Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  ;lny przewiduje wpis z urzędu. 2. Wniosek o wpis do Rejestru składa się na urzędowym formularzu. Składając wniosek, wnioskodawca bez wezwania uiszcza opłatę sądową, a jeżeli wpis (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  informatycznego danych zawartych w informacji, o której mowa w art. 27b ust. 1. Wpis jest dokonany z chwilą zamieszczenia danych w ewidencji. 2. Wpis do ewidencji informacji o wznowieniu wykonywania

 • Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego

  z wnioskiem o dokonanie wpisu jest obowiązkowe, jest tzw. wpis obligatoryjny, od zasady tej jednak zostały przewidziane wyjątki, kiedy to wpis ten ma charakter fakultatywny, wyjątki te zawarte (...)

 • Porada prawna na temat wpis

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wpis, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? - Sekwencja czynności

  ;lny przewiduje wpis z urzędu. Wniosek o wpis składa się na urzędowych formularzach po uiszczeniu opłaty sądowej. Przepisy art. 166-167 k.s.h. stanowią wymogi, jakie wpis do rejestru (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  skargi na wpis w księdze wieczystej wpis nie traci mocy. Rozpoznając sprawę, sąd zmienia zaskarżony wpis przez jego wykreślenie i dokonanie nowego wpisu lub wydaje postanowienie, którym (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  wpis do księgi wieczystej od wniosku o wykreślenie wpisu z księgi wieczystej   Od wniosku o wpis hipoteki łącznej lub służebności pobiera się jedną opłatę stałą, choćby wniosek (...)

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  kasie oszczędnościowo-kredytowej. Pamiętaj, że: Istnieje możliwość złożenia wraz z wnioskiem o wpis do rejestru przedsiębiorców lub ze zgłoszeniem do ewidencji działalności gospodarczej (...)

 • Księgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej

  wniosku. Jakim osobom przysługuje prawo do złożenia wniosku o wpis do księgi wieczystej? Osobą uprawnioną do złożenia wniosku o wpis do księgi wieczystej jest: osoba, na której rzecz (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  ;w poza wyżej wymienionymi opłata stała, przewidziana dla wniosku o wpis do księgi wieczystej od wniosku o złożenie do zbioru dokumentów    połowa opłaty pobranej od wniosku o (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  o wpis do CEIDG jest bewzpłatne! Ostrożnie podchodź do pojawiających się ofert płatnego wpisu – są to oferty komercyjne. Wniosek o wpis do CEIDG online Złóż wniosek online (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Opłaty sądowe za wpis do ksiegi

  Gdzie mogę uzyskać treść przepisów dotyczących wysokości opłat pobieranych przez sądy (lub chociaz nr oraz nazwe dokument ktory to reguluje). (...)

 • Błędny wpis Banku PKO SA do BIK-u.

  Moja "przygoda" z PKO zaczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Opiszę sytuacje w skrócie. Prowadzę działalność gospodarczą o dwóch profilach. (...)

 • PILNE - zabezpieczenie przyszłych alimentów

  Czy jest możliwe zabezpieczenie przyszłych alimentów - np. w kwocie 50.000 zł. Sprawa wygląda tak, że dłużnik od 5 lat nie płaci alimentów. W (...)

 • Jak poradzić sobie z tym problemem??

  Witam, proszę o podpowiedzenie mi jak wyjść z niżej opisanej sytuacji bez ponoszenia kosztów. W zeszłym roku po ukończeniu studiów w celu utrzymania (...)

 • Księga wieczysta i hipoteka

  Czy może mi ktoś pomóc? Ile kosztuje założenie księgi wieczystej na spółdzielczym - własnościowym mieszkaniu (wartość mieszkania 77000)? Ile (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane