Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych

  konkurencyjnymi, w szczególności uczestniczyć w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki jawnej, partner, komplementariusz lub członek organu spółki. Art. 57. § 1. Każdy (...)

 • Kontrola spółki z o.o. przez wspólnika

  , gdy wspólnik może informacje wykorzystać przeciwko spółce. Nie chodzi tu o potencjalne niebezpieczeństwo takiego działania. Ale o uzasadnioną obawę (np. wspólnik ma związki ze spółką (...)

 • Nieważność oświadczenia o wystąpieniu wspólnika ze spółki cywilnej - opinia prawna

  wspólników, jaka odpowiada stosunkowi, w którym wspólnik uczestniczył w zyskach spółki. Zatem występujący wspólnik powinien otrzymać 30% wartości majątku spółki, który pozostanie po (...)

 • Porada prawna na temat wspólnik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wspólnik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyłączenie wspólnika z głosowania

  udzieleniu absolutorium członkowi zarządu będącemu jednocześnie wspólnikiem dysponującym 20 % kapitału, ten wspólnik jest wyłączony od głosowania. Jeżeli wspólnik posiadający 40 % kapitału (...)

 • Rozliczeniowy i podatkowy aspekt wypowiedzenia przez wspólnika umowy spółki cywilnej - opinia prawna

  , jaka odpowiada stosunkowi, w którym występujący wspólnik uczestniczył w zyskach spółki.  Rzeczy wniesione do używania Jeżeli wspólnik wniósł do spółki jedynie rzeczy do używania, (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  , wspólnik może żądać rozstrzygnięcia sprawy uchwałą wspólników. Uchwała powinna być powzięta w terminie miesiąca od dnia zgłoszenia żądania.§ 4. Wspólnik, któremu odmówiono (...)

 • Rodzinna spółka cywilna

  § 2 k.c., wspólnik ma prawo żądać podziału i wypłaty zysku osiągniętego przez spółkę z końcem każdego roku obrachunkowego. W braku takich wypłat, wspólnik występując ze spółki (...)

 • Podniesienie kapitału sp. z o.o. a prawa wspólnika

  2500. Przy założeniu procentowego podziału ilości udziałów na 60, 30 i 10% ilość udziałów wynosić będzie odpowiednio 1500 (wspólnik większościowy), 750 (wspólnik mniejszościowy) i (...)

 • Prawa wspólnika większościowego w spółce z o. o.

  uzasadniona obawa, że wspólnik wykorzysta je w celach sprzecznych z interesem spółki i przez to wyrządzi spółce znaczną szkodę. W razie odmowy przez zarząd złożenia wspólnikowi wyjaśnień, (...)

 • Podatek od majątku spółki cywilnej

  uczestniczył w zyskach spółki. Wspólnicy mogą się umówić, że zamiast wypłaty pieniędzy wspólnik otrzyma świadczenia w naturze. Jeżeli natomiast występujący wspólnik rezygnuje na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DOWODY ??????

  CO JEST DOWODEM W SPRAWIE KARNEJ - mam ostatnio trochę doświadczeń z "sali sądowej" (jako porzywdzony) i narastające przekonanie,że dla (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • zmiana wspólnika

  mam problem otóż byłem w spółce cywilnej ale jeden wspólnik został zmieniony, ta osoba złożyła wypowiedzenie ze spółki z dniem 30 a nowy wspólnik (...)

 • Nieuczciwy wspólnik

  Jestem współudziałowcem w trzy-osobowej spółce cywilnej. Ostatnio odkryłem, że jeden ze wspólników przelewa pieniądze ze sprzedaży towaru na (...)

 • Zaniedbanie przez wspólnika spraw spółki

  Przez dwa lata prowadziliśmy ze wspólnikiem spółkę cywilną.Prowadziliśmy, to za dużo powiedziane, gdyż po 6 miesiącach wspólnik wyjechał za (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane