Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wpis konstytutywny a deklaratoryjny

  wpisem potwierdzającym stan prawny zaistniały wcześniej. Jeżeli wymagany jest wpis konstytutywny, z momentem jego wpisu powstaje konkretne prawo. Jeżeli zaś wymagany jest wpis deklaratoryjny, (...)

 • Wpis w KRS a nowy zarząd

  co jest wiążące stan faktyczny czy stan ujawniony w KRS? Wpis do Rejestru może mieć charakter konstytutywny lub deklaratoryjny. Wpisem konstytutywnym jest wpis, który powoduje powstanie, (...)

 • Wpis w księdze wieczystej

  Wpis do księgi wieczystej co do zasady nie jest wpisem konstytutywnym, tzn. nie tworzy prawa. W większości przypadków jest to wpis deklaratoryjny, potwierdzający prawo istniejące skutecznie (...)

 • Porada prawna na temat wpis deklaratoryjny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wpis deklaratoryjny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Charakter wpisu zmian w zarządzie do KRS

  będzie spółkę jeszcze przed wpisaniem go do KRS, będą ważne. KRS, Krajowy Rejestr Sądowy, rejestr handlowy, zarząd, członek, wpis, charakter, deklaratoryjny, umowa, reprezentacja, ważność

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  stanowisku, że jest to wpis deklaratoryjny. Odmiennego zdania jest J. Szwaja, który uznaje, iż ma on charakter konstytutywny i wierzyciele nie mogą się powołać na podwyższenie sumy komandytowej

 • Wygaśnięcie użytkowania wieczystego

  . Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IX) ss. 560). użytkowanie wieczyste, księgi wieczyste, wygaśnięcie, wpis deklaratoryjny

 • Wpis odrębnej własności lokalu do księgi wieczystej ma zawsze charakter konstytutywny

  ma charakter deklaratoryjny, czy konstytutywny?". Sąd Najwyższy podjął uchwałę:Wpis odrębnej własności lokalu w księdze wieczystej, dokonany na podstawie postanowienia sądu o (...)

 • Księgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej

  się wpisu do księgi wieczystej? Wpis do księgi wieczystej dokonuje się na wniosek, chyba że przepis szczególny pozwala na dokonanie wpisu z urzędu.Wniosek o wpis do księgi wieczystej (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.

  szczegółowe omawianie sposobów ustania członkowstwa w spółce jest niecelowe), wpis zmiany do KRS ma charakter deklaratoryjny,  4) z punktu widzenia prawa do dywidendy (...)

 • Prokura a wpis do KRS

  , ma charakter jedynie deklaratoryjny1. Jak zauważa R Uliasz: Zgłoszenie prokury do rejestru przedsiębiorców ma charakter deklaratoryjny i nie stanowi przesłanki powstania umocowania po (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kredyt mieszkaniowy a rozwód

  Wszystko wsakuzje na to ze sie z zona rozsatniemy. Problem polega na tym ze mamy zaciagniety wspolny kredyt mieszkaniowy i stad moje pytanie: Czy skoro (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane