Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • 2 maja dniem wolnym

  wolnych w zamian za dni wolne od pracy wprowadziła brak obowiązku odpracowania jednego z dwóch świąt przypadających w tygodniu (gdyby obowiązywały nie zmienione przepisy, w tym roku (...)

 • Zasady świadczenia pracy w porze nocnej, niedziele i święta

  odpowiada przewidywanemu wymiarowi pracy w porze nocnej. Kiedy powinniśmy mieć wolne? Pracodawca często zmusza nas do wypełnienia swoich obowiązków również i w dni od pracy wolne. (...)

 • Ile wolnego dostanie mama po porodzie?

  macierzyński. Ojcowie mogą skorzystać też z dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Dostaną go wtedy, gdy matka wykorzysta całe swoje wolne i będzie chciała wrócić do pracy. Będzie to możliwe (...)

 • Porada prawna na temat wolne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wolne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dzień wolny w zamian za godziny nadliczbowe

  kwestia bardzo indywidualna, nie sposób stwierdzić z całą pewnością, iż takie naruszenie miało tu miejsce. czas pracy, godziny nadliczbowe, wolne w zamian za godziny nadliczbowe

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  ), pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia. urlop okolicznościowy, dni wolne, narodziny dziecka, urodzenie się dziecka, urlop wypoczynkowy, przedłużenie urlopu, przedawnienie, termin, praca, pracownik

 • Jakie przedmioty i jakie sumy są wyłączone spod egzekucji?

  bankowy? Środki pieniężne na rachunkach oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów, wolne są od zajęcia na podstawie sądowego tytułu wykonawczego do wysokości (...)

 • Więcej dni wolnych na opiekę nad dziećmi? To zły pomysł

  – podkreślają eksperci. (pracodawcyrp.pl, DZ) kodeks pracy, dzieci, opieka, dni wolne

 • 3 maja i 1 listopada - dodatkowe dni wolne?

  zakresie urlopów (np. kwestia ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy). czas pracy, dni wolne

 • Jak rozliczyć czas pracy pracowników?

  stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz.U. Nr 4, poz. 28,  z późn. zm.). czas pracy, pracownik, pracodawca, rozliczenie, godziny, dni wolne, praca nadliczbowa

 • Czas pracy aptek

  przyczyn obiektywnych takiego dyżuru sprawować, wówczas mielibyśmy do czynienia z sytuacją, kiedy zarząd powiatu nie zapewnił dostępności świadczeń w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne (...)

 • Podatek od sprzedanej nieruchomości

  dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku będą tylko te przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości, które zostały przeznaczone na spłatę kredytu zaciągniętego nie wcześniej niż 24 miesiące (...)

 • Reforma ustaw sądowych

  Prezydenta RP uprzejmie wyjaśnia, co następuje.  Jest to przepis przejściowy, zgodnie z którym osoby, które złożyły karty zgłoszenia na wolne stanowisko sędziego Sądu Najwyższego (...)

 • Ustawa z dnia 17 grudnia 2004 r. o prawie pomocy w postępowaniu w sprawach cywilnych prowadzonym w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  jest wolne od opłat sądowych.   Art. 25. 1. Sąd przekazuje wniosek o przyznanie prawa pomocy właściwemu organowi innego państwa członkowskiego w terminie 15 dni od dnia wniesienia do (...)

 • Dni wolne na poszukiwanie pracy

  wypowiedzenia. wypowiedzenie, stosunek pracy, rozwiązanie, dni wolne na poszukiwanie pracy, zwolnienie, pracownik

 • Dni wolne na opiekę nad dzieckiem

  Do jakiego dnia w ciągu roku kalendarzowego przysługuje matce (nauczyciel) dwa dni wolne od pracy na zdrowe dziecko, w związku z wychowywaniem dzieci do lat czternastu? Zgodnie z art. 91 c ust. 1 KN

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?

  sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz.U. 1996 r., Nr 60, poz. 281, ze zmianami). urlop okolicznościowy, urlop, pracodawca, pracownik, wolne, (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  wolne obszary celne i składy wolnocłowe, określa ich obszar i wyznacza osobę zarządzającego, mając na uwadze spełnienie wymogów, o których mowa w art. 26. Art. 28. Minister właściwy (...)

 • Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?

  ubezpieczeniowych, czyli wolne są od składek na ZUS, bez żadnych ograniczeń co do ich wysokości.   Podstawa prawna: ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (...)

 • Za 1 listopada dodatkowy dzień wolny od pracy

  senatorowie. Serwis e-prawnik.pl już wkrótce wyda płytę CD, na której znajdą Państwo informacje na temat najnowszych zmian w kodeksie pracy. Płyta dostępna będzie na stronach serwisu. dni (...)

 • Opieka nad dzieckiem przed 14 rokiem życia

  Czy gdy dziecko kończy 5 stycznia 2002 r. 14 lat należą się jeszcze dwa dni wolne od pracy z tytułu opieki nad dzieckiem? Pracownicy (lub pracownikowi) wychowującej przynajmniej jedno dziecko w wieku

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  pracownika są: niedziele i święta, a w przypadkach dozwolonej pracy w te dni – dni udzielone w zamian za przepracowane niedziele i święta, dni wolne od pracy wynikające z rozkładu czasu pracy (...)

 • Odsetki zasądzone od zaległego wynagrodzenia należy liczyć od kwoty brutto czy netto - opinia prawna

  brutto) ze wskazaniem, że w braku zapłaty skieruje Pan sprawę na drogę postępowania egzekucyjnego. brutto, netto, zaległe wynagrodzenie, pensja, dni wolne, wyrok, treść wyroku, odsetki, obliczenie (...)

 • Zwolnienie od pracy w celu opieki nad dzieckiem

  pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.Przepis ten przyznaje 2 dni wolne od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Z brzmienia tego przepisu nie wynika, że te 2 dni wolnego pracownik

 • Porzucenie pracy przez pracownika

  stosunku pracy przez zakład pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika, 2) porzucenia pracy przez pracownika. rozwiązanie umowy o pracę, bez wypowiedzenia, wina pracownika, urlop, dni wolne, choroba

 • Urlop wypoczynkowy stażysty

  bezrobotnego odbywającego staż w miejscu pracy, pracodawca jest obowiązany do udzielenia dni wolnych w wymiarze 2 dni za każde 30 dni odbywania w miejscu pracy. Za dni wolne przysługuje stypendium. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • GODZINY PRACY, CZAS PRACY, POMOC

  Witam wszystkich Od 6 miesięcy pracuje w sklepie jako sprzedawca, sklep jest otwarty 7dni w tygodniu w godzinach PON-SOB 10-20 Niedziele 10-18 Mój grafik (...)

 • dodatkowa praca w sobotę

  Pracuję na 3 zmiany od poniedziałku do piątku po 8 godzin. Dodatkowo w styczniu musieliśmy się stawić do pracy w trzy soboty za 3 dni wolne w innych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane