Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • 2 maja dniem wolnym

  wolnych w zamian za dni wolne od pracy wprowadziła brak obowiązku odpracowania jednego z dwóch świąt przypadających w tygodniu (gdyby obowiązywały nie zmienione przepisy, w tym roku (...)

 • Zasady świadczenia pracy w porze nocnej, niedziele i święta

  r. Kodeks Pracy (Dz. U. 1998 r., Nr 21 poz. 94 ze zmianami). praca w porze nocnej, praca w niedziele i święta, wynagrodzenie za pracę w porze nocnej, wynagrodzenie za pracę w nocy, dni wolne od

 • Ile wolnego dostanie mama po porodzie?

  macierzyński. Ojcowie mogą skorzystać też z dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Dostaną go wtedy, gdy matka wykorzysta całe swoje wolne i będzie chciała wrócić do pracy. Będzie to możliwe (...)

 • Porada prawna na temat wolne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wolne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dzień wolny w zamian za godziny nadliczbowe

  kwestia bardzo indywidualna, nie sposób stwierdzić z całą pewnością, iż takie naruszenie miało tu miejsce. czas pracy, godziny nadliczbowe, wolne w zamian za godziny nadliczbowe

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  , dni wolne, narodziny dziecka, urodzenie się dziecka, urlop wypoczynkowy, przedłużenie urlopu, przedawnienie, termin, praca, pracownik, pracodawca

 • Jakie przedmioty i jakie sumy są wyłączone spod egzekucji?

  przewidzianych w przepisach o emeryturach i rentach z FUS. W jakiej części są wolne od egzekucji twoja renta i emerytura? Emerytury i renty są wolne od egzekucji i potrąceń, w części odpowiadającej: 50% (...)

 • Więcej dni wolnych na opiekę nad dziećmi? To zły pomysł

  . Problematyczna jest więc kwestia nie tyle liczby dni wolnych, ile raczej sposobu ich wykorzystania – podkreślają eksperci. (pracodawcyrp.pl, DZ) kodeks pracy, dzieci, opieka, dni wolne

 • 3 maja i 1 listopada - dodatkowe dni wolne?

  urlopów (np. kwestia ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy). czas pracy, dni wolne

 • Jak rozliczyć czas pracy pracowników?

  stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz.U. Nr 4, poz. 28,  z późn. zm.). czas pracy, pracownik, pracodawca, rozliczenie, godziny, dni wolne, praca nadliczbowa

 • Czas pracy aptek

  przyczyn obiektywnych takiego dyżuru sprawować, wówczas mielibyśmy do czynienia z sytuacją, kiedy zarząd powiatu nie zapewnił dostępności świadczeń w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • GODZINY PRACY, CZAS PRACY, POMOC

  Witam wszystkich Od 6 miesięcy pracuje w sklepie jako sprzedawca, sklep jest otwarty 7dni w tygodniu w godzinach PON-SOB 10-20 Niedziele 10-18 Mój grafik (...)

 • dodatkowa praca w sobotę

  Pracuję na 3 zmiany od poniedziałku do piątku po 8 godzin. Dodatkowo w styczniu musieliśmy się stawić do pracy w trzy soboty za 3 dni wolne w innych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane