Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  towarów  Podatnicy sprowadzający towar w ramach WNT mają często problemy z ustaleniem daty rozliczenia podatku od tego nabycia. Zgodnie z ogólnymi zasadami, w WNT obowiązek podatkowy powstaje (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  została przekroczona oraz którzy dobrowolnie wybrali opodatkowanie WNT. Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów bez podania numeru VAT-UE Przypomnijmy, że WNT oznacza nabycie prawa do rozporządzania (...)

 • Obrót wewnątrzwspólnotowy w VAT - podstawowe pojęcia

  należny od WNT jest jednocześnie podatkiem naliczonym. WNT w swoim założeniu powinno być więc neutralne dla podatnika. Jak się jednak okazuje, zdarzają się przypadki, w których podatnik (...)

 • Porada prawna na temat wnt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wnt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktura korygująca WDT i WNT w PKPiR

  na zarzut ustalenia kosztu w nieprawidłowej wysokości. Faktura korygująca, WDT, WNT, PKPiR

 • Nabycie towaru za granicą a podatek VAT

  WNT było posiadanie przez strony transakcji numerów VAT UE (do WNT dochodzi zatem także wówczas, gdy polski nabywca nie posiada numeru VAT UE). Posiadanie numerów VAT UE przez strony transakcji (...)

 • Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów

  tytułu WNT jest zasadniczo neutralny dla podatnika. Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów jest dokumentowane przez podatnika – nabywcę fakturą wewnętrzną. Skoro warunkiem uznania nabycia towarów (...)

 • Zwrot towaru w WNT

  korektę WNT, a jeśli tak, to: w którym miesiącu i czy powinna to wykazać w deklaracji VAT-UE jako nabycie WNT ze znakiem minus? Podstawą opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów

 • Faktura wewnętrzna przy WNT

  podatnik rozlicza się kwartalnie). Oczywiście nie ma ograniczenia, aby faktura wewnętrzna w przypadku WNT mogła dotyczyć wyłącznie transakcji z jednym kontrahentem. Jak wyjaśnił Świętokrzyski (...)

 • Zakup używanego samochodu za granicą do firmy

  podatek do odliczenia.   WNT, podatek od nabycia samochodu, wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu, samochód w firmie

 • Ewidencje na potrzeby podatku VAT

  rejestrujących (Dz. U. 2006 r., Nr 51, poz. 375, ze zm.) ewidencje na potrzeby podatku VAT, transakcje wewnątrzwspólnotowe, podatnik unijny, UE, WDT, WNT, kasy fiskalne, kasa rejestrująca, procedura (...)

 • Powstanie obowiązku podatkowego przy WNT

  miesiącu następnym. WNT, faktura, wystawienie faktury, dostawa towaru, korekta deklaracji

 • Samochód ciężarowy z Niemiec

  towarów (WNT) sposób deklarowania i zapłaty VAT jest specyficzny. Jak wynika z art. 103 ust. 3 i 4 ustawy o VAT, podatnicy składający deklarację VAT-7 (VAT-7K), w przypadku gdy nabywany (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  zobowiązane do posługiwania się numerem identyfikacji podatkowej poprzedzonym kodem PL.  Czy wystarczy zarejestrowanie na potrzeby WNT, aby dokonywać dostaw wewnątrzwspólnotowych?  W praktyce (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  zakupu z danymi podatnika jako nabywcy, czy numer własnego dokumentu księgowego i dane podatnika, czy też numer faktury zakupu z danymi kontrahenta. W przypadku transakcji WNT oraz odwrotnego

 • Magazyn konsygnacyjny pozwala uniknąć opóźnień w dostawach

  zarejestrowania się w Polsce jako czynny podatnik VAT oraz późniejszego rozliczania tego podatku w naszym kraju w ramach WNT. Z kolei na nabywcy wykorzystywanych w procesie produkcyjnym składników ciąży (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  dokonywanych nabyć - za okresy miesięczne - w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym miesiącu. W deklaracji tej, poza wartością WNT, podatnik ma obowiązek wykazać import (...)

 • Podstawa opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym

  towarów, podstawa opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym, VAT, odsetki, zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych, VAT, WNT, import, osoby fizyczne, WE, UE

 • Obliczanie różnic kursowych

  konta walutowego robię 2 rodzaje przelewów: albo zakupy WNT, albo przelew na konto osobiste lub wypłata gotówkowa. Z opinii jaką zasięgnąłem w Krajowej Informacji Podatkowej - przy opcji przelewu (...)

 • Wartość towarów z importu

  WNT. Oznacza to, że podstawa opodatkowania WNT nie zawsze będzie równa kwocie do zapłaty wynikającej z faktury wystawionej przez dostawcę. VAT, import, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru w Niemczech a VAT

  wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów (WNT). WNT występuje bowiem tylko wtedy, kiedy w jego wyniku towary są wysyłane lub transportowane na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium (...)

 • Podatek VAT od WNT

  wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru, WNT, podatnik VAT, towar, rejestracja, faktura wewnętrzna

 • Moment dokonania dostawy w WNT

  jego kuriera) nabywcy. Wewnętrzne procedury nabywcy - takie jak np. przyjęcie na magazyn - nie mają znaczenia. WNT, obowiązek podatkowy, dostawa towaru, nabywca, sprzedawca

 • Podatnik zwolniony z VAT a WNT

  . wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, WNT, usługi zwolnione, VAT naliczony

 • VAT a transakcja łańcuchowa

  terytorium Wspólnoty nie będzie stanowił podstawy do rozliczenia w podatku od towarów i usług w Polsce. transakcja łańcuchowa, eksport towarów, nabycie wewnątrzwspólnotowe, WNT

 • VAT-10 - Deklaracja przy wewnątrz- wspólnotowym nabyciu nowych środków transportu

  wersja tego formularza. VAT-10, deklaracja przy wewnątrz- wspólnotowym nabyciu nowych środków transportu, rozliczenie VAT, pojazd, środek transportu, WNT, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, WE

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • progi dla zwolnienia podmiotowego 2011

  Witam. Ile wynosi limit dla zwolnienia podmiotowego z VAT?. Czy w tym roku zmieniły się wartości? Chce się rozliczać poprzez ryczałt ewidencjonowany. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane