Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  każdym czasie; przepis art. 153 stosuje się odpowiednio.  Art. 155. § 1. O treści sprostowania zawiadamia się strony, a o odmowie sprostowania osobę, która zgłosiła wniosek (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  dorobków tylko wtedy, gdy spadkodawca wytoczył powództwo o unieważnienie małżeństwa albo o rozwód lub wystąpił o orzeczenie separacji. Umowne ustroje majątkowe. (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  małżonka mogą wystąpić z takim żądaniem tylko w wypadku, gdy spadkodawca wytoczył powództwo o unieważnienie małżeństwa albo o rozwód lub wystąpił o orzeczenie separacji. (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek o znecanie psychiczne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o znecanie psychiczne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest informacja publiczna?

  dokumentem"(wyrok NSA w sprawie o sygn. II SAB 372/03)     „Art. 5 ust. 1 ustawy o normalizacji ukształtował bowiem Polską Normę jako normę krajową, powszechnie dostępną. (...)

 • Znęcał się nad rodziną

  policjantów powiadomiła żona. Kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa, bo bała się o bezpieczeństwo swojej rodziny.  Policję zawiadomiła (...)

 • Jakie prawa ma przesłuchiwany świadek w postępowaniu karnym?

  tym zakresie toczy się bez udziału stron i objęte jest tajemnicą państwową. W postanowieniu pomija się powyższe okoliczności. Wniosek o wydanie postanowienia o zachowaniu w tajemnicy (...)

 • Biegły sądowy. Zbyt łatwo nim zostać

  tym przypadku chodziło o tzw. grafologa), ponieważ moim zdaniem  pierwsza opinia była niewłaściwa.   Sąd przed podjęciem decyzji zapytał o zdanie prokuratora w sprawie mojego wniosku. (...)

 • Zmiana postanowienia sądu opiekuńczego

  miejsca pobytu syna? Matka dziecka wciąż uniemożliwia mu z synem kontakty, a także ma wyraźne zaburzenia psychiczne. W jakim czasie można złożyć ponownie ten wniosek, po uprawomocnieniu się (...)

 • Upośledzenie umysłowe nie uzasadnia przywrócenia terminu

  , w tym także o 7-dniowym terminie do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia. A.K. taki wniosek złożył, ale po terminie, wnosząc o jego przywrócenie ze względu na stan (...)

 • Kogo możesz powołać na świadka w swojej sprawie?

  , miejsce i czas przesłuchania, nazwiska stron i przedmiot sprawy oraz zwięzłą osnowę przepisów o karach za pogwałcenie obowiązków świadka, a ponadto o zwrocie wydatków (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane