Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak składać skargi i wnioski dotyczące administracji publicznej?

  państwowych i innych państwowych jednostek organizacyjnych), organy samorządu terytorialnego i inne organy samorządowe oraz organy organizacji społecznych - rozpatrują oraz załatwiają skargi i wnioski (...)

 • Ułatwienia i pomoc dla rolników...

  - wnioski można składać od 30 lipca O pomoc mogą starać się m.in. rolnicy zajmujący się produkcją zbóż.  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów (...)

 • Jak złożyć wniosek o „500+” oraz wniosek o świadczenie „Dobry Start” na PUE ZUS?

  " -> Utwórz nowy wniosek w MENU po lewej stronie. Wnioski możesz też wyszukać w zakładce Usługi lub w Dokumentach roboczych w skrzynce Dokumenty i wiadomości. Wnioski przygotowano w (...)

 • Porada prawna na temat wnioski

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wnioski, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT do zmiany

  danych rejestracyjnych samochodów pochodzących z innych państw członkowskich. Wszystkie wspomniane wnioski legislacyjne zostaną teraz przedłożone Parlamentowi Europejskiemu do konsultacji i (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  , wynikającymi z Konwencji Haskiej. Dotąd takiej ustawy nie było.  Nowe przepisy mają sprawić, że kierowane do Ministra Sprawiedliwości wnioski o wydanie polskiego dziecka za granicę, jeśli (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  ;w sądzie. Od zarządzenia przewodniczącego strony mogą odwołać się do sądu w terminie tygodniowym od doręczenia im zarządzenia. Art. 161. W toku posiedzenia wnioski, oświadczenia, uzupełnienia (...)

 • Stypendia - jaką pomoc materialną mogą otrzymać studenci i doktoranci w roku akademickim 2018/2019?

  studiami, opinia ta może być negatywna. Rektor uczelni przekazuje Ministrowi jedynie pozytywnie zaopiniowane wnioski. Wnioski o stypendia ministra są przekazywane przez rektorów uczelni (...)

 • Składanie wniosków do KRS drogą elektroniczną

  wobec osób trzecich. Oznacza to, iż prokurent może podpisywać wnioski do KRS we wszystkich sprawach poza wymienionymi w art. 1093 (potrzebne jest dodatkowe pełnomocnictwo). Odnośnie ostatniego

 • Zabezpieczenie w procesie rozwodowym

  wnioski o zabezpieczenie korzystania z mieszkania, które jak rozumiemy jest Państwa wspólną własnością oraz o zabezpieczenie korzystania z samochodu, który jest własnością Pana i teścia. Oba (...)

 • Co nowego w płatnościach bezpośrednich?

  celu wypełnienie obowiązków nałożonych na państwa członkowskie UE, od 2018 r. wnioski o przyznanie płatności obszarowych tzn. wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności

 • Skorzystaj z programu PHARE 2003!

  Instytucjach Finansujących właściwych dla siedziby wnioskodawcy. Fundusz Dotacji Inwestycyjnych Wnioski o wsparcie swoich projektów mogą składać mali i średni przedsiębiorcy, posiadający siedzibę (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  ;Kontrolowany, który nie zgadza się z ustaleniami protokołu, może w terminie 14 dni od dnia jego doręczenia przedstawić zastrzeżenia lub wyjaśnienia, wskazując równocześnie stosowne wnioski (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  podejmować na jego korzyść wszelkie czynności procesowe, a przede wszystkim wnosić środki zaskarżenia, składać wnioski oraz ustanowić obrońcę. Art. 77. Oskarżony może mieć jednocześnie nie (...)

 • 500+ - jak ubiegać się o świadczenie?

  w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na wskazane we wniosku konto. Kiedy będzie można składać wnioski? Wnioski o świadczenie z programu „Rodzina (...)

 • Nawet do 5390 zł miesięcznie dla wybitnych młodych naukowców w 2019 r.

  nauki. Termin rozpatrzenia wniosku oraz decyzja w sprawie stypendium Wnioski są rozpatrywane w terminie do dnia 30 listopada 2019 r. Podstawą przyznania stypendium jest lista rankingowa wniosków

 • Składanie wniosków do sądu

  . Wnioski są także składane na rozprawie, ustnie przed sądem. Po wywołaniu rozprawy najpierw powód, później pozwany zgłaszają ustnie żądania i wnioski. Każda ze stron obowiązana jest (...)

 • Jak uzyskać odpis księgi wieczystej lub zaświadczenie o zamknięciu księgi wieczystej?

  ) NBPLPLPW dla przelewów zagranicznych) Za wnioski składane do ekspozytury Centralnej Informacji opłatę należy wnieść na rachunek bieżący dochodów sądu, przy którym (...)

 • Mieszkanie dla Młodych

  .  Cały czas są zaś przyjmowane wnioski o dodatkowe dofinansowanie po urodzeniu lub przysposobieniu trzeciego bądź kolejnego dziecka. Wnioski o dodatkowe dofinansowanie po urodzeniu trzeciego (...)

 • Wnioski dowodowe

  Co oznacza termin wnioski dowodowe? Chodzi o rozwód z orzekaniem o winę, na co należy zwrócić uwagę? Jakie terminy obowiązują? Wnioski dowodowe to pojęcie charakterystyczne dla postępowania (...)

 • Zmiany w świadczeniu „Dobry start”

  . Rozporządzenie wprowadza także możliwość ubiegania się o świadczenie Dobry start  za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnianego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS). (...)

 • Zmiany w płatnościach bezpośrednich oraz obszarowych

  Europejskiej. Ponieważ 2019 r. jest dopiero drugim rokiem, w którym wszystkie wnioski o przyznanie pomocy w ramach systemów pomocy obszarowej oraz wnioski o płatność w ramach środków

 • „Plan dla wsi” i inne nowości dla rolników

  wnioski o pomoc poddawane są ocenie. Na podstawie liczby przyznanych punktów ustalona zostanie kolejność przyznawania pomocy. To trzeci nabór wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie

 • Porozumienie ECOFIN w sprawie pośredników w planowaniu podatkowym

  zabezpieczonych i rozstrzygania sporów. Wnioski te znajdują się w przedstawionym dziś pakiecie. Dodatkowe informacje: Notatka prasowa Zestawienie informacji Więcej informacji na temat (...)

 • Ostrożnie z optymalizacją podatkową w ramach podatkowych grup kapitałowych

  wielu przypadkach interpretacje były wydawane w oparciu o identyczne wnioski, tj. wnioski, w których opis stanu faktycznego oraz sformułowane pytania podatników były identyczne. W (...)

 • Miastom brakuje mieszkań socjalnych. NIK ujawnia dane

  przydział lokalu socjalnego oraz nieweryfikowanie tych ewidencji. Poza tym niektóre gminy oferowały lokale socjalne wyłącznie osobom z wyrokami eksmisyjnymi (pomijając osoby składające wnioski (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jesli w marcu koncze 25 lat i chce dalej studiowac dziennie

  Czy w takim przypadku jestem w stanie wygrac sprawe w sadzie? Twoje pytanie jest zbyt ogólne, nikt ci nie jest w stanie odpowiedzieć bez znajomości (...)

 • internetowe wnioski

  Od kiedy będzie można składać internetowe wnioski do KRK? Czy taki system będzie obowiązywał tylko przy Rejestrze Sądowym? Projekt został przyjęty (...)

 • wnioski procesowe

  Witam! Jak to jest? Sąd rejonowy. Postępowanie w/s podziału kamienicy. 5-ciu współwłaścicieli. Brak zgody między nimi. 10-ty rok procesu. Współuczestnicy (...)

 • Wnioski wieczystoksięgowe

  Zapraszam na stronę o księgach wieczystych. Wzory wniosków, pytania i odpowiedzi. www.eksiegi.info

 • Zmiana zarządu spółki.

  Witam, Mam spółkę z o.o. i chciałbym zmienić w niej prezesa zarządu. Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem dokładnie jakie formularze powinienem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane