Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spadek a zniesienie współwłasności

  . W przedstawionej sytuacji współwłaściciele powinni więc w pierwszej kolejności złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku (...)

 • Dział spadku i darowizna

  Wnoszę wniosek do Sądu o dział spadku po moim ojcu zmarłym 1987 roku. Otwarcie spadku nastąpiło sądownie i każdy z rodzeństwa ma prawomocne orzeczenie o nabyciu spadku, (...)

 • Odrzucenie spadku przez dzieci

  poświadczonym. Innym sposobem na pozostawienie całej masy spadkowej małżonce spadkodawcy jest podział spadku. W tym celu należy złożyć w sądzie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy wniosek (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o zrzekniecie sie spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o zrzekniecie sie spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zabiezpieczenie komornicze spadku

  stronie naszego serwisu Wniosek o zabezpieczenie spadku zabezpieczenie, komornik, sąd, spadek, spis, rzeczy, ruchomość, nieruchomość, wniosek, sąd, opłata, sądowa, komornik

 • Zrzeczenie się spadku

  Jeżeli w dziedziczeniu ustawowym składany jest wniosek o nabycie spadku, to czy w takim wniosku należy ująć to, iż jedno z rodzeństwa chce się zrzec części spadku na rzecz drugiego, (...)

 • Spis inwentarza

  rozsypujące sie meble, złożyłem tez wniosek w sadzie o przyjecie spadku. Czy muszę samodzielnie złożyć wniosek do sadu odnośnie sporządzenia spisu inwentarza czy zajmie (...)

 • Dział spadku - postępowanie

  . Postępowanie o dział spadku jest postępowaniem nieprocesowym. Nie występują w nim strony takie jak powód i pozwany, lecz określa sie je mianem uczestników postępowania. Możliwe jest (...)

 • Doręczanie pism sądowych osobie upoważnionej

  Razem z Siostrą (ja - wnioskodawca i siostra - wnioskodawczyni) złożyliśmy wniosek do sądu rejonowego o stwierdzenie nabycia spadku po Mamie i dział spadku z zaznaczeniem, że dział (...)

 • Postępowanie o stwierdzenie zasiedzenia

  stosunkowego podana jest na stronie Opłaty w postępowaniu cywilnym - Wnioski Otrzymaną sumę należy podzielić przez dwa. Na naszych stronach znajduje sie także odpowiedni wzór - Wniosek (...)

 • Zabezpieczenie majątku spadkowego

  masa spadkowa. Wniosek o zabezpieczenie nalezy złozyc wraz z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku. Jeżeli jednak zabezpieczenie takie nie zostało ustanowione, pożytki pobierane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Spadek po ojcu dwa lata po jego smierci

  Witam, serdecznie. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mam robić. Mój ojciec zmarł we wrześniu 2007r. o jego śmierci się dowiedziałam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane