Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rachunek bankowy i koszty u ryczałtowca

  przelewy na konta firmowe z kont osób trzecich oraz odwrotnie? Czy można wykonywać przelewy, jak wyżej, ale na konto prywatne właściciela jednoosobowej działalności? Czy każda wpłata (...)

 • "Nigeryjski szwindel"

  opcją „wpłata na konto bankowe" należy trzymać się sztywno podstawowej zasady - towar wysyła się wyłącznie dopiero po zaksięgowaniu pełnej kwoty na koncie bankowym.Małgorzata

 • Obowiązki wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  ;Praktycznie przekazanie środków pieniężnych na rzecz spółki następuje bądź przez dokonanie transferu na rachunek bankowy spółki, bądź też na dokonaniu wpłaty (...)

 • Porada prawna na temat wpłata na konto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wpłata na konto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2012.Trzeba rozliczyć odszkodowanie?

  . Opodatkowana będzie więc np. dobrowolna wpłata na konto poszkodowanego przez sprawcę wypadku. Potwierdził to dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji z 10 sierpnia 2010 r. (...)

 • Wniesienie wkładu pieniężnego w zamian za nabyte akcje spółki akcyjnej

  W jakiej postaci może nastąpić wniesienie wkładu pieniężnego w zamian za nabyte akcje spółki akcyjnej? Wkład pieniężny - może przybrać postać gotówkową lub bezgotówkową (wpłata (...)

 • Podatek od odszkodowania. Kiedy trzeba rozliczyć? PIT 2013

  . Opodatkowana będzie więc np. dobrowolna wpłata na konto poszkodowanego przez sprawcę wypadku. Potwierdził to dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji z 10 sierpnia 2010 r. (...)

 • Powiadomienie o zmianach zgłaszane do KRS

  ? Czy są one zależne od przedmiotu zmiany (wspólnicy, zarząd, adres) czy też jednolite? W jaki sposób się je wnosi - wpłata na konto Sądu czy znaczki opłaty skarbowej? Wnioski o zmianę (...)

 • Konstrukcja prawna usługi bankowej escrow

  jest ustawą i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy: - wpłata pieniędzy na konto powiernika wywołuje takie same skutki wobec osób trzecich jak przelew na konto kontrahenta (...)

 • Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju

  obcej wykazywane na fakturze przelicza się na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury, (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  kontynuacji umowy o prowadzenie IKE. Rozdział 7Wypłata, wypłata transferowa i zwrot środków zgromadzonych na IKE Art. 34.1. Wypłata środków zgromadzonych na IKE następuje wyłącznie:1) (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  się na IKE;  3) oszczędzający - osobę fizyczną, która gromadzi środki na IKE; 4) wpłata - wpłatę środków pieniężnych dokonywaną przez oszczędzającego na IKE (...)

 • Pułapka Pracowniczych Planów Kapitałowych

  dodatkową do 2%, co daje łącznie maksymalnie 4% (wpłata podstawowa i dodatkowa). W efekcie na konto pracownika w PPK będzie mogła wpływać łączna wpłata od 3,5 (...)

 • Różnice kursowe z przewalutowania

  obcej (EUR);b) w momencie dokonania przelewu ww. kwoty na konto złotówkowe (a więc sprzedaży euro) doszło do wypływu środków pieniężnych w walucie obcej (EUR)- a więc spełnione (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy. Przykład: Pracodawca zatrudnia ogółem 100 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, z czego jedna osoba pracuje (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  mieszkania można wypłacić nawet 100% środków, jednak podjęte na ten cel pieniądze trzeba wpłacić ponownie na swój rachunek PPK w ciągu 15 lat. Możliwość wypłaty na (...)

 • Spółka za granicą? Jaką spółkę wybrać LTD, GmbH czy UG?

  zakładowy 25000 EURO Obowiązek wpłaty kapitału zakładowego na konto spółki TAK. Do zgłoszenia i wpisu spółki do rejestru konieczna jest wpłata połowy kapitału, (...)

 • Składki na ZUS z prywatnego konta

  lub uznanie, że wpłata składek nastąpiła z opóźnieniem. składki, składka, ZUS, prywatne konto, rachunek bankowy, firmowy, prawo bankowe, przedsiębiorca

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemcowi na podstawie zezwolenia na pracę sezonową co najmniej raz; możliwość powierzenia innej pracy niż sezonowa na okres do 30 dni w trakcie ważności posiadanego zezwolenia (...)

 • Odliczenie wpłat na IKZE w PIT

  Odliczenie wpłat na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego Osoby, które w roku podatkowym 2018 dokonywały wpłat na IKZE (indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego), (...)

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracodawców

  swojego wizerunku na rynku pracy. Istotne jest to, że obowiązki administracyjne zostały w większości przeniesione na instytucję finansową. Wpłaty finansowane przez podmiot zatrudniający nie (...)

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  ;re ponoszą odpowiedzialność obie strony.    Wpłata środków pieniężnych na konto dewelopera Ważną kwestią przy rozliczaniu się z deweloperem jest rodzaj konta, na (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  ;4) produkcyjną - polegającą na ustaleniu zdolności produkcyjnej przedsiębiorstwa;  5) kosztową - polegającą na ustaleniu wysokości obrotu na podstawie wysokości kosztów poniesionych (...)

 • Wpłata pieniędzy na niewłaściwe konto

  przez pomyłkę wpłacił pieniądze na konto niewłaściwej osoby, to z reguły będzie mógł domagać się zwrotu świadczenia. Jeżeli jednak wpłacić pieniądze na niewłaściwe konto (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  możliwość zaliczenia otrzymanych alimentów na poczet zaległości alimentacyjnych jakie już istniały, pomimo że mąż na przekazie zaznaczył, iż mają one być zaliczone jako nowe alimenty. (...)

 • Zajęcie wierzytelności prawa z najmu

  będzie stanowiła jego koszt? W przypadku zajęcia wierzytelności z tytułu czynszu najmu i zażądaniu przez uprawniony organ, aby najemca zamiast do wynajmującego uiszczał go na konto tego organu, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wpłata na konto-pomyłka

  Witam Zakupiłem sprzęt na allegro ale podczas wpłacania pieniędzy na konto sprzedawcy pomyliłem numer i co teraz jak mam odzyskać pieniądze?Z góry (...)

 • Sorzedaż bez odprowadzania podatku

  Witam! Otóż mam problem. Mam strone www i sprzedaje na niej towar (niewiem czy wiecie co to jest : widzowie do serwisu youtube ) ale sprzedaje je za (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • błagam o pomoc

  Dzień dobry nazywam się Bąk Tomasz mam 33 lata i w chwili obecnej jestem u szczytu załamania nerwowego poprzez sytuacje jaka nastała. Zacznę od początku (...)

 • Zwrot z funduszu remontowego

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane