Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Decyzje organu odwoławczego rzadziej będą kasatoryjne...

  ; WSA uwzględnia sprzeciw – sprawę rozpoznaje organ II instancji;  WSA oddala sprzeciw – sprawę rozpoznaje organ I instancji;   3.  Gdy WSA oddalił sprzeciw (...)

 • Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy niekonieczny...

  do WSA. Od 1 czerwca 2017 r. wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy jest opcjonalny. Skorzystanie z niego nie jest już warunkiem wniesienia skargi do WSA na decyzję ministra lub SKO. SKO (...)

 • Skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  skarżącego zakresem zaskarżenia wyroku WSA. W przypadku przekazania sprawy WSA, sąd ten jest związany wykładnią prawa dokonaną w tej sprawie przez Naczelny Sąd Administracyjny. Wykładnia (...)

 • Porada prawna na temat wsa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wsa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie sprzedaży udziału w nieruchomości po zmarłym współmałżonku

  stanowisko utrwalone w orzecznictwie sądów administracyjnych (tak m.in. wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 8 grudnia 2011 r. o sygn. II FSK 1101/10, wyrok WSA we Wrocławiu z 26 stycznia (...)

 • Wniesienie skargi kasacyjnej do NSA

  celu usunięcia dostrzeżonych braków. Tak więc na podstawie tego przepisu NSA powinien zwrócić skargę kasacyjną do WSA, w celu usunięcia dostrzeżonych braków, do których uzupełnienia nie wezwał (...)

 • Skarga do WSA

  gmina nie dokonała czynności pomimo mojego wezwania i zachodziła potrzeba złożenia skargi do wsa o co miałbym wnosić? O nakazanie dokonania czynności? Co może orzec wsa w przypadku zaniechania (...)

 • Związanie organu wyrokiem WSA

  będzie nim związany, choć oczywiście, w przypadku nie zastosowania się może narazić się na ponowną przegraną. WSA, związanie, wyrok, sąd administracyjny, sprawa, postępowanie administracyjne

 • VAT od miejsca parkingowego

  . akt III SA/Wa 1052/07; WSA w Poznaniu wyrokiem z dnia 15 lutego 2008r., sygn. akt I SA/Po 1206/07; WSA w Warszawie wyrokiem z dnia 5 października 2007r., sygn. akt III SA/Wa 1181/07; WSA (...)

 • Czy i kiedy nastąpi przedawnienie spornego zobowiązania podatkowego - opinia prawna

  przedawnienie. Tym bardziej, że drugie rozstrzygnięcie przed WSA jeszcze nie nastąpiło i sprawa nadal się toczy. Paragraf 7 wspomnianego powyżej artykułu 70, w punkcie 2 mówi, iż termin przedawnienia (...)

 • Sprzeczność z prawem zarządzenia wójta

  zapisu o ograniczeniu udostępniania informacji publicznej w określonych godzinach za niezgodne z prawem (wyrok WSA w Rzeszowie z 7 listopada 2007 r., sygn. II SA/Rz 438/07; wyrok WSA w Gliwicach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • skarga kasacyjna do NSA

  Bardzo proszę o opinię w sprawie pozwolenia na budowę. Otrzymałam pozwolenie na rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku od Prezydenta Miasta. (...)

 • adwokat nie napisał skargii kasacyjnej - co robić?

  W 2003 roku moi rodzice zaczęli rozbudowę starego domu. Życzliwi sąsiedzi pisali skargi gdzie tylko się da (między innymi do nadzoru budowlanego (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • postępowanie WSA

  Dostałem wezwanie na rozprawę wraz z odpowiedzią urzędu na 12 dni przed terminem rozprawy przed WSA. Nie zdążyłem zapoznać się z odpowiedzią, (...)

 • Orzeczenie WSA

  Witam serdecznie. Moje pytanie: gdzie mogę odnaleźć orzeczenie WSA dotyczące zmiany miejscowego planu? Dziękuję.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane