Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Własność przyłączy

  . nieruchomości, przyłącze, własność, wodociągi

 • Wodociągi rozkopią działkę bez zezwolenia

  ; jej urządzenia przesyłowe. Właściciel działki może pobierać od firmy opłaty za to, że ta stawia słup wysokiego napięcia na jego terenie. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl wodociągi, służebność (...)

 • Odłączenie wody

  jeszcze raz podkreślić, że jeżeli macie Państwo wątpliwości co do tego, czy administrator jest uprawniony do pobierania opłat, należy je składać do depozytu sądowego. woda, odłączenie, odcięcie, (...)

 • Porada prawna na temat wodociągi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wodociągi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  bezdomnych oraz ogrzewalnie. Na gruntach otrzymanych z KZN gminy będą mogły także budować czynszowe mieszkania komunalne, media (np. wodociągi, kanalizacje) i drogi służące społeczności lokalnej. ##baner

 • „Bank ziemi” przejmie nieruchomości...

  . Gminy, na gruntach otrzymanych z KZN, będą mogły też budować czynszowe mieszkania komunalne, media (np. wodociągi, kanalizacja) i drogi, które służyłby społeczności lokalnej. Działalność

 • Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia sektorowego

  Ministrów (formularz FS-7). zamówienia publiczne, sektorowe, formularz FS-7, FS-6, wodociągi, wydobywczy, transport, telekomunikacja

 • Ogłoszenie o zamówieniu sektorowym

  -4, wodociągi, wydobywczy, transport, telekomunikacja

 • Zawieszenie opłat za wodę

  bardziej kosztowne niż założenie licznika, tym bardziej, że dostawa wody ma być zawieszona tylko na kilka miesięcy. opłaty, woda, wodociągi, mieszkanie

 • Informacja publiczna a spółki komunalne

  idzie przedsiębiorstwo nie ma prawnego obowiązku udostępniania takiej informacji. informacja publiczna, spółki komunalne, wodociągi, nieruchomości

 • Doprowadzenie sieci wodociągowej do działki

  , wodociągi, przyłączenie, odpłatność, zadania własne, gmina, wnioskodawca

 • Wystawianie faktur

  mediami - jak np. wodociągi - i odpadami), najmu, dzierżawy, leasingu lub usług o podobnym charakterze, ochrony osób oraz usług ochrony, dozoru i przechowywania mienia, stałej (...)

 • Zawarcie umowy na dostarczenie wody przy budowie domu

  okresu obowiązywania umowy oraz odpowiedzialności stron za niedotrzymanie warunków   umowy, w tym warunków wypowiedzenia. umowa, dom, budowa, woda, rozliczenia, wodociągi, strony

 • Dochodzenie należności za ścieki

  Niedawno zbudowano na naszej ulicy kanalizację i płacimy rachunki za ścieki. Dotychczas firma korzystała z liczników wodociągów, ale wodociągi założyły nowe liczniki i zaplombowały, gdyż firma (...)

 • Współwłasność drogi a media

  Jestem współwłaścicielka drogi dojazdowej do mojej działki. Mam określone notarialnie z wpisem do KW 1/706 drogi. Wszystkie media są w tej drodze. Wodociągi domagają się notarialnego oświadczenia (...)

 • Umorzenie opłaty adiacenckiej

  działek budowlanych, leżących przy drodze, którą pokryto asfaltem oraz poprowadzono w niej kanalizację i wodociągi. Właściciele nieruchomości uczestniczą w kosztach budowy urządzeń infrastruktury

 • Rozliczanie opłat za wodę

  wszystkich podliczników jest mniejsza od zużycia wskazywanego przez licznik główny o około 15 % i nadwyżka ta obciąża właściciela. Wodociągi wyjaśniły, że jest to zjawisko normalne, wynikające (...)

 • Dostępność cyfrowa administracji

  posiadające strony internetowe lub aplikacje mobilne, w tym podmioty nieobjęte tzw. Krajowymi Ramami Interoperacyjności: podmioty tworzone przez samorządy (wodociągi, parki technologiczne etc.), strony (...)

 • Nowe Prawo wodne a ceny wody dla mieszkańców

  wody, mieszkańcy, woda, wodociągi, usługi, Ramowa Dyrektywa Wodna, opłaty, Dyrektywa Azotanowa

 • „Dostępność plus” i włączanie wyłączonych

  Interoperacyjności: podmioty tworzone przez JST (wodociągi, parki technologiczne etc.), strony Senatu, Sejmu, Kancelarii Prezydenta. Założenia ustawy Wdraża jednolity standard zapewnienia (...)

 • Nowelizacja ustawy śmieciowej wchodzi w życie

  poszczególnych części obszaru gmin. Przykładowo w części wyposażonej w wodociągi - opłata za śmieci może być rozliczana według zużycia wody, natomiast na pozostałym obszarze - według innej (...)

 • Gospodarowanie odpadami na nowych zasadach?

  obszaru gmin (np. części wyposażonej w wodociągi - według zużycia wody, natomiast co do pozostałego obszaru - według innej metody). Aby wprowadzić zmiany rada gminy powinna przyjąć nową uchwałę (...)

 • Ustawa śmieciowa podpisana przez prezydenta

  poszczególnych części obszaru gmin (np. części wyposażonej w wodociągi - według zużycia wody, natomiast co do pozostałego obszaru - według innej metody). Ponadto ustawa wprowadza dla gmin możliwość (...)

 • Zmiany w ustalaniu opłat za śmieci

  poszczególnych części obszaru gmin (np. części wyposażonej w wodociągi - według zużycia wody, natomiast co do pozostałego obszaru - według innej metody). Podczas głosowania została odrzucona (...)

 • Kiedy przyłącze, a kiedy urządzenie

  można stosować zamiennie.Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 13 maja 2004 r. (sygn. II CK 420/03) przyłącze, przyłącza, kanalizacyjne, wodociągowe, wodociągi, kanalizacja

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane