Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Definicja wspólnego pożycia w prawie karnym

  uznać należy związek, którego strony łączy więź duchowa (emocjonalna), gospodarcza (wspólne zamieszkiwanie, utrzymywanie się, itp) i fizyczna (pożycie seksualne). Najczęściej związek taki (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  znaku w takim zakresie, jaki jest przewidziany dla regulaminu, o którym mowa w art. 122 ust. 2.3 [1]. Wspólne prawo ochronne może być przeniesione na rzecz organizacji, o których mowa w art. 136 (...)

 • KRUS i wspólne rozliczanie małżonków

  choćby jednego z małżonków jest równoznaczny z brakiem złożenia wniosku przez tego małżonka. Uniemożliwia to łączne opodatkowanie nawet wtedy, gdy pozostałe warunki zostaną spełnione. małżonkowie, (...)

 • Porada prawna na temat wspólne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wspólne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka. Na zgodny wniosek stron sąd może w wyroku orzekającym rozwód orzec również (...)

 • Pozew rozwodowy - rozstrzygnięcie o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania

  opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia zastępczego, gdy podział lub jego przyznanie jednemu z małżonków są możliwe. pozew rozwodowy, pozew, rozwód, sposób, korzystania, wspólne

 • Zeznanie podatkowe

  skarbowego. wspólne opodatkowanie, rozliczenie roczne, PIT

 • Rozwód a utrzymana więź gospodarcza

  Stwierdzenie, że aby wspólne pożycie ustało muszą być spełnione 3 warunki nasuwa pewne wątpliwości. Od ponad pół roku nasze wspólne życie uległo rozpadowi, ale nadal zamieszkujemy razem, (...)

 • Umowa joint-venture

  w Jakie podmioty zagraniczne mogą prowadzić w Polsce działalność gospodarczą ? joint, venture, spółka, cywilna, umowa, wspólne, przedsięwzięcie, umowa, kooperacyjna, działalność, gospodarcza, (...)

 • Eksmisja współmałżonka po rozwodzie

  nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie”. Przepis ten stanowi, że eksmisji współmałżonka można dokonać, jeżeli ten uniemożliwia wspólne zamieszkiwania, czyli (...)

 • Dopuszczenie do współposiadania

  współwłaściciel może się domagać dopuszczenia go do współposiadania w wypadkach, gdy chodzi o wspólne korzystanie z takich obiektów, jak wspólna studnia, wspólna droga, wspólne pastwisko (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane