnej instalacji gazowej (przyłącza, poziomy i piony), przemieszczenie głównego kurka gazowego na zewnątrz

 • Płyty azbestowe na działce sąsiada

  Mieszkam obok sąsiada, który po wymiana dachu składuje płyty azbestowe na swojej działce obok domu. W tej chwili wymyślił sobie, że jest to dobry materiał na zabezpieczenie płotu i od naszej (...)

 • Remont budynku jako czynność zachowawcza

  miał w tym przypadku tylko remont dachu. Przeprowadzenie generalnego remontu całego budynku (jeżeli tylko dach wymaga takiego remontu) będzie wykraczało poza zakres czynności zachowawczych. Tak więc

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wymiana dachu na nowy.

  Witam. czy na wymiane dachu w domu w którym mieszkam potrzebuje pozwolenia budowlanego, czy wystarczy że fakt ten zgłosze jedynie do urzedu gimny? chodzi (...)

 • Sytuacja bez wyjścia ?

  Mieszkamy w domu jednorodzinnym ale każde z nas osobno. Jesteśmy po rozwodzie. Były mąż nie pracuje od 2001 roku kiedy to został zwolniony z pracy. (...)

 • remont, a brak większości

  Witam. Mamy w naszej wspólnocie problem polegający na braku możliwośći zebrania większości podczas głosowania w ważnych sprawach. Ogółem jest (...)

 • WNIOSEK DO INSPEKCJI NADZORU BUDOWLANEGO

  Witam.Po krutce chciałbym przedstawić problem, który dręczy moją rodzine od dłuższego czasu. A mianowicie: mieszkam z żoną która jest w ciąży (...)

 • Poradźcie...

  Proszę o radę... Żyłam w chorym związku - nie będę się na ten temat rozpisywała, bo to już na szczęście przeszłość. We wrześniu 98 r. odeszłam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane