Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  pierwotnej, czy też kurs z daty wystawienia faktury korygującej przez podatnika unijnego. Zdaniem autora: najbardziej poprawne wydaje się przyjęcie kursu z daty wystawienia faktury pierwotnej. (...)

 • Wystawianie faktur

  rozliczeniowego dotyczy. otrzymaniem, przed dokonaniem dostawy towaru lub wykonaniem usługi, całości lub części zapłaty. ##baner## Kiedy należy wystawić fakturę korygującą? Jeżeli (...)

 • Moment dokonania dostawy w WNT

  definiować moment otrzymania towaru? Czy jest to data odbioru przesyłki od kuriera, czy też może to być data przyjęcia towaru do magazynu firmy? Zgodnie z art. 20 ust. 5-7 i 9 (...)

 • Porada prawna na temat wnt data faktury a data dostawy towaru

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wnt data faktury a data dostawy towaru, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powstanie obowiązku podatkowego przy WNT

  miesiącu następnym. WNT, faktura, wystawienie faktury, dostawa towaru, korekta deklaracji

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  towaru i każdy wystawia fakturę z tą samą datą sprzedaży.  Zgodnie z art. 22 ust. 2 i 3 ustawy o VAT, gdy kilka podmiotów dokonuje dostawy tego samego towaru w ten sposób, że (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  warunki dotyczące nabywcy towaru. Tymczasem, aby doszło do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, określone warunki musi spełnić również dostawca towaru. Otóż WDT występuje tylko (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  została przekroczona oraz którzy dobrowolnie wybrali opodatkowanie WNT. Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów bez podania numeru VAT-UE Przypomnijmy, że WNT oznacza nabycie prawa do rozporządzania (...)

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  wystawienie faktury korygującej. Następnie sprzedawca może wystawić fakturę – już nie końcową, bo przecież faktury zaliczkowe zostały skorygowane – ale fakturę dokumentującą (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  dostarczenia towaru; dane dotyczące towaru będącego przedmiotem przewozu, w szczególności rodzaj towaru, pozycję CN lub podkategorię PKWiU, ilość, masę brutto lub objętość (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  transakcji jako wewnątrzwspólnotowej dostawy, jeżeli podatnik przed jej dokonaniem złożył formularz VAT-R/UE, w którym zaznaczył, że będzie dokonywał wewnątrzwspólnotowej dostawy i przez (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wydrukowany mail jako dowód zakupu - BRAK FAKTURY a sprzedaż

  Witam, chciałabym założyć działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży towarów zakupionych w zagranicznych sklepach internetowych (z Wielkiej (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Zapomnialem wpisać terminu płatności w fakturze VAT

  Sprzedałem towar.Wystawiłem fakturę VAT. Omyłkowo nie wstawiłem terminu płatności. Jest tylko data wystawienia i data sprzedaży. Nabywca towaru (...)

 • Sprzedawca nie wziął pieniędzy!

  Witam! Zamówiłem rower w sklepie internetowym, jako formę płatności wybrałem (płatne przy odbiorze).I nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane