Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  początkowej nabytego samochodu.   Jak poprawnie wyliczyć wartość początkową samochodu będącego środkiem trwałym?  Poprawne ustalenie wartości początkowej samochodu (...)

 • Współwłasność samochodu

  gospodarczej. Pozostały 1% pozostał udziałem dotychczasowego właściciela, aby nie tracić możliwości zwiększania wysokości składek za bezszkodową jazdę. Czy w świetle kodeksu cywilnego współwłasność (...)

 • Współwłasność samochodu a rejestracja pojazdu

  współwłasność z dziećmi? Już jako współwłaściciel (razem z dziećmi) może Pan zarejestrować samochód. Nie będzie wymagane zrzeczenie się udziału we współwłasności samochodu (...)

 • Porada prawna na temat współwłasność samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat współwłasność samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Współwłasność samochodu - zniżki na OC

  wydziale komunikacji stawić się z umową sprzedaży udziału we własności samochodu, która stanie się podstawą stosownego wpisu. ubezpieczenie majątkowe, zniżka, OC, ubezpieczenie OC, pojazd, współwłasność

 • Kupno samochodu na współwłasność

  samochodu może powstać w dwojaki sposób. Jeśli Panie nabędą ten samochód razem, poprzez umowę sprzedaży, to powstanie współwłasność poprzez wzajemne zobowiązanie (dodatkowo do zawarcia (...)

 • Firmowe auto także wtedy, gdy zostało kupione prywatnie

  , a współwłaścicielem samochodu jest rodzic podatnika (w części 50%). Zatem do ewidencji środków trwałych jako wartość początkową należy przyjąć wartość 30 tys. zł. Ale gdy współwłaścicielem (...)

 • Zrzeczenie się spadku na korzyść innej osoby

  sprzedaży tych części współwłasności samochodu Panu przez siostrę i matkę albo dokonanie działu spadku. Zatem do sprzedaży ułamkowej części współwłasności samochodu w zależności (...)

 • Podział majątku wspólnego - przyznanie samochodu

  dokona podziału tylko w odniesieniu do samego samochodu. Taki podział mogą dokonać małżonkowie poprzez zawarcie zwykłej umowy pisemnej znoszącej współwłasność. samochód, podział majątku, (...)

 • Chcesz odliczyć 100 proc. VAT-u od samochodu osobowego? Prowadź ewidencję

  zakupem czy eksploatacją samochodu, albo samochód nie jest wprowadzony do środków trwałych firmy i wszelkie koszty związane z używaniem takiego auta można rozliczyć ale do limitu wynikającego z (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  5,5 tony do 9 ton włącznie - 1 103,81 zł,  c)  powyżej 9 ton - 1 324,57 zł; 2)  od samochodu ciężarowego, o którym mowa w art. 8 pkt 2 - 2 527,70 zł- z tym że w zależności (...)

 • Egzekucja do rzeczy objętej współwłasnością

  Ustaliłem, że mój dłużnik jest wraz z jego ojcem właścicielem samochodu i skierowałem do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji do tego samochodu, którego dłużnik jest współwłaścicielem. (...)

 • Egzekucja z udziału w samochodzie

  Pani, iż komornik przeprowadzi postępowanie egzekucyjne, w którym dokona zajęcia także samochodu stanowiącego współwłasność Pani i Pani syna. Postępowanie egzekucyjne prowadzone jest zawsze (...)

 • Samochód w jednorazowych kosztach firmowych

  korzystaniu z samochodu przez okres dłuższy niż rok i rozłożyć rozliczenie zakupu w kosztach stopniowo. Podstawowy okres amortyzacji samochodu osobowego to 5 lat. Oznacza to, że w przypadku (...)

 • Zakup samochodu z masy spadkowej

  , aby legalnie dysponować samochodem? Współwłaściciel samochodu może skutecznie zbyć jedynie swój udział we własności samochodu. Oznacza to, iż jeżeli współwłaściciel żyjący i nieżyjący (...)

 • Skutki wniesienia samochodów aportem

  - opinia prawna środki trwałe, aport, przerejestrowanie samochodu, koszty eksploatacji pojazdu, amortyzacja

 • Zastaw rejestrowy na udziale w samochodzie

  będzie mógł się z tego zastawu zaspokoić? Chcę ustanowić zastaw rejestrowy (taki na druku ORD-Z). Posiadam 50% samochodu osobowego. Czy mogę zastawić te 50% samochodu osobowego? Jeśli tak, (...)

 • Współwłasność a postępowanie spadkowe

  będzie to można uregulować. Ani moja mama, ani jej dwie siostry nie chcą tego samochodu i zgadzają się, abym to ja była jego właścicielem. Nie wiem czy to jest też tutaj ważne, ale babcia zmarła (...)

 • Podział majątku po rozwiązaniu spółki cywilnej

  likwidacji. Wierzyciele wspólników są bowiem zabezpieczeni, gdyż każdy ze wspólników odpowiada za długi własnym majątkiem. spółka, spółka cywilna, majątek, współwłasność, podział, sprzedaż

 • Naruszenie zasad współwłasności

  zasad współwłasności. współwłasność, naruszenie, nieruchomość, prawo, wyłączny użytek, quoad usum, podział, korzystanie, wspólne, zarząd, zgoda

 • Dziedziczenie udziału; jak znieść współwłasność

  samochód. Jeżeli brak jest między spadkobiercami zgody co do tego, jak podzielić spadek, prawdopodobnie konieczna będzie droga sądowa. Procedura związana z rejestracją samochodu będzie identyczna (...)

 • Licytacja przedmiotu współwłasności

  np. samochodu na zabezpieczenie kredytu. A czy w przypadku, kiedy dłużnik ma np. 50% własności samochodu, a ktoś inny np. jego żona jest współwłaścicielem w pozostałych 50%, to czy ona (...)

 • Darowizna pojazdu

  pierwszej kolejności należy ustalić kto jest obecnym właścicielem samochodu, gdyż w dowodzie rejestracyjnym samochodu wpisani są właściciele. Ponadto, z zadanego pytania (...)

 • Forma wniesienia wkładu do spółki

  jest to współwłasność małżeńska, a do spółki z o.o. wchodzi tylko jeden ze współmałżonków? No i w jakiej formie, jakim działaniem ma być wniesiony aport np. w postaci samochodu? Wniesienie (...)

 • Współwłasność łączna małżeńska

  . samochód, współwłasność, auto, właściciel, współwłaściciel

 • Odliczenie VAT od samochodów osobowych. Co się zmieni w 2014 roku?

  Przedsiębiorcy, którzy używają firmowego samochodu osobowego także w celach prywatnych napotkają ograniczenia w zakresie odliczenia VAT-u - i to zarówno na etapie zakupu, jak też późniejszego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Jak odkupić współwłasność samochodu ?

  Moja żona jest właścicielem samochodu, którego współwłaścicielem jest jej brat. Jak odkupić współwłasność od brata aby żona nadal była (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Problem z zarejestrowaniem samochodu

  Witam Forumowiczów. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ podczas zakupu samochodu wykazałem się nieuwagą i mam teraz ogromny problem z przerejestrowaniem (...)

 • Prawo własności auta

  Mam pytanko. Mojej znajomej mąż własnie zmarł.Był posiadaczem samochodu.On nie zostawił testamentu.Biedna kobiecina nie ma na życie i chciałaby (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane