Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Decyzje organu odwoławczego rzadziej będą kasatoryjne...

  ; WSA uwzględnia sprzeciw – sprawę rozpoznaje organ II instancji;  WSA oddala sprzeciw – sprawę rozpoznaje organ I instancji;   3.  Gdy WSA oddalił sprzeciw (...)

 • Skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  , poz. 1270, ze zm.) skarga kasacyjna, kasacja, NSA, naczelny sąd administracyjny, sąd administracyjny, postępowanie sądowo-administracyjne, WSA

 • Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy niekonieczny...

  do WSA. Od 1 czerwca 2017 r. wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy jest opcjonalny. Skorzystanie z niego nie jest już warunkiem wniesienia skargi do WSA na decyzję ministra lub SKO. SKO (...)

 • Porada prawna na temat wsa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wsa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie sprzedaży udziału w nieruchomości po zmarłym współmałżonku

  stanowisko utrwalone w orzecznictwie sądów administracyjnych (tak m.in. wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 8 grudnia 2011 r. o sygn. II FSK 1101/10, wyrok WSA we Wrocławiu z 26 stycznia (...)

 • 2 kobiety w akcie urodzenia dziecka

  priorytetu dobra dziecka. WSA nie dokonał takiej oceny. - "W uzasadnieniu WSA szeroko omawia temat dopuszczalności zawierania związków partnerskich czy małżeństw przez pary tej samej (...)

 • Skarga do WSA

  gmina nie dokonała czynności pomimo mojego wezwania i zachodziła potrzeba złożenia skargi do wsa o co miałbym wnosić? O nakazanie dokonania czynności? Co może orzec wsa w przypadku zaniechania (...)

 • Wniesienie skargi kasacyjnej do NSA

  celu usunięcia dostrzeżonych braków. Tak więc na podstawie tego przepisu NSA powinien zwrócić skargę kasacyjną do WSA, w celu usunięcia dostrzeżonych braków, do których uzupełnienia nie wezwał (...)

 • Związanie organu wyrokiem WSA

  będzie nim związany, choć oczywiście, w przypadku nie zastosowania się może narazić się na ponowną przegraną. WSA, związanie, wyrok, sąd administracyjny, sprawa, postępowanie administracyjne

 • VAT od miejsca parkingowego

  w Warszawie wyrokiem z dnia 13 września 2007r., sygn. akt III SA/Wa 1052/07; WSA w Poznaniu wyrokiem z dnia 15 lutego 2008r., sygn. akt I SA/Po 1206/07; WSA w Warszawie wyrokiem z dnia 5 października

 • Czy i kiedy nastąpi przedawnienie spornego zobowiązania podatkowego - opinia prawna

  przedawnienie. Tym bardziej, że drugie rozstrzygnięcie przed WSA jeszcze nie nastąpiło i sprawa nadal się toczy. Paragraf 7 wspomnianego powyżej artykułu 70, w punkcie 2 mówi, iż termin przedawnienia (...)

 • Sprzeczność z prawem zarządzenia wójta

  zapisu o ograniczeniu udostępniania informacji publicznej w określonych godzinach za niezgodne z prawem (wyrok WSA w Rzeszowie z 7 listopada 2007 r., sygn. II SA/Rz 438/07; wyrok WSA w Gliwicach (...)

 • Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza

  stwierdził, że informacji nie posiada (chociaż wcześniej temu nie zaprzeczał, również przed WSA, wiem że ją posiada lecz nie chce jej wydać) W jednej sprawie WSA dodatkowo orzekł wobec (...)

 • Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania zastopowała kilkusetmilionową optymalizację

  ogólny i nie został w sposób należyty uzasadniony, co stanowiło podstawę do nieuwzględnienia go przez WSA. NSA, klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania, optymalizacja, podatek, korzyść

 • Zwrot wydatków na noclegi nie stanowi przychodu

  przypadku, zdaniem WSA wskazywane kryteria nie są spełnione. WSA uznał, iż Spółka zasadnie stwierdziła, że ponoszone przez pracowników mobilnych wydatki za noclegi mają bezpośredni (...)

 • Nieprzekazywanie przez organ skarg do WSA

  grzywny. WSA zasądził prawomocnie pięć grzywien. Upływają dalsze miesiące, na mój wniosek WSA poinformował mnie, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nadal nie przekazał moich skarg, (...)

 • Wstrzymanie wykonania decyzji

  źródłach przychodów za 2003 r. Decyzja jest ostateczna i może być zaskarżona do WSA z czego oczywiście skorzystam. Czy przed zaskarżeniem decyzji do WSA mogę złożyć wniosek do WSA (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  o dostępie do informacji publicznej (zob. wyrok WSA w Rzeszowie z 22 kwietnia 2005 r., II SAB/Rz 5/2005, niepubl., wyrok WSA w Gliwicach z 10 października 2005 r., IV SA/GL 23/2005, niepubl.). Także

 • Zmniejszenie udziału w spółce - podatek dochodowy

  tym częściowym zwrotem wkładu do spółki osobowej Sprawa, w której wypowiadał się WSA w Krakowie dotyczyła zapytania podatnika, który wskazał, że w przyszłości pozostawać (...)

 • Polski rząd w sprawie imigrantów

  Brudziński. sąd administracyjny, minister spraw zagranicznych, konsul, obcokrajowiec, cudzoziemiec, uchodźca, migrant, imigrant, migracje, wiza Schengen, WSA, postępowanie sądowoadministracyjne, relokacja

 • Odrzucenie skargi przez WSA

  WSA) musi przygotować już zawodowy prawnik. Co mogę zrobić, jeśli nie stać mnie na wynajęcie prawnika, który napisze odwołanie od odrzucenia skargi przez WSA? Jeśli nie wykorzystałem wszystkich

 • Kasacja do NSA a decyzja organu administracyjnego

  NSA w sprawie kasacji? Problem przedstawiony w pytaniu polega na potrzebie jednoznacznego wskazania, czy kasacja do NSA wstrzymuje wykonanie orzeczenia WSA. W doktrynie prawa środek zaskarżenia, który

 • Kiedy można budować w granicy ?

  (trzymetrowej odległości od granicy działki) i należyte przedstawienie ich w uzasadnieniu decyzji"(Wyrok WSA w Łodzi z 12 stycznia 2010 r., sygn. akt II SA/Łd 902/09) „To nie działkę i stosowne (...)

 • Opodatkowanie niepodzielonych zysków spółki kapitałowej w przypadku jej przekształcenia w spółkę osobową

  , co do sposobu jego rozdysponowania”. WSA w Poznaniu w wyroku z dnia 1.02.2012 I SA/Po 835/11 "Przede wszystkim należy stwierdzić, że ani przepisy ustawy o pdof, ani przepisy ustawy z dnia 15

 • Dom opieki dla osób starszych

  \", o którym mowa w art. 6 ust. 6 u.g.n.”   Wyrok WSA w Warszawie z 7 marca 2007r., sygn. IV S.A./Wa 2037/06 daje jednoznaczną odpowiedź, że „Pojęcie celu publicznego, oznacza (...)

 • Zaskarżenie uchwały Rady Gminy

  gminnym do WSA? Art. 101 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym stanowi, że „Każdy, czyj interes prawny lub uprawnienie zostały naruszone uchwałą lub zarządzeniem podjętymi przez organ gminy w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • skarga kasacyjna do NSA

  Bardzo proszę o opinię w sprawie pozwolenia na budowę. Otrzymałam pozwolenie na rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku od Prezydenta Miasta. (...)

 • adwokat nie napisał skargii kasacyjnej - co robić?

  W 2003 roku moi rodzice zaczęli rozbudowę starego domu. Życzliwi sąsiedzi pisali skargi gdzie tylko się da (między innymi do nadzoru budowlanego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • postępowanie WSA

  Dostałem wezwanie na rozprawę wraz z odpowiedzią urzędu na 12 dni przed terminem rozprawy przed WSA. Nie zdążyłem zapoznać się z odpowiedzią, (...)

 • Orzeczenie WSA

  Witam serdecznie. Moje pytanie: gdzie mogę odnaleźć orzeczenie WSA dotyczące zmiany miejscowego planu? Dziękuję.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane