Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Definicja wspólnego pożycia w prawie karnym

  uznać należy związek, którego strony łączy więź duchowa (emocjonalna), gospodarcza (wspólne zamieszkiwanie, utrzymywanie się, itp) i fizyczna (pożycie seksualne). Najczęściej związek taki (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  znaku w takim zakresie, jaki jest przewidziany dla regulaminu, o którym mowa w art. 122 ust. 2.3 [1]. Wspólne prawo ochronne może być przeniesione na rzecz organizacji, o których mowa w art. 136 (...)

 • KRUS i wspólne rozliczanie małżonków

  choćby jednego z małżonków jest równoznaczny z brakiem złożenia wniosku przez tego małżonka. Uniemożliwia to łączne opodatkowanie nawet wtedy, gdy pozostałe warunki zostaną spełnione. małżonkowie, (...)

 • Porada prawna na temat wspólne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wspólne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka. Na zgodny wniosek stron sąd może w wyroku orzekającym rozwód orzec również (...)

 • Pozew rozwodowy - rozstrzygnięcie o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania

  opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia zastępczego, gdy podział lub jego przyznanie jednemu z małżonków są możliwe. pozew rozwodowy, pozew, rozwód, sposób, korzystania, wspólne

 • Zeznanie podatkowe

  skarbowego. wspólne opodatkowanie, rozliczenie roczne, PIT

 • Rozwód a utrzymana więź gospodarcza

  Stwierdzenie, że aby wspólne pożycie ustało muszą być spełnione 3 warunki nasuwa pewne wątpliwości. Od ponad pół roku nasze wspólne życie uległo rozpadowi, ale nadal zamieszkujemy razem, (...)

 • Umowa joint-venture

  w Jakie podmioty zagraniczne mogą prowadzić w Polsce działalność gospodarczą ? joint, venture, spółka, cywilna, umowa, wspólne, przedsięwzięcie, umowa, kooperacyjna, działalność, gospodarcza, (...)

 • Eksmisja współmałżonka po rozwodzie

  nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie”. Przepis ten stanowi, że eksmisji współmałżonka można dokonać, jeżeli ten uniemożliwia wspólne zamieszkiwania, czyli (...)

 • Dopuszczenie do współposiadania

  współwłaściciel może się domagać dopuszczenia go do współposiadania w wypadkach, gdy chodzi o wspólne korzystanie z takich obiektów, jak wspólna studnia, wspólna droga, wspólne pastwisko (...)

 • Stosowanie prawa Unii Europejskiej w Polsce

  zakresu: wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa (wspólne strategie, wspólne działania oraz wspólne stanowiska) - czyli w ramach II filaru UE  oraz współpracy policyjnej (...)

 • Konkluzje prezydencji Rady Europejskiej w Brukseli, 19 i 20 marca 2009 r.

  działania w sposób solidarny i odpowiedzialny. Europejska podjęła wspólne ustalenia co do: - rozwoju infrastruktury energetycznej i połączeń międzysystemowych- pilnego stworzenia odpowiednich mechanizmów

 • Oczekiwania wobec Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej (COP15)

  ustanowić wspólne działania międzynarodowe mające na celu zrównoważenie łagodzenia skutków zmian klimatycznych i dostosowania się do nich;umożliwić i wspierać długoterminowe innowacje i inwestycje (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  ust. 1, jednostki wspólne także z innymi podmiotami, w szczególności z instytucjami naukowymi, w tym również zagranicznymi.  3. Porozumienie, o którym mowa w ust. 1, określa organizację

 • Rozliczenie wspólne małżonków

  majątkowej - rozdzielność majątkowa (intercyza) wyklucza rozliczenia wspólne; złożyć stosowne oświadczenie o spełnieniu powyższych warunków - składa się je przez podpisy na formularzu PIT, być (...)

 • Rozdzielność majątkowa a wspólne rozliczanie

  nie uzna za dopuszczalne wspólnego rozliczenia.  wspólność majątkowa, wspólne rozliczanie, PIT, rozdzielność majątkowa

 • Wspólne rozliczenie małżonków-przedsiębiorców

  rozliczać rocznie? Chodzi oczywiście o sytuację, kiedy jedna strona ma wyższe dochody i wspólne rozliczanie przynosi korzyści. 2) Czy wspólne rozliczanie roczne (korzystne - z uwzględnieniem (...)

 • Eksmisja małżonka z wspólnego mieszkania

  , rozwód, małżonkowie, wspólne mieszkanie, zabezpieczenie

 • Właściwość urzędu skarbowego przy wspólnym zeznaniu małżonków

  obowiązków tego właśnie urzędu. wspólne zeznanie, małżonkowie, właściwość organów podatkowych

 • Współposiadanie mieszkania wspólnego małżonków

  wpływ miałaby taka sytuacja na sprawę rozwodową oraz późniejszą sprawę o podział majatku? Skoro jest to Państwa wspólne mieszkanie, nie może Pan saodzielnie zmieniac do niego zamków, nie ionformując (...)

 • Eksmisja byłego męża

  wnieść do sądu pozew o eksmisję byłego męża. rozwód, mieszkanie, nieruchomość, dom, eksmisja, wspólne mieszkanie, orzeczenie, mąż

 • Wymeldowanie awanturującego się męża

  ., II CKN 329/98, LexPolonica).  wymeldowanie, małzónkowie, mąż, wyrok, rozwód, wspólne mieszkanie, eksmisja

 • Korzystanie z części wspólnej nieruchomości

  wspólne, korzystanie z przedmiotu współwłasności

 • Orzeczenie o mieszkaniu w wyroku rozwodowym

  socjalny, wspólne mieszkanie, orzeczenie o mieszkaniu w wyroku rozwodowym

 • Podstawa ubezpieczenia osoby współpracującej

  . wspólne gospodarstwo domowe, ubezpieczenia społeczne, prawo rodzinne, osoba współpracująca z osobą prowadzącą działalność gospodarczą, osoba współpracująca, działalność gospodarcza, działalność

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane