Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot nakładów od współwłaściciela

  ). Współwłasność, współwłaściciel, nakłady, wydatki, zwrot, sprzedaż udziału, wzrost wartości, nieruchomość budynek, pożytki

 • Prawo współwłaściciela do współposiadania rzeczy

  działaniem do ich powstania, a nawet wtedy, gdy rzecz znajduje się w posiadaniu innego współwłaściciela (inny współwłaściciel korzysta z całości rzeczy). Wynika z tego, że drugi współwłaściciel (...)

 • Zniesienie współwłasności

  prawa własności. Należy wskazać we wniosku osobę zmarłego współwłaściciela oraz podać jako uczestników osoby, które dziedziczyły po nim. współwłasność, zniesienie współwłasności, zmarły (...)

 • Porada prawna na temat współwłaściciel

  Nie szukaj dłużej informacji na temat współwłaściciel, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Współwłasność a wynajęcie lokalu

  podzielić lokal użytkowy na 2 części i wynająć drugą część. Czy ten współwłaściciel ma prawo to zrobić bez zgody innych współwłaścicieli? Czy to prawda, że jeżeli współwłaściciel (...)

 • Spadek a zniesienie współwłasności

  Nieruchomość (grunt) na mocy dziedziczenia należy do 3 osób -współwłaścicieli (1 współwłaściciel ma 1/6, 2 współwłaściciel ma 1/6 i 3 współwłaściciel ma 2/3). Współwłaściciel (...)

 • Zakup samochodu z masy spadkowej

  , aby legalnie dysponować samochodem? Współwłaściciel samochodu może skutecznie zbyć jedynie swój udział we własności samochodu. Oznacza to, iż jeżeli współwłaściciel żyjący i nieżyjący (...)

 • Nieznany współwłaściciel

  opisanej sytuacji realizacja tego roszczenia w praktyce może okazać się niemożliwa. Jednak taka możliwość powstanie, jeśli zgłosi się współwłaściciel. Inwestowanie w nieruchomości nie będzie (...)

 • Rozliczenia między współwłaścicielami

  )  oraz pobierać pożytki w wysokości 5 %.  Jako współwłaściciel nieruchomości dysponujący 5% tej własności może więc Pan żądać 5% dochodu przynoszonego przez nieruchomość. Oczywiście (...)

 • Hipoteka obciążająca współwłasność

  Jako współwłaściciel 1/2 w nieruchomości gruntowej zabudowanej pawilonem handlowym w maju 2001 roku wyraziłam zgodę na ustanowienie hipoteki umownej na rzecz banku, dla którego drugi współwłaściciel

 • Realizacja praw wynikających ze współwłasności

  , że współwłaściciel nabył prawo do mojej instalacji, co jest czystym absurdem. Jakie przepisy pozwalają sądowi na wydanie upoważnienia do dokonania przestępstwa? W opisywanym stanie faktycznym

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pytanie.

  Witam.Mam pytanie dotyczące spadku a dokładniej spadku mieszkaniowym po matce.Dostałem pismo z sądu na którym widnieją 3 nazwiska współwłaścicieli. (...)

 • Oszustwo?????????

  Witam mam pewien problem w roku 2000 mój dziadek wziął auto na raty. Był wpisany w dowód jako właściciel, ale jako współwłaściciel był wpisany (...)

 • Nowy współwłaściciel

  Czy nowy współwłaściciel kamienicu w której nie ma podziału majątku musi powiadomić resztę współwłaściciel o tym że jest nowym współwłaścicielem???

 • niesolidny współwłaściciel

  Witam, Jestem właścicielem 1/2 mieszkania. Pozostałe 1/2 jest własnością 2 osoby która nabyła ją poprzez spadek. Mieszkanie jest w połowie zadłużone (...)

 • współwłaściciel mieszkania

  Witam, jestem współwłaścicielką mieszkania (darowizna 7 lat temu od ojca) razem z mamą. Od 5 lat mieszkam zagranicą. W mieszkaniu w Polsce jestem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane