Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wpis konstytutywny a deklaratoryjny

  wpisem potwierdzającym stan prawny zaistniały wcześniej. Jeżeli wymagany jest wpis konstytutywny, z momentem jego wpisu powstaje konkretne prawo. Jeżeli zaś wymagany jest wpis deklaratoryjny, (...)

 • Wpis w KRS a nowy zarząd

  co jest wiążące stan faktyczny czy stan ujawniony w KRS? Wpis do Rejestru może mieć charakter konstytutywny lub deklaratoryjny. Wpisem konstytutywnym jest wpis, który powoduje powstanie, (...)

 • Wpis w księdze wieczystej

  Wpis do księgi wieczystej co do zasady nie jest wpisem konstytutywnym, tzn. nie tworzy prawa. W większości przypadków jest to wpis deklaratoryjny, potwierdzający prawo istniejące skutecznie (...)

 • Porada prawna na temat wpis deklaratoryjny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wpis deklaratoryjny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Charakter wpisu zmian w zarządzie do KRS

  będzie spółkę jeszcze przed wpisaniem go do KRS, będą ważne. KRS, Krajowy Rejestr Sądowy, rejestr handlowy, zarząd, członek, wpis, charakter, deklaratoryjny, umowa, reprezentacja, ważność

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  stanowisku, że jest to wpis deklaratoryjny. Odmiennego zdania jest J. Szwaja, który uznaje, iż ma on charakter konstytutywny i wierzyciele nie mogą się powołać na podwyższenie sumy komandytowej

 • Wygaśnięcie użytkowania wieczystego

  . Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IX) ss. 560). użytkowanie wieczyste, księgi wieczyste, wygaśnięcie, wpis deklaratoryjny

 • Wpis odrębnej własności lokalu do księgi wieczystej ma zawsze charakter konstytutywny

  ma charakter deklaratoryjny, czy konstytutywny?". Sąd Najwyższy podjął uchwałę:Wpis odrębnej własności lokalu w księdze wieczystej, dokonany na podstawie postanowienia sądu o (...)

 • Księgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej

  ;wnocześnie złożonego wniosku. Jakim osobom przysługuje prawo do złożenia wniosku o wpis do księgi wieczystej? Osobą uprawnioną do złożenia wniosku o wpis do księgi wieczystej jest: osoba, (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.

  szczegółowe omawianie sposobów ustania członkowstwa w spółce jest niecelowe), wpis zmiany do KRS ma charakter deklaratoryjny,  4) z punktu widzenia prawa do dywidendy (...)

 • Prokura a wpis do KRS

  , ma charakter jedynie deklaratoryjny1. Jak zauważa R Uliasz: Zgłoszenie prokury do rejestru przedsiębiorców ma charakter deklaratoryjny i nie stanowi przesłanki powstania umocowania po (...)

 • Obowiązki komandytariusza

  następuje na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego (ad solemnitatem). Wpis wspólnika komandytowego ma charakter deklaratoryjny; przystąpienie jest skuteczne od chwili zawarcia (...)

 • Wniosek o wpis otwarcia likwidacji

  spółki, której wpis dotyczy. Wpis otwarcia likwidacji do rejestru ma charakter deklaratoryjny – otwarcie to następuje z chwilą zajścia przyczyny rozwiązania spółki. (...)

 • Obowiązek zgłoszenia zmian do KRS

  , że wpis oraz wykreślenie członka zarządu z rejestru przedsiębiorców ma charakter deklaratoryjny a nie konstytutywny, a więc potwierdza jedynie istniejący stan faktyczny. Omawiana norma prawna (...)

 • Wpis służebności do księgi wieczystej

  charakter jedynie deklaratoryjny (nie ustanawia on prawa, lecz potwierdza jego istnienie). Istotne będzie również dla Pana zbadanie, czy w księdze wieczystej ustanowionej dla gruntu sąsiadującego

 • Rozdzielność majątkowa a księga wieczysta

  interesie nowego właściciela leży złożenie wniosku o wpis jego jako nowego właściciela (współwłaściciela). Wpis taki ma charakter deklaratoryjny. Sytuacja jest podobna przy zawarciu (...)

 • Po jakim czasie od likwidacji spółki jawnej, trzeba poinformować o tym KRS?

  przedmiotowym przypadku do 8 września 2015r. Wpis otwarcia likwidacji ma charakter deklaratoryjny . Złożenie wniosku o wpis w terminie późniejszym niż wymagany przez art. 22 ustawy (...)

 • Odpowiedzialność byłego członka zarządu spółki z o.o. a brak wykreślenia go w KRS

  zarządu w czasie właściwym do zgłoszeniaspółki do upadłości. Nie ma natomiast znaczenia, czy dany członek zarządu był wpisany dorejestru, wpis ma bowiem charakter deklaratoryjny. (...)

 • Wpis służebności mediów w księdze wieczystej

  większą pewność obrotu prawnego. O formie zapisu takiej służebności decyduje referendarz sądowy. służebność mediów, wpis, księga wieczysta, nieruchomość, służebności

 • Spółka komandytowa w stadium wstępnym

  organizacji, zakladanie spółki, wpis do KRS, spółka komandytowa, stadium wstępne

 • Zatarcie skazania a pytanie o karalność

  , skazany, oskarżony, wyrok, rejestr, wykreślenie, wpis

 • Zmiany w ksh - spółki osobowe

  spółki przez wspólników, a wpis do rejestru miał charakter deklaratoryjny, czyli nie był warunkiem powstania spółki. Obecnie wpis do rejestru przedsiębiorców (...)

 • Odwołanie prokury w spółce z o. o.

  swego uprawnienia do odwołania prokury. Wpis do rejestru ma charakter deklaratoryjny zarówno w przypadku udzielenia prokury, jak i jej wygaśnięcia [tak również J. Szwaja,  S. Sołtysiński

 • Odszkodowanie za służebność drogi koniecznej

  Pana), to jednak w praktyce powinny tam się udać obie strony. Pozostaje kwestia wpisu do księgi wieczystej. Nauka prawa przyjmuje, że wpis taki ma charakter deklaratoryjny, co nie oznacza, że (...)

 • Moment powstania prawa własności nieruchomości

  (powstaje) na nabywcę. nieruchomość, własność, sprzedaż, darowizna, zamiana, moment, powstanie, księga wieczysta, wpis, rejestr

 • Sprzedaż udziałów spółki z o.o.

  zbycia przez osoby zainteresowane, wpisanie nowego wspólnika do księgi udziałów ma charakter deklaratoryjny, określone w tej poradzie zasady zbywania udziałów mają zastosowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kredyt mieszkaniowy a rozwód

  Wszystko wsakuzje na to ze sie z zona rozsatniemy. Problem polega na tym ze mamy zaciagniety wspolny kredyt mieszkaniowy i stad moje pytanie: Czy skoro (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane