Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zmniejszyć koszty podziału wspólnego majątku - opinia prawna

  małżeńskiego, a więc stanowi przedmiot współwłasności małżonków. Do chwili ustania małżeństwa, współwłasność ta jest współwłasnością łączną. W chwili orzeczenia rozwodu, współwłasność (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  tej nieruchomości”. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że obciążenie hipoteką udziału męża w nieruchomości stanowiącej współwłasność Pani i męża może doprowadzić do tego, (...)

 • Zwrot kosztów utrzymania wspólnego domu

  , iż są one równe i wynoszą po jednej drugiej. Majątek stanowiący współwłasność byłych małżonków do momentu jego podziału jest de facto ich częścią wspólną: do praw i obowiązków (...)

 • Porada prawna na temat współwłasność po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat współwłasność po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dysponowanie majątkiem po rozwodzie

  żona Pana dokona sprzedaży mebli bez Pana zgody (zakładając, iż udziały Państwa w majątku wspólnym zostały określone równo, po połowie), to brak zgody z Pana strony spowoduje, że będzie Pan (...)

 • Podział mieszkania po rozwodzie

  obecnie współwłasnością w częściach ułamkowych albo Pani wyłączna własnością, jeśli przeważająca część środków pochodziła z Pani odrębnego majątku. Gdy mieszkanie jest po rozwodzie (...)

 • Majątek małoletniego dziecka a rozwód rodziców

  dodatkowo połowę wartości majątku wspólnego pozostałego po udzieleniu darowizn na rzecz córki. rozwód, podział majątku wspólnego, współwłasność, zarząd majątkiem

 • Kupno samochodu na współwłasność

  samochodu będzie należał do majątku odrębnego Pani i nie będzie brany pod uwagę przy podziale majątku po rozwodzie. W takiej sytuacji ewentualna zgoda męża lub jej brak nie ma znaczenia. (...)

 • Rozwód wspólnika spółki jawnej

  małżeńskiej wspólności ustawowej) przekształca się we współwłasność w częściach ułamkowych. W odniesieniu do majątku wspólnego małżonków po rozwodzie były małżonek wspólnika (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

  -415-123-I/04), że pełny limit na kontynuację ulgi po rozwodzie przysługuje temu z małżonków, który dotąd nie dokonał z tego tytułu żadnych odliczeń. Zatem, z chwilą ustania związku (...)

 • Koszty utrzymania majątku

  może być uznana za naruszenie tego przepisu i uzasadniać powództwo o dopuszczenie do korzystania z rzeczy wspólnej. współwłasność ułamkowa, stosunki majątkowe po rozwodzie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • !!! współwłasność !!!

  Otrzymałem od rodziców działkę budowlaną w formie darowizny, po ślubie. Niebawem planujemy się z żoną budować. Żona poprosiła o to aby dom (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane