Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych (art. 528-574)

  przekształcenia.Art. 574. Wspólnicy przekształcanej spółki osobowej odpowiadają na dotychczasowych zasadach solidarnie ze spółką przekształconą za zobowiązania spółki powstałe przed dniem (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  . Likwidatorami są wszyscy wspólnicy. Wspólnicy mogą powołać na likwidatorów tylko niektórych spośród siebie, jak również osoby spoza swego grona. Uchwała wymaga jednomyślności, chyba (...)

 • KRS a rozwiązanie umowy spółki jawnej

  . Wspólnicy przed podpisaniem takiej umowy nie muszą sporządzać bilansu, ale warto, by zrobili spis inwentarza. Jeśli wspólnicy nie złożą wniosku o wykreślenie spółki, spółka ta nadal (...)

 • Porada prawna na temat wspólnicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wspólnicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spłata wspólnika występującego ze spółki cywilnej

  dobrze sporządzonej umowie spółki cywilnej wspólnicy powinni określić jaką wartość mają wnoszone przez każdego z nich wkłady. Jeżeli w umowie spółki wspólnicy zapisali, iż wspólnik (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  wspólników. W braku takiego wskazania, przechowawcę wyznacza sąd rejestrowy.§ 4. Z upoważnienia sądu rejestrowego wspólnicy i osoby mające w tym interes prawny mogą przeglądać księgi i dokumenty. (...)

 • Stałe wypłaty dla wspólników spółki komandytowej i jawnej - opinia prawna

  przykład przy równych wkładach wspólnicy mogą postanowić, że wspólnicy mają udział w zyskach po 1/3 i 2/3. Co więcej w umowie spółki można zawrzeć zapis, że wspólnikom przysługują (...)

 • Przekształcenie spółki z o.o. w spółkę osobową

  wspólnicy spółki przekształcanej mogą się zapoznać z pełną treścią planu i załączników, a także opinią biegłego rewidenta. Termin w ciągu którego wspólnicy mogą się zapoznać (...)

 • Wycofanie aportu ze spółki z o.o. i jej likwidacja - opinia prawna

  Zgromadzenia Wspólników, jako że wspólnicy są jednocześnie członkami zarządu - § 23 umowy spółki), a po zapłacie ceny na rzecz spółki, umorzenie udziałów i wypłata wynagrodzenia w formie (...)

 • Wspólnicy sp.j. a podatek od nieruchomości

  Razem z żoną prowadzę działalność handlową w formie spółki jawnej - jesteśmy wspólnikami spółki jawnej, innej działalności nie prowadzimy. Kupiliśmy jako osoby fizycznej do wspólnego majątku nieruchomość. (...)

 • Zdolność wekslowa spółki cywilnej

  , lecz wspólnicy będą zobowiązani z weksla. Wspólnicy zatem (a nie spółka) będą uczestnikami stosunku wekslowego. Oznacza to, że jeżeli zostało złożone oświadczenie na wekslu przez upoważnionego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane