Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  przysługiwać? Dla rodzin zastępczych kierowane jest odrębne wsparcie w oparciu o ustawę o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w którym - obok licznych dodatków - podstawowe (...)

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  zespole jest konieczne. To rodzice najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą, jakie są jego potrzeby. Dzięki tym rozwiązaniom każdy uczeń będzie miał zapewnione wszechstronne wsparcie w szkole. Za (...)

 • Rodzina 500+ w pigułce

  ”, systemów teleinformatycznych banków krajowych, PUE ZUS oraz ePUAP, lub osobiście w gminie. Osoby ubiegające się o wsparcie na pierwsze dziecko, powinny udokumentować sytuację

 • Porada prawna na temat wsparcie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wsparcie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Na jakich zasadach udziela się wsparcia nowej inwestycji z Funduszu Strefowego

  wsparcie. Bank Gospodarstwa Krajowego przekazuje udzielone wsparcie na rachunek wskazany przez podatnika lub przedsiębiorcę oraz informuje o tym fakcie naczelnika urzędu skarbowego, właściwego (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  Świadczenie 500 zł to wsparcie długofalowe Program Rodzina 500 plus to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także (...)

 • Skorzystaj z programu PHARE 2003!

  modernizacja przedsiębiorstw - Wsparcie na inwestycje O wsparcie mogą ubiegać się mali i średni przedsiębiorcy, posiadający siedzibę w Polsce. Dofinansowane mogą być inwestycje dotyczące (...)

 • Ułatwienia i pomoc dla rolników...

  . producentów rolnych. Zaproponowane wsparcie zostanie skierowane do producentów rolnych prowadzących działalność rolniczą przez co najmniej trzy lata przed dniem utraty zdolności do obsługi (...)

 • 500+ na nowy okres świadczeniowy

  ubiegające się o wsparcie na pierwsze dziecko, powinny udokumentować sytuację dochodową dołączając  do wniosku odpowiednie dokumenty, np: oświadczenie o dochodach nieopodatkowanych, dokumenty

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  , a także są zwolnieni z warunku nieposiadania własności innego mieszkania lub domu jednorodzinnego przed ubieganiem się o finansowe wsparcie. Znowelizowana ustawa nie zniosła tych warunków w (...)

 • Opłata emisyjna od 1 stycznia 2019 r.

  wyników tych badań; wsparcie programów edukacyjnych promujących wykorzystanie paliw alternatywnych w transporcie; wsparcie zakupu nowych pojazdów i jednostek pływających zasilanych

 • „Plan dla wsi” i inne nowości dla rolników

  , wsparcie i rozwój Nasz "Plan dla wsi" chcemy oprzeć na trzech filarach: ochrona, wsparcie i rozwój – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Przedstawiamy Plan dla wsi, ponieważ (...)

 • Za życiem dla rodzin

  niepełnosprawnych, opieka, Za Życiem, wsparcie, pomoc, rodzina, dziecko, matka, program rządowy

 • Wsparcie dla osób zaciągających kredyt mieszkaniowy - banki wypłacą 1.500 zł na spłatę kredytu.

  przesłanki udzielenia wsparcia określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3ustawy.   Podkreślić należy, iż wsparcie jest zwrotne. Zwrot wsparcia rozpoczyna się w miesiącu następującym po miesiącu, w (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  dorosłych?  Nie. Wsparcie z programu „Dobry Start” przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole. Program nie obejmuje studentów, uczniów szkół policealnych (...)

 • Jakie fundusze europejskie przeznaczone są na zatrudnienie i integrację społeczną?

  wspomaganych, w tym treningowych i wspieranych. Dodatkowe źródła dofinansowania są przeznaczone na wsparcie instytucji pomagającym rodzinom, w szczególności tym zagrożonym dysfunkcjami. (...)

 • Wspieranie nowych inwestycji

  Ekonomiczne, SSE, preferencje, wspieranie nowych inwestycji, pomoc publiczna, zwolnienie podatkowe, podatek, wsparcie

 • Ile wyniosą świadczenia rodzinne od 1 listopada 2018 r.?

  14 do 30 dni prawa do zasiłku opiekuńczego oraz wsparcie zatrudnienia osób niepełnosprawnych.  Bardziej atrakcyjna Karta Dużej Rodziny  Wsparcie finansowe rodzin z dziećmi obejmuje (...)

 • Fundusze strukturalne UE w Polsce

  do wysokiej jakości usług świadczonych przez instytucje otoczenia biznesu:1.1.1 „Wsparcie instytucji otoczenia biznesu zrzeszonych w sieci KSU” Instytucja Wdrażająca: Ministerstwo

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  . Rodzina wychowująca dzieci może liczyć także na wsparcie: placówek wsparcia dziennego oraz rodzin wspierających. Gdzie się zgłosić po taką pomoc i wsparcie? Aby skorzystać (...)

 • Gdzie małe i średnie firmy mogą szukać wsparcia z funduszy europejskich?

  , działalność gospodarcza, dotacje, pożyczka, kredyt, przedsiębiorca, pomoc, wsparcie

 • Wsparcie dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności

  prawo do świadczeń wycenianych na ok. 520 zł miesięcznie. Łączne wsparcie osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem W sumie ze środków budżetu państwa, bezpośrednie wsparcie osoby (...)

 • Fundusz Dróg Samorządowych

  co najmniej ok. 3,5 mld zł. Natomiast FDS będzie gotowy na wsparcie samorządów sięgające nawet 5,6 mld zł" – powiedział wiceminister finansów Leszek Skiba. Czystsze powietrze

 • Konstytucja dla Nauki przyjęta przez Sejm!

  dodatkowe wsparcie (o które nie muszą rywalizować z uczelniami o większym potencjale), czyli konkurs „Regionalne Inicjatywy Doskonałości”. Oprócz tego przewidziany jest osobny

 • Reforma szkolnictwa wyższego i nauki

  . Wsparcie dla polskich czasopism Konstytucja dla Nauki przewiduje również systemowe wsparcie dla polskich czasopism.  ‒ "Chcemy, by polskie czasopisma i dorobek polskiej nauki (...)

 • Co nowego dla ubogich i seniorów?

  osób starszych.  Rekordowo wysokie wsparcie W ramach ogłoszonej dzisiaj edycji 2018 Programu „Senior+” na jego realizację zostanie przeznaczonych 80 mln zł. Kwota ta pozwoli na

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane